DIY Poliranje aluminium-a

DIY Poliranje aluminium-a

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Da bi uopste ispolirali aluminium , npr alu felgu , moramo skinuti : bezbojni , lak , plastifikaciju felge (ako ju ima) da bi dosli do golog aluminiuma i tu posao pocinje

Za primjer (Borbet BS) znaci postupak...prvo suhim smirglom 100,120 i malo vise,dobijete ovo (lak mozete skidati i raznim kiselinama ...desol i slicno,koje dizu lak ali to ne prakticiram jer ne skida sve pa se opet na smigl vracamo )

orrvqc.jpg


dfboty.jpg


ove fleke sto vidite na slici gore je plastifikacija na felgi,moze se skinuti i smirglanjem ali dugo traje i smirgl vise pali plastiku nego sto ju skida ....

zato je potreban tvrd komad celika,ili ovako kao sto sam ja turpija , i naostriti je na brusilici pa se onda ovako dalje ide ...

o9ken8.jpg


29wsco0.jpg


poslije plastifikacije znaju ostati parnice od noza,pa se ide opet grubljim pa na sitnije (120,200,240 i sve sitnije dok povrsina ne pocne biti fino glatka , tad krecemo sa vodom i 400 pa na vise granulacijom smirgl-a)....evo sljedeca slika je sa vodobrusnim 800....znaci smirgl 800 i puno puno vode (mjesto vode se moze koristiti i WD 40 spray,nekima bolje tako,nekima ovako)

ncl153.jpg


poslije 800 sam isao : 1000 , 1600 , 2000 , i zavrsio sa 2500
onda ocistio povrsinu nitro razredjivacem pa namazao purol pastu , upalio masinu , i krpu na prst pa polako ...

ovo su prvi rezultati

24mxfms.jpg


evo gotova sa purolom,....purol pasta je dosta gruba i hebeno masna,sve se umrlja pa sam dobro toalet papirom utrljao .....

es2ko0.jpg


vmru48.jpg


14uki6d.jpg


purol daje spigl sjaj , ali malo taman , neko voli svjetli krom sjaj , u tom slucaju se rub predje nitro razredjivacem da se odmasti .... pa se ide sa kredom

evo koji video konacno kako je sa kredom tavrsilo ....

Video # 1 : http://tinypic.com/usermedia.php?uo=2099...h4l5k2TGxc

Video # 2 : http://tinypic.com/usermedia.php?uo=2099...h4l5k2TGxc
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top