Diy klapne grijanja mkII :)

Diy klapne grijanja mkII :)

Član
da li je ista shema i za troju,ja sebi kontam sad u petak ili subotu raditi,pa me zanima sta treba posebno voditi racuna
 
isto je samo moras skidat komplet inst.tablu,a ako to nezelis,ondas prednje strane skines poklopac,i provuces ruku te trakom zalijepis lopatice,ucinak isti,imaces dobro grijanje
 
Član
Ako sam ikad išta mrzio raditi i mrzim, to je ovo.
I ovaj materijal je pitanje koliko će trajati, a spužvice koje je VW koristio, čija li jeto ideja bila, ubiti ga treba odmah ako već krep'o nije.
Umjesto ovog, moja preporuka je ovo:
93531-260-25Ssiva.jpg

Dobro oblijepiti ove limene klapne, sigurno je jednostavnije od ovog filca.
 
Član
neznam zašto se opet vraćat na te spužve? za čega one služe, ja bi to skroz zatvorio, nekim limom,plastikom...
 
Član
neznam zašto se opet vraćat na te spužve? za čega one služe, ja bi to skroz zatvorio, nekim limom,plastikom...
Upravo tako, ovim sam ja radio i bolje je rješenje sigurno.
Nije loše rješenje ni gumeni ili plastični čep, pađe sa raznih auta, iz pragova, gepeka i slično, na neki otpad i pokupiti da se uklapa tačno u ove rupe u limu, jednom sam tako uradio, ali teško je baš za svaku rupu naći čepove, jednom sam ih imao.
 
upravo ovom trakom sam i radio,i trajno rjesenje,jer ova traka jer je armirana unutra,a ako se prepusti malo,jos bolje klapne zatvaraju,jer od lima ima najmanje pola centa supljine,kad klapna zatvori,i to bude zatvoreno,ako se prepusti malo trake viska

Ako sam ikad išta mrzio raditi i mrzim, to je ovo.
I ovaj materijal je pitanje koliko će trajati, a spužvice koje je VW koristio, čija li jeto ideja bila, ubiti ga treba odmah ako već krep'o nije.
Umjesto ovog, moja preporuka je ovo:
93531-260-25Ssiva.jpg

Dobro oblijepiti ove limene klapne, sigurno je jednostavnije od ovog filca.
 
Član
upravo ovom trakom sam i radio,i trajno rjesenje,jer ova traka jer je armirana unutra,a ako se prepusti malo,jos bolje klapne zatvaraju,jer od lima ima najmanje pola centa supljine,kad klapna zatvori,i to bude zatvoreno,ako se prepusti malo trake viska
Samo da dodam, ovom trakom slobodno nekoliko puta obmotati oko lima i sve 5, nikakvih posledica, a trajno je rješenje.
PS. Prokleti krš od Gnojfa i vječiti problem svih ljudi sa grijanjem.:D
 
Kad ga je svabo pravio, nije predvidio da ce se voziti 30 godina :D sve sto je tada radjeno, bilo je dobro u to vrijeme ali nakon toliko vremena materijal propane li popusti .. pogotovo spuzvice ... najbolje rjesenje za ovo je neka tanka guma preko ovog lima ... moze se zalijepit ili jos bolje nitnama pricvrstiti da se vremenom ne odlijepi ili popusti .. to je trajno rjesenje .. ovo je kod golfa bas veliki problem a ima finog posla da se uradi...
 
Top