Dimenzija gume na skuteru ??

Dimenzija gume na skuteru ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi pomagajte, prvi put da procitam nesto ovakvo na gumi

3.50 10 51J

šta je sad šta ovdje,koje je sirina,visina i prečnik :icon_rolleyes:

trebam da kupim gumu,al hocu malo širu od ove koja je pukla,pa sad ne znam koje dimenzije da tražim
može li se ovo pretvorit u normalne mjerne jedinice onog tipa 185/50/r14 ko na autu :icon_question:
tako znam da je
185 mm širina gazeće površine
50 mm visina gume
r14 prečnik
 
Član
ovo 10 bi trebala biti velicina gume ..

ovo 51 J :

Slova :

J=100KM/H
L=120KM/H
M=130KM/H
P=140KM/H
Q=150KM/H
R=160KM/H
S=170KM/H



Brojevi :

50=190KG
51=195KG
52=200KG
53=206KG
54=212KG
55=218KG
56=224KG
57=230KG
58=236KG
59=243KG
60=260KG
61=257KG
62=265KG
63=272KG
64=280KG
65=290KG
66=300KG
67=307KG
68=315KG
69=325KG


Ovo gore ti je sigurno znaci nosivost gume i brzinu predvidjenu za gumu


a ovo 3.50 ja mislim da je to visina gume ..sad za sirinu pojma nemam dalje ...


Znam da kad sam bio kod majstora mi reko kao u tebe ove gume velike ,imaju one niskoprofilne, kaze a u tebe ovo 3.50 ... po tome sam skonto da je visina guma to ... a mozda sam i pogresno skonto
 
Dzeniii je napisao(la):
tako znam da je
185 mm širina gazeće površine
50 mm visina gume
r14 prečnik

Mislim da si se ovde malo zaje*o;) Ja koliko znan ovo 50 je izrazeno u procentima, to jest da je visina gume je jednaka 50% od ukupne sirine gume ;) Nek me neko ispravi ako grijesim :icon_smile:
 
Član
Imam i ja problema isto na skuteru, zadnju gumu kad je neko mjeno stavljen duzi ventil i zakaco na jednom mjestu i otkinuo ga do pola. Eh sad, jel na skuteru kao na autu nema unutrasnje, samo se ventil zamjeni ili ima i unutrasnja kao na biciklu ?
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
tako znam da je
185 mm širina gazeće površine
50 mm visina gume
r14 prečnik

Mislim da si se ovde malo zaje*o;) Ja koliko znan ovo 50 je izrazeno u procentima, to jest da je visina gume je jednaka 50% od ukupne sirine gume ;) Nek me neko ispravi ako grijesim :icon_smile:

:cool:;)
 
Član
Nexus je napisao(la):
jel ti to na lifanu pukla?

ma jašta, naleti na ivičnjak,dvoje bilo na motoru, puče ko bomba :icon_mad:

i sad hocu da narucim obje gume preko ebaya, ako narucim ovu dimenziju 3,50 10 51j necu bit zadovoljan, kad bi znao da pretvorim te brojeve u onaj standard normalni,,n esto sam guglao i našao sam da je dimenzija 3,50 10 51j isto kao i 120/70R10 :icon_rolleyes:

sta vi mislite jel to to,, bojim se da necu uzet previse nisku,il previse siroku gumu pa kud cu s njom :icon_confused:
 
Član
Pa uzmes istu kao sto je bila , jednostavno iste dimenzije i sve ...


Nekontam te s ovim da neces uzeti previse nisku il previse siroku ??
 
Član
badboy je napisao(la):
Pa uzmes istu kao sto je bila , jednostavno iste dimenzije i sve ...


Nekontam te s ovim da neces uzeti previse nisku il previse siroku ??

hocu da kupim malo siru i malo nižu gumu, a to sto se bojim da necu uzet previse siroku gumu je zato sto se moze desit da onda guma udara u auspuh ili u amortizer,a puno niska guma moze ruzno da izgleda
 
Član
Ako imas one standarne feluge onda dzaba ti niska guma , brate ruznoo do bola :D ...


Nego rezervisi mi one ratkape sive .. za koji dan ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top