Deset najvećih zagađivača

Deset najvećih zagađivača

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
Povodom konačnog donošenja emisijskih standarda bio bi red da vas izvjestimo i koji su automobili najveći zagađivači. Među njih deset, naravno dominiraju tzv. superautomobili


Vrlo jednostavno, što više snage to je veća potrošnja goriva i kako sada stvari stoje malo toga, ili gotovo ništa, se može učiniti da se to promijeni. Stoga i nije neko iznenađenje kako se na listi nizozemskog Autobloga među deset najvećih zagađivača našlo čak sedam tzv. superaautomobila.

Predvodnik skupine "loših" dečkiju je Bugatti Veyron s emisijom ugljičnog dioksida od gotovo nevjerojatnih 571 g/km, što je oko 15% više od drugoplasiranog Lamborghinija Murcielago koji u coupe izvedbi zagađuje s 495, odnosno 500 g/km u roadster verziji. Potom slijede dva Ferrarija 599 GTB Fiorano (490 g/km) i 612 Scaglietti (475 g/km), a nakon njih najprljaviji među ne-superauomobilima Bentley Arnage/Azure/Brooklands s 465 g/km.

Preostalih pet su Dodge Viper SRT-10 (463g/km), Ferrari F430 (Coupe & Spider): 420g/km, Hummer H2 (412g/km), Mercedes G500 (400g/km) te Bentley Continental GT/GTC/Flying Spur (396g/km). NA listi se moglo naći još nekoliko automobila poput SSC-ovog Ultimate Aera, no zbog vrlo ograničene serijske proizvodnje autori liste su odlučili takve automobile ne uključivati i orijenitirati se na one modele koji su poznati najširoj javnosti.

1. Bugatti Veyron: 571 g/km
2. Lamborghini Murcielago LP640: 495 g/km (Roadster: 500 g/km)
3. Ferrari 599 GTB Fiorano: 490 g/km
4. Ferrari 612 Scaglietti: 475 g/km
5. Bentley Arnage/Azure/Brooklands: 465 g/km
6. Dodge Viper SRT-10: 463 g/km
7. Ferrari F430 (Coupe & Spider): 420 g/km
8. Hummer H2: 412 g/km
9. Mercedes G500: 400 g/km
10. Bentley Continental GT/GTC/Flying Spur: 396 g/km
 
ma moram se ija malo našalit na račun svoje vozilice iako kod mene nije čađo već obični benz al mi je ipak odma mk2 gtd pala na um malo šale dobro dodje ;):lol:
 
Član
Dobar je i gtd...eno juce se vozio iza jednog zelenog Tamicha, sto dole na Biscu prodaju drva...doslovno sam morao usporiti na 20 na sat da odmakne od mene, jer nisam mu na 10m mogao viditi stope :icon_eek::icon_eek::icon_eek:
 
Član
E imam i ja komšiju kad ujutro upali moram čekat deset minuta da se dim raziđe da vidim otvorit auto :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top