Dekodiranje mobitela

Dekodiranje mobitela

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz raja, evo da se malo konsultujem s vama

dosao sam u posjed jednog mobitela koji se ne moze kupiti na nasem trzistu, ovo mi je poklon od dobrog druga, znaci volio bih da to rijesim
problem je slijedeci, kao sto sam naslov kaze trebao bih dekodirati telefon, da mogu ubaciti svoju karticu Bhtelecoma

radi se o modelu Huawei G7007, mobitel sa linka ispod ( nisam trazio nikakve detalje, kucao sam broj modela i prvu stranicu sam stavio)
trebalo bi mi ako neko moze da mi rijesi ovo da se javi, nisam nesto oko mobitela puno, inace jedan zadrzavam u posjedu i po godinu dana, tako da bih ovo rado rijesio, onako simpatican je telefon, a i poklon je, pa eto
jel ima neko da pomaze, il da se molim na drugom mjestu:D
 
Moze, malo pretrazih Google i nema problema s tim. Trebalo bi da svaki bolji servis moze da skine taj simlock.

http://www.foneszone.co.uk/unlock/how_to/Huawei/G7007.php

Ima jos stranica koje kazu da moze, ali eto ta mi bi pri ruci ;)
 
Član
samo nek nije VAG i moze se s tobom:cool::cool:

eh ovo isto sam i ja bio nasao,malo sam surfao
u jednom servisu mi je covjek rekao, nakon sto je cackao jedno 10-ak minuta, da se moze dekodirat, kaze moram ostaviti mobitel jedno dan ili dva dok posalju kod, i to je to, kaze cijena bi ti bila 50km, nisam htio odmah da se zaletim kontam mozda ima malo jeftinije. Ako ne nadjem jeftinije onda cu to ovako i uradit
u subotu sam bio u zenici, i nisam imao puno vremena ali sam obisao neke moby shop-ove, pokazao sam mobitel i ljudi nisu znali uopste nista vezano za ovaj model, zacudjeno su me pitali sta je to, i te stvari:lol::lol::lol:
 
Član
ne ostavljaj mob u servisu ako nije neki poznanik. bolje mu daj kaparu za kod i nek ti javi kad stigne
 
Član
to je bio razlog zbog kojeg sam i otisao od njega, bilo mi je cudno da mob mora biti kod njega 2 dana, totalno mi je to bezveze, ne poznajem covjeka, i nisam se usudio da mu ostavim telefon, kontam ajde probat cu jos negdje, pa ako neko moze rijesit moze, nadam se da cu naci nekoga ko ce to efikasnije rijesit
 
Član
ArminM je napisao(la):
brate laik sam, nezz ni za sta ti je ta kartica vjeruj mi, ajd pojasni malo

ima plocica mala koja se stavi u mob.pa preko nje svoju karticu i koristis normala :icon_biggrin: samo trebas naaci da odgovara i na taj mob. :cool:
 
Član
raspitat cu se, ako bude ovdje dobro i jest, ako ne bude dat cu onom levatu mob da mi dekodira onako kako je rekao, neka za zadrzi 2 dana, pa cemo vidjet
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
raspitat cu se, ako bude ovdje dobro i jest, ako ne bude dat cu onom levatu mob da mi dekodira onako kako je rekao, neka za zadrzi 2 dana, pa cemo vidjet
Otidji u mobi shop ondje kod profesionala frizerskog imali su te turbo kartice ja gledo nedavno ;)
 
Član
otici cu danas da vidim da li neko ima tu turbo sim karticu
malo sam surfao po netu, nasao sam dosta stvari o tome, neke su imale dosta nuspojava, kao sto su brze praznjenje baterije, zatim nema mreze i slicne stvari, dok su poslije valjda dosle te neke koje su da kazem malo modernizovane i nemaju tih nuspojava, opet zavisi od telefona do telefona, vecina preporucuje dekodiranje, ali ako ne moze onda ova stvar moze biti dobra zaobilaznica
bilo kako bilo ja cu danas otici ovdje gdje mi je sarajlic rekao, pa valjda nadjem nesto:icon_confused:
 
Član
ja sam mob ostavio na dekodiranu, mrsko mi vise cekat, odradit ce mi po cijeni od 50km, ostavio sam u jednom servisu, vlasnik se poznaje s mojim roditeljima, rekao mi je do petka ce biti gotovo;)
moze LOCK ovdje;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top