daljinsko zaklucavanje za merc 190

daljinsko zaklucavanje za merc 190

Član
pozz raja imam pitanje vezano za navedeni naslov

jel ko spojio daljinsko zakljucavanje na postojecu fabricku centralnu bravu u mercedesa 190? ako zna ko da mi javi kako je uradio bio bi u zahvalan....

pozz

zoki :)
 
Član
jesam ja. Kupio onaj set za 50ak KM. Pokusao sam sam, na osnovu upustva, i nakon 3h muke odem elektricaru, i on mi spoji za 30KM. U glavnom ne spajas elektroniku (terminal) na Vakum pumpu za centralnu (ispod zadnjeg sjedista), nego tamo gdje su osiguraci. A u tom upustvu pisalo da se na pumpu spaja. Elektricar za 1h sve pokopcao, i sproveo. radi ko doks vec 7 godina.

S tim ako imas to na umu, halali tih 20ak KM nekom elektricaru, jer ako vec ovdje pitas kako ide, nemoj ni pokusavati sam.
 
Član
I ja to govorim vec sviakome na forumu, ne treba dirati u te stvari ako nemas bas nikakvo znanje i iskustvo sa tim instalacijama. Taj sa vakumskom pumpom za centralnu je puno lakse pospajati nego ovaj sa motoricima na vratima, ali ipak savjetujem da ako ne vladas tom materijom, onda idi elektricaru neka i on nesto zaradi. :D
Na sitnicama se naprave havarije, jer kada se zapali jedan dio instalacije onda neces autoelektricaru platiti 20 KM nego 70-80 (nagadjam)
 
Član
Ja sam sebi spajao prije 2-3 godine radi bez problema jos je na autu.
Spojeno na vakum pumpu ispod zadnjeg sjedista, a ne gdje su osiguraci kao kod zerana.
 
Top