Daljinsko pomoc

Daljinsko pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh hajd malo elektricari angazujte se, da ne napravim belaj :D dobio sam daljinsko i pa bi bio red da ga skopcam, na autu je bio neki alarm koji nije vise u funkciji nemam daljinaca od njeg :D Sad hocu novi samo daljinsko da skopcam...
na ovim zicama od novog daljinskog imaju:

Roza
Crna
Crvena
Plava
Zuto-crna
Crno-bijela
Narandzasto-crna
Zuta
Bijela
Narandzasta

Pise
Pink- to trunk release +12V
Black- to ground
Red- to Batteri +12
Blue- +12V Output to Parking Light
Ostale- to central Lock

Gdje na koje zice da se to kopca, nisam totalni laik oko struje ali nisam ni profi pa ako moze kakva pomoc :D
 
kao prvo, ako imas knjizicu od alamra, mozes programirati drugi daljinac na njega, bilo koji, samo ide odredjeni postupak koji pise u knjizici da se modul alarma dovede u fazu programiranja i onda bilo koji daljinac moze ;)

ovo ostalo;

pink - za ptvaranje gepeka, pozitiva, 12V daje kada se klikne dugme da gepek na 1sec
black (crna) - na masu
Red (crvena) - na +12V akumulatora, stalni napon
Blue (plava) - izlaz 12V za zmigavce, nadjes zicu koja pali sva 4 zmigavca i na nju spojis

Ostale, za centralnu, najvjerovatnije si dobio onu knjizicu i na kraju ima sema za spajanje u zavisnosti od toga koji to je sistem centralne, da li vakuum, da li motorici ;)
 
Član
Nemam knjizicu od alarma u pitanju je Excalibur neki, moze li se kako nabavit knjizica?

Ma znam ja engleski, nego kod mene ima fabricki centralna a i taj alarm je bio nekad, pa sam ciljao na to da mi neko kaze gdje cu sta spojit, fabricki je elektricni motorici na 4 vrata, gepek i poklopac rezervoara...

kod mene nija jedna zica za 4 zmigavca ima ih kamara u ono dzeku, tu od gepeka...?

Hvala u svakom slucaju na odgovoru ;)
 
Član
znaci ovako:
spoji:
-Narandzastu i Narandzasto-crnu .... izoliraj
-Zutu i Zuto-crnu
-pink ukini jer nemas motorica da ti gepek otvara
-crna znaci -
-crvena je akumulator
-plava za zmigavce
-onda ti ostanu bijela i bijelo-crna te 2 idu na centralno kljucanje
 
Član
hvala na odgovorima, muha mi je obecao to odradit pa cu otic do caraudia ovih dana, moze lokot ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top