daljinsko/centralno pomoc

daljinsko/centralno pomoc

Član
e ovako danas sam uzeo sebi i daljinsko.. centralnu vec ranije ugradio onu univerzalnu... na njoj sam imamo smedju i bijelu zicu viska... e sad na ovom daljinskom sam spojio sve po semi ali mi tek zakjuca kada odrade zmigavci... znaci par sekundi tek nakon sto pritisnem dugme na daljincu.. tako i kad otkljucava... koliko znam trebalo bi odmah cim se stosne da odradi otkljucavanje/zakljucavanje i ujedno zmigavci uz to i poslije da odrade svoje... sad mozda nesto nisam spojio ili jos nesto treba...
evo slike od centralnog znaci sve spojeno i ostale mi smedja ova i bijela zice slobodne...

evo po ovoj semi sam spojio...
obe zute na +
bijele obe na smedju i bijelu od centralnog
i narandzaste obe na -

po ovoj semi sam spojio crnu na -
crvenu na +
plava mi je za zmigavce ostala(njih cu spojiti dok nadjem one neke diode)
i roza mi je ostala slobodna jos...

nadam se da se ovo moze rijesiti... :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Za paljenje zmigavaca prilikom otkljucavanja/zakljucavanja mozes koristiti 2 nepropusne diode ili 2 releja za desnu i lijevu stranu... znaci kad sve povezes, napajanje modula i motorica po ovoj semi tad bi trebalo da radi daljinsko.. mislim da je plava za zmigavce a roza za otvaranje gepeka ako daljinsko ima tu mogucnost... neki dan sam momku ugradio daljinsko.. kupio momak komplet daljinsko... sat vremena posla ;)
 
Član
hafaR_ABF je napisao(la):
toliko tema ima na forumu prelistaj malo i nemoj te otvarat bezveze teme kad vec ima takvih tema ;)

ima znam i ja prije sam ih gledao ali.... sada ukucam u pretraazivac goree i stisnem trazii samo mi kao nesto ucitaa i nistaa ondaa.... aa zice mi vise po autuu tako da bi volio da ovo rijesim...




FirellesMonster je napisao(la):
Za paljenje zmigavaca prilikom otkljucavanja/zakljucavanja mozes koristiti 2 nepropusne diode ili 2 releja za desnu i lijevu stranu... znaci kad sve povezes, napajanje modula i motorica po ovoj semi tad bi trebalo da radi daljinsko.. mislim da je plava za zmigavce a roza za otvaranje gepeka ako daljinsko ima tu mogucnost... neki dan sam momku ugradio daljinsko.. kupio momak komplet daljinsko... sat vremena posla ;)
samo nezz koje su to diode znam citao sam da idu neke te nepropusnee al nezz dje da ih nadjem i kako :icon_question::icon_question:
a znam to da mi je jedna za zmigavce a jedna za gepek to sam uspio skontati... samo me ovo muci sto mi tek otkljucaa/ zakljuca par sekundi nakon pritiska dugmeta na daljincu ??? :icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
Pogresnu shemu si koristio ... pitam se kako ti uopste i hoce zakljucati ...

Koristi tu shemu spajanja ispod koje pise "negative trigger" i radice

Znaci zutu i zuto-crnu spoji na masu
Bijelu spoji na bijelu od centralne, a bijelo-crnu spoji na smedju od centralne (ili obrnuto, vidjeces kad probas. Moze se desiti da kad stisnes zakljucavanje on otkljucava i obrnuto. Tad samo zamijeni zice)
Narandzastu i narandzasto crnu ostavi slobodne

To mora da radi ... ;)
 
Član
mtopic je napisao(la):
Pogresnu shemu si koristio ... pitam se kako ti uopste i hoce zakljucati ...

Koristi tu shemu spajanja ispod koje pise "negative trigger" i radice

Znaci zutu i zuto-crnu spoji na masu
Bijelu spoji na bijelu od centralne, a bijelo-crnu spoji na smedju od centralne (ili obrnuto, vidjeces kad probas. Moze se desiti da kad stisnes zakljucavanje on otkljucava i obrnuto. Tad samo zamijeni zice)
Narandzastu i narandzasto crnu ostavi slobodne

To mora da radi ... ;)

pokusavao sam tu prvo, ali kad stisnem da mi zakljuca samo mi zakljuca i otkljuca... :icon_question::icon_question:

Jedino da ne treba mozda ovo dje pise trank release +/- da tu prebacim na - :icon_question:
http://postimage.org/image/7paawa4tj/
 
Član
Jel ti budu zatvorena sva vrata kad zakljucavas? Da neka ne ostanu otvorena (npr. vozaceva) kad probavas, pa ne moze da ih zakljuca?

Mora raditi na negative trigger 100% ...

To sa trunk release nema veze sa ovim ... tu samo podesavas hoce li na toj zici za otvaranje gepeka biti + ili masa, sta tebi vise odgovara


Probaj zakaciti ispitivac na masu i iglom dodiruj braon i bijelu zicu, pa vidi hoce li se normalno zakljucavati i otkljucavati? Samo na vozacevim vratima zatvori bravu da bude kao da su vrata zatvorena, jer ako su otvorena ne moze motoric povuci dole on sipkicu od zakljucavanja i onda zato vraca u otkljucani polozaj
 
Član
Forare je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Pogresnu shemu si koristio ... pitam se kako ti uopste i hoce zakljucati ...

Koristi tu shemu spajanja ispod koje pise "negative trigger" i radice

Znaci zutu i zuto-crnu spoji na masu
Bijelu spoji na bijelu od centralne, a bijelo-crnu spoji na smedju od centralne (ili obrnuto, vidjeces kad probas. Moze se desiti da kad stisnes zakljucavanje on otkljucava i obrnuto. Tad samo zamijeni zice)
Narandzastu i narandzasto crnu ostavi slobodne

To mora da radi ... ;)

pokusavao sam tu prvo, ali kad stisnem da mi zakljuca samo mi zakljuca i otkljuca... :icon_question::icon_question:

Jedino da ne treba mozda ovo dje pise trank release +/- da tu prebacim na - :icon_question:
http://postimage.org/image/7paawa4tj/

stavi narandzasto i narandzasto-crnu na masu,tako je u mene bilo i radilo,dok nisam stavio na masu mislim da mi je se ito desavalo kao u tebe da samo zakljuca i otkljuca
 
Član
mtopic je napisao(la):
Jel ti budu zatvorena sva vrata kad zakljucavas? Da neka ne ostanu otvorena (npr. vozaceva) kad probavas, pa ne moze da ih zakljuca?

Mora raditi na negative trigger 100% ...

To sa trunk release nema veze sa ovim ... tu samo podesavas hoce li na toj zici za otvaranje gepeka biti + ili masa, sta tebi vise odgovara


Probaj zakaciti ispitivac na masu i iglom dodiruj braon i bijelu zicu, pa vidi hoce li se normalno zakljucavati i otkljucavati? Samo na vozacevim vratima zatvori bravu da bude kao da su vrata zatvorena, jer ako su otvorena ne moze motoric povuci dole on sipkicu od zakljucavanja i onda zato vraca u otkljucani polozaj
ma budu mi sva vrata zatvorena i kad stisnem tako da ih zakljuca samo mi otkljuca i zakljuca... a ove dvije zice braon i bijla mi rade tako sto kad ih medjusobno dirnem na brzinu mozda ni pola sekunde tad mi zakljuca a kad ih dirnem na sekund/dva onda mi otkljuca vrata sva... tako one rade kako sm skontao....

boleM@

jel kod tebe spojeno onda obe narandzaste na masu, zute na + ,a obe bijele na smedju i bijelu od centralnog?? ja sam tako spojio i tako mi radi al mi otkljuca tek kad zmigavci kao odrade, znaci kad stisnem na daljincu da mi otkljuca/zakljuca tek nakon par sekundi mii to odradi nece odma kao sto bi trebalo... :icon_question::icon_question:
 
Član
boleM@

jel kod tebe spojeno onda obe narandzaste na masu, zute na + ,a obe bijele na smedju i bijelu od centralnog?? ja sam tako spojio i tako mi radi al mi otkljuca tek kad zmigavci kao odrade, znaci kad stisnem na daljincu da mi otkljuca/zakljuca tek nakon par sekundi mii to odradi nece odma kao sto bi trebalo... :icon_question::icon_question:


kod mene je narandzasta i nar-crna kratko spojene i na masu idu obadvije,
zuta i zuto-crna kratko spojene i ostale slobodne nisu na +
bijela na bijelu,bijelo-crna na smedju,i sve fercera normalno
dok stisnem dugme odma mi zakljuca i zmigavci pocnu blinkat
 
Član
boleM je napisao(la):
boleM@

jel kod tebe spojeno onda obe narandzaste na masu, zute na + ,a obe bijele na smedju i bijelu od centralnog?? ja sam tako spojio i tako mi radi al mi otkljuca tek kad zmigavci kao odrade, znaci kad stisnem na daljincu da mi otkljuca/zakljuca tek nakon par sekundi mii to odradi nece odma kao sto bi trebalo... :icon_question::icon_question:


kod mene je narandzasta i nar-crna kratko spojene i na masu idu obadvije,
zuta i zuto-crna kratko spojene i ostale slobodne nisu na +
bijela na bijelu,bijelo-crna na smedju,i sve fercera normalno
dok stisnem dugme odma mi zakljuca i zmigavci pocnu blinkat


cekaj koliko sam te skontao onda trebam i narandzastu i narandzasto crnu na - i tako i zutu i zuto crnu na - spojiti??
 
Član
Forare je napisao(la):
boleM je napisao(la):
boleM@

jel kod tebe spojeno onda obe narandzaste na masu, zute na + ,a obe bijele na smedju i bijelu od centralnog?? ja sam tako spojio i tako mi radi al mi otkljuca tek kad zmigavci kao odrade, znaci kad stisnem na daljincu da mi otkljuca/zakljuca tek nakon par sekundi mii to odradi nece odma kao sto bi trebalo... :icon_question::icon_question:


kod mene je narandzasta i nar-crna kratko spojene i na masu idu obadvije,
zuta i zuto-crna kratko spojene i ostale slobodne nisu na +
bijela na bijelu,bijelo-crna na smedju,i sve fercera normalno
dok stisnem dugme odma mi zakljuca i zmigavci pocnu blinkat


cekaj koliko sam te skontao onda trebam i narandzastu i narandzasto crnu na - i tako i zutu i zuto crnu na - spojiti??

i narandzastu i nar-crnu zajedno na masu
a zutu i zuto-crnu spojit jednu za drugu i ostavit slobodne,znaci ni na + ni na -
 
Član
Po ovoj tvojoj shemi koju si postavio ide ovako ...

zutu i zuto-crnu spoji zajedno i spoji ih zajedno na masu
narandzastu i narandzasto-crnu ostavi slobodne (to sto ih spojis zajedno i ostavis tako ne igra nikakvu ulogu, posto na njih ne dolaze nikakvi impulsi, to su ulazi)
bijelu od daljinca spoji na bijelu od centralne, a bijelo-crnu od daljinca spoji na smedju od centralne

To mora raditi 100%

Mozda nisam dobro skontao, ali koliko sam te razumio ti si spojio zajedno bijelu i bijelo-crnu i to spojio na braon i bijelu zicu? To je katastrofalna greska ako si tako uradio ...
 
Član
Da ne otvaram novu temu ovdje cu..moze li mi tko pomoc kako da spojim elektor motor nakadno na daljinsko kljucanje u golf 2. posto su mi rekli da mora nakadno da se ugradi jedan el motoric u vozaceva vrata posto mi je orginalna vakumska centralna..pa kako sam kupio nakadno el motoric nisam dobio semu kako da ga kopcam na daljinsko..ako tko moze pomoc bio bi zahvalan...evo slike od motorica i od dzeka od daljinskog kljucanja i shema od daljinskog...
332qslh.jpg


34r9lpi.jpg


531nhu.jpg
 
Top