Dali ste za izmjenu pravila dB-a za sezonu 2012??? "GLASANJE"

Dali ste za izmjenu pravila dB-a za sezonu 2012??? "GLASANJE"

Dali mijenjati pravila dB-a za sezonu 2012???


  • Total voters
    35
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znači pitanje je:

"Dali ste za izmjenu pravila za dB u sezoni 2012 ili ne"?

Glasati se može do 1.3.2012


STARA PRAVILA:

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 700w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)...

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...

Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...



NOVA PRAVILA

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 500w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)...

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", što se pojačala tiče Max 1000w RMS-a i 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", što se pojačala tiče Max 2000w RMS-a i 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, što se pojačala tiče Max 3000w RMS-a i 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni, što se pojačala tiče sve preko 3000w RMS-a spada u ovu klasu...

Auta mogu raditi u toku mjerenja, s tim da ne smiju raditi pod gasom već na leru...
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...
 
Administrator
RE: Dali mijenjati pravila dB-a za sezonu 2012??? "GLASANJE"

:123: Ubačeno automatsko glasanje u vrh teme :123:
 
Član
jedine izmjene koliko mogu primjetiti su u snazi pojacala. ne spominju se pojacala u link-u.
po meni OK pravila. nisam takmicar ali sam za promjenu pravila.

dodao bi jos jedno da se pusta muzika u mini klasi, a ne frekvencije
 
Član
Ako neko ima neki predlog,neka slobodno napise...Gledacemo da se drzimo istih pravila svuda,da se svi mogu spremati na takmicenja i u Bosni i u Srbiji i u Hrvatskoj,tamo gde mi budemo radili takmicenja...
 
Član
mislim da nebi trebalo bit ograničenja. Baš radi toga sto u hr nema ograničenja, pa da pravila budu koliko toliko usklađena. Meni svejedno al nekima bi mogo bit problem.
 

IGY

Član
nisam glasao niti cu glasati, jer ne ne takmicim se vise nikako, niti imam neke planove za skoriju buducnost, pa da cisto ne bi bio presudni moj glas a uopste se ne takmicim
samo bi dao savjet, da se pravila ne diraju, i da ostanu takva kakva su bila i u sezoni 2011,
 
Član
Ovako meni su oba pravila OK, pošto će Carbon nadam se kao i prosle sezeone sa prijateljima raditi takmicenja po BiH pokusao sam malo da osvjezim pravila i da se uvede neke novine u to sve čisto da se malo sve to razgraniči po klasama...
Pošto se nekim takmičarima sviđaju "nova" pravila a nekim ne tu je glasanje, po meni je to najpoštenije da takmičari sami odluče, mislim većina takmičara...

Bilo bi mi drago da oni koji se ne takmiče ne daju glasove, može ići eventualno obrazloženje ali "ne takmičari" nemojte glasati...


Znači molim one koji se već takmiče ili se planiraju takmičiti u sezoni 2012 da glasaju...

Hvala!

Joke-zgb je napisao(la):
mislim da nebi trebalo bit ograničenja. Baš radi toga sto u hr nema ograničenja, pa da pravila budu koliko toliko usklađena. Meni svejedno al nekima bi mogo bit problem.

kako mislis u hr nema ogranicenja??? jel se radi po dB-cup-u???
po novim pravilima nebi uveli ograničenja na Hz vec samo na snagu amp-ova po klasama....
 
Član
ovu sezonu mislim da ništa od db cupa. A i po novim pravilima su u B klasi 2.5kw i u C 3.5kw ograničenja. Al totalno nebitno jer će većinom bit drag. Meni svejedno jer idem sa 2kw ampom. Al nema nekog smisla ograničavat snagu. Jedino u mini, i mozda ubacit nešto ala street stock... Možda u SB dodatni aku, SC ukinut. Jer svejedno neće nitko doć sa 2x15 u gepeku.
 
Član
Sve je rečeno, i ovu sezonu nastavljamo po "starim pravilima"...
Da znate po čemu da spremate setupe da nebi bilo suvišnih pitanja prije svakog takmičenja...
Od danas pa do 31.12.2012 AMK Carbon ce koristiti ova pravila na svakom eventu kojem budemo radili mjerenja...


PRAVILA ZA SEZONU 2012

Klasa Mini. auta sa svakodnevnim ozvučenjem, pojačala MAX snage do 700w RMS-a, obavezan osigurač na instalaciji.. Aero portovi i SPL kutije ćao, izričito muzika za svaki dan...(kondenzator dozvoljen)...

Klasa A. 2x10"sub, 1x12sub ", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa B. 3x10"sub, 2x12"sub,1x15sub", 1 akumulator na tvorničkom mjestu...

Klasa C. 3x12"sub, 2x15sub" 1x18"sub, 2 akumulatora od kojih jedan mora biti na tvorničkom mjestu ili 1 akumulator na tvorničkom mjestu i kondenzator u gepeku...

Klasa Max. Sve je dozvoljeno, zidovi, podovi, plafoni, avioni...

Auta mogu raditi u toku mjerenja, do 2000 RPM
Takmičari smiju biti u vozilima i izvan vozila...
U A,B,C Klasama kutije moraju biti u gepeku i ne smiju prelaziti donju liniju zadnjih stakala...
Ograničenja na frekfencije nema...

Glasanje je završeno sa 12:20 za stara pravila...
Zahvaljujemo se glasačima...

Ova tema može na LOCK...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top