Dacia SUV model : prve slike!

Dacia SUV model : prve slike!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dacia-suv.jpg

Već neko vreme je poznato da će i rumunska Dacia ući u borbu za kupce u segmentu SUV vozila, a konkretna potvrda tome (posle najave studijom Duster sa ovogodišnjeg Salona u Ženevi) su i ove špijunske fotografije potpuno nemaskiranog Dacijinog SUV/crossover automobila.
dacia-suv-3.jpg

Zvaničnih podataka naravno još nema, ali prema do sada poznatim informacijama, Dacia će svoj prvi SUV model napraviti na platformi Nissana Qashqai, od koga će pozajmiti i 4x4 pogon, dok se premijera očekuje već u septembru, na IAA Salonu automobila u Frankfurtu. Ime automobila još nije poznato, mada su navodno i dalje u igri nazivi Duster i Steppe. U svakom slučaju, start prodaje ovog, oko 4,5 metara dugačkog Rumuna, planira se za naredno proleće, i to po nezvaničnoj ceni od oko 15.000 evra.
dacia-suv-2.jpg

Ovde i napomena da bi osnovna verzija ipak mogla da ima pogon samo na prednjim točkovima, kako bi cena baznog modela mogla da bude što pristupačnija.
 
BHT Ovisnik
:icon_eek: stvarno je dobar,ali mu je cjena paprena,nisam se toliko nadao od dacie:icon_biggrin:
 
Član
Malo mi je ruzan mili boze:D
A cijena, a ne znam tu ce daciju malo pomalo dizati s cijenom na kraju bi onda mogla biti iznad ocekivanja.
 
iskreno meni je ovo smece, ali ne sumnjam da ce ih dosta ljudi kupovati, pogotovo istocna europa, oni nemaju para, a svi bi nesto da se foliraju u SUV-ovima, kako kazu svaka roba ima svog kupca;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top