Da li vrijedi ovaj CD MP3 Player?

Da li vrijedi ovaj CD MP3 Player?

Član
Uz automobil mi je došao neki stari kasetaš koji nije ni spojen bio pa želim neku dobru zamjenu.
Pronašao sam ga na netu - SONY CDX-GT28 izgleda solidan plejer (naravno polovan i jeftin), ali sada mi je problem na drugom kraju, kod mene u autu ima jedan relativno kratak crni džek (oko 2-2.5 cm), drugi dio (koliko vidim) bio džek ali sad samo raščarupane žice i džek od antene.
Novopečen sam ovdje što se tiče auto akustike, nije meni teško zalemiti žice iste boje i izolirati ih, nego da li će se baš sve žice poklapati. Nikakve modifikacije nisu rađene, 4 originalna zvučnika su u automobilu 2 sprijeda u vratima 2 kod gepeka, i ovaj plejer podržava 4 zvučnika do 45W, pa sam se nadao da li je to što mi treba.

Hvala unaprijed!
 
treba ti eurojack za radio....
DAwVmKm.png

imas to kupit u ovim radnjama gdje se prodaj ta oprema radio i ostalo....
na broju
1) to ti je za konstantni plus, za plus sa kontakta brave, minus, antenu, dimmer (to iz auta sve spajas)
2) tu ti se nalaze 4 munusa i 4 plusa to ti ide na zvucnike.....
3) u ovaj, na jedan kraj ustekas ove dva (1 i 2) a drugi kraj ustekas u radio
:bookworm:
 
da ne otvaram novu temu....
kod mene cd plejer radi samo kad se da kontakt, drugacije ne

sta da uradim???
Vectra b u pitanju... hvala
 
Član
izvadis player i spojis zutu umjesto crvene i radice dok ima akumulatora :D
Zuta sluzi za memoriju i ona ima stalni plus dok crvena samo kad kontakt das, pa da bi mu ostala memorija morao bi i zutu i crvenu(sa radia) spojit na zutu (u autu) ali posto je ta zica za stalni plus u nekih auta tanja onda bi mu se gasaio radio cim malo vise pojaca. Mozda su druge boje u pitanju ako nemas instrument ne diraj nista :D
 
BHT Ovisnik
Samo zutu i crvenu s radija zajedno i miran :D naravno ako mu napon nije preko brave pa ce mu u svakom slucaju trebati kljuc :D
 
Zuta sluzi za memoriju i ona ima stalni plus dok crvena samo kad kontakt das, pa da bi mu ostala memorija morao bi i zutu i crvenu(sa radia) spojit na zutu (u autu) ali posto je ta zica za stalni plus u nekih auta tanja onda bi mu se gasaio radio cim malo vise pojaca. Mozda su druge boje u pitanju ako nemas instrument ne diraj nista :D
Rijetkost je da je tanja zica,a mrsko mi pisat detaljno,jer znam sta sam ih tako spojio...
 
Član
treba ti eurojack za radio....
DAwVmKm.png

imas to kupit u ovim radnjama gdje se prodaj ta oprema radio i ostalo....
na broju
1) to ti je za konstantni plus, za plus sa kontakta brave, minus, antenu, dimmer (to iz auta sve spajas)
2) tu ti se nalaze 4 munusa i 4 plusa to ti ide na zvucnike.....
3) u ovaj, na jedan kraj ustekas ove dva (1 i 2) a drugi kraj ustekas u radio
:bookworm:
Ok, pogledati ću u ponedjeljak da li ove obližnje radnje imaju to, samo da pitam, da li je bitno koja je marka? Recimo SONY, Pioneer, JVC ili su svi oni isti?
 
Član
Evo postavio sam euro jack, sreća da sam našao elektronsku šemu od ovog auta, ostatak posla je bila zafrkancija.
radio.jpg
Nema, kad nijemac napravi nešto i dokumentuje ima da traje i više od 20 godina. Hvala svima na pomoći!
 
Top