Da li se isplati auto gas u a6 2.8

Da li se isplati auto gas u a6 2.8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako naslov kaze ,da li se isplati ugraditi plin u audi a6 sa motorom 2.8l 142kw 6cilindara...kolika je ocekivana potrosnja , odrzavanje itd?......
 
Član
Isplati se sigurno! Koliko prelaziš km godišnje? Ja sam skoro imao a8 sa tim motorom, troši kao tenk, obavezno seqvent gas.
 
Član
dobra gasna instalacija se uvjek isplati.

ja vozim 2,5 na venturi i zadnje sipanje pun-pun me kostalo 56 maraka nakon 400km pređenih
 
Član
@Suki:Benzina bi bilo 80-90km.

@Braco:Eto uštede...naravno ima i odžavanja, ali niije skupo. I kao što ti reče čovek obavezno kvalitetnu instalaciju, ne žali para. Ako ćeš neku jeftinu varijantu, bolje nemoj.
 
Član
posto sipam kvalitetan plin i nepitam za cijenu (iskustvo staro 10god voznje na plin) i ako bi sipao takav benzin onda bi me isti put kostao preko 90KM benzina.....
 
Član
Ma pokoleba me ovo poskupljenje , tj sad je kod nas oko 1.35km plin a benzin 2.05km i jos ako malo vise trosi plina od benzina skoro pa isto. Zato i pitam , e jedino ako benzin poskupi jos vise a plin opadne na proljece..
 
Legend
ove price da se na plin kuha a da se na benzin vozi (ili dizel nebitno) su mi tako ofucane da ne mogu da vjerujem, da ljudi zbog nekog "principa" puse stotine maraka mjesecno..

brate ja bih ugradio plin na 1.2 a ne na 2.8 ako mi vjerujes..

ako prelazis dovoljno, da ti se isplati svakako ga stavi.. stari ima 1.6 seata i svakako da planiramo ugradit plin iako se ne prelazi puno, ali stalno sam u kontaktu sa ljudima koji voze na plin, cak sam davno nekad vozio jedno vrijeme daewoo 2.2 sa plinom i mogu reci da se isplatio za godinu dana..
 
Član
Kada se sve zbroji i uzme u obzir tu je to negdje. Ako ne prelaziš puno kilometara plin će ti se početi isplaćivati nakon par godina. Još zbroji moguće komplikacije i kvarove...
 
Član
Ugradjuj, kasnije ce ti biti krivo sto nisi ranije ugradio, ugradnja ti je oko 1300 sekvent, neces osjetiti neku razliku u vuci, a isto ce te kostati po dzepu jer ces se stalno vozati! :)
E jedino sto ces morati uzimati litar ulja na predjenih 15 000, to ti ulje maze ventile i litar je oko 60 KM!Ali jbg opet si dobar, jos na proljece ce plin biti oko 80 feninga i sta hoces litar vode je skuplji, ice ko na vodu!hehe
 
Imam dva auta na plin, i mogu ti reci vise markica ostane u dzepu! Sto se tice cijene, skoro sam gledao na SAT emisiju, i pricalo se o tome, do kraja januara treba da pojeftini, kao razlog poskupljenja je sto je manjak plina, nesto u vezi Ukrajine, nisam tacno razumio, a i neke domace rafinerije su trenutno u remontu! Tako da se ocekuje pojeftinjenje do kraja januara! Cijena plina bi trebala da bude pola od cijene benzina, kao da takav odnos treba da bude! I jos nesto, kao povesce se vise racuna o kvalitetu plina, da mu se poveca oktanska vrijednost, drugaciji sastav, bla bla . . . nesto tako, nisam skontao najbolje!:) Uglavnom na plin se isplati svakako, samo redovno cisti filtere, i povremeno je potrebno sipati neku tecnost u rezervoar i malo odvoziti na benzinu, i to ne znam kako se zove, uzimao je stari kod Karamujica, posto se oni tim bave!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top