Čuniranje 77kw golf 5 6brzina

Čuniranje 77kw golf 5 6brzina

Član
Ovako krajem ljeta bi išao na dizanje snage na golfu 5, dok je bio na 15' išao je fino sad na 17 mi je postao kilo :D ali nebitno....

Motor i mjenjač su extra na stanju tek 60km, da ga ne falim ne prodajem ga ali u sper je stanju :)

Šta očekujem od povećanja snage, auto vozim svaki dan u prosjeku cca 20-30km, rijetko nekad bacim veće kilometraže, autoput rijetko vidim i na karti a kamoli u vožnji.... :)znači rijetko kad preko 120kmh znači netreba mi povećanje top spida već za ove dnevne vožnje preticanja....


Eh sad opcija je SM, ima ovaj optimum (+32ks) i power (+43ks), Da li treba šta raditi oko usisa i auspuha. K&n filter bi stavio sigurno ali interesuju me i ostala skuplja rešenja tipa bmc cda filtera ili nekog drugog usisa i auspuha....

Sve ostale modifikacije nebi radio znači zadržao bi se na ovom gore...

Povećao bi do te granice da ne naškodim autu turbini i ostalim dijelovima...
 
Član
optimum kad stavis koliko znam nista se ne mijenja, dok kod powera treba izmjeniti neke stvari, to ti je ajbolje da pitas srdjana ;)
 
Član
s obzirom da ne ides nikad van grada, optimum je za tebe i previse... nema potrebe bilo kakva dalja ulaganja.. ja imam optimum, a na AP-u sam 2 godine isao po 6-7 puta mjesecno, non stop van grada, i mogu samo pohvaliti...
 
Član
ako te tromost ubija i u gradskoj si voznji tebi treba mapiranje za povecanje okretnog momenta ...
 
Član
Aj joj nikako mi ne pomažete :D

Šta sam ja htio reći, rijetko idem na autoput gdje mogu razvijati brzine 140 i višee..... uglavnom vozim do te brzine i želim najviše da dobijem u tom segmentu ako me razumijete...ne želim da bacim pare na čip koji meni omogućava da umjesto 200 idem 230 (lupam) kad ja to nemam gdje ostvari i nema potrebe za tim...

Najmanji mi je problem otići i staviti čip... ono što sam htio pitati je da li ima potrebe raditi dodatne modifikacije na usisu i auspuhu za recimo ovaj jači sm power... jel vidim neki rade neke modifikacije drugi govore da nema potrebe, treći da je to placebo.... i sl Znači da ne bacam džaba pare ako stvarno nema/ima potrebe..

Ako recimo idem na ovaj optimum pa za mjesec dana budem htio više recimo pover jel ide doplata ili cijena novg čipa...
 
Član
aServis je napisao(la):
Aj joj nikako mi ne pomažete :D

Šta sam ja htio reći, rijetko idem na autoput gdje mogu razvijati brzine 140 i višee..... uglavnom vozim do te brzine i želim najviše da dobijem u tom segmentu ako me razumijete...ne želim da bacim pare na čip koji meni omogućava da umjesto 200 idem 230 (lupam) kad ja to nemam gdje ostvari i nema potrebe za tim...

Najmanji mi je problem otići i staviti čip... ono što sam htio pitati je da li ima potrebe raditi dodatne modifikacije na usisu i auspuhu za recimo ovaj jači sm power... jel vidim neki rade neke modifikacije drugi govore da nema potrebe, treći da je to placebo.... i sl Znači da ne bacam džaba pare ako stvarno nema/ima potrebe..

Ako recimo idem na ovaj optimum pa za mjesec dana budem htio više recimo pover jel ide doplata ili cijena novg čipa...

odi do elmira,ac kapetanovic tuzla

ima ti on powerbox jedan za tdi pd, a radi i cipanje pa probaj

neznam kolko kosta ali mislim da si pisao da ga znas
 
Član
Bio sam kod njega on mi veli da čipam u BanjaLuci gdje je i on radio.... ali to je drugi čip... ja bi više volio da idem na SM.
 
Član
aServis je napisao(la):
Aj joj nikako mi ne pomažete :D

Šta sam ja htio reći, rijetko idem na autoput gdje mogu razvijati brzine 140 i višee..... uglavnom vozim do te brzine i želim najviše da dobijem u tom segmentu ako me razumijete...ne želim da bacim pare na čip koji meni omogućava da umjesto 200 idem 230 (lupam) kad ja to nemam gdje ostvari i nema potrebe za tim...

Najmanji mi je problem otići i staviti čip... ono što sam htio pitati je da li ima potrebe raditi dodatne modifikacije na usisu i auspuhu za recimo ovaj jači sm power... jel vidim neki rade neke modifikacije drugi govore da nema potrebe, treći da je to placebo.... i sl Znači da ne bacam džaba pare ako stvarno nema/ima potrebe..

Ako recimo idem na ovaj optimum pa za mjesec dana budem htio više recimo pover jel ide doplata ili cijena novg čipa...


Hebem te manita da izvines :D Gore govoris kako ti ne treba konja da izdes 230 jer ionako ne prelazis 140 a i to rijetko, a dole odna govoris i raspitujes se sta ti treba za SM Pwoer mapiranje ??? WTF ?!?

1. Ako ces SM Pwoer to zavisi od auta do auta, nema nekog pravila, to saljes PM Srdjanu da ti tocno odgovori

2. Kad sa optimuma na pwoer prelazis mislim da placas opet punu cijenu, jebga to je potpuno novi remap

3. Koliko sam skontao ti zelis bolji odziv gasa i da auto bude zivlje u manjim brzinam aispod 140 itd jel tako ??? E pa ako jeste i ako sam dobro skontao, onda ti ides fino kod Srdjana da ti remapa nanovo mapu motora, i da ti popegla krivulju snage, odnosno manje konja u vrhu obrtnog podrucja, a vise okretnog momenta kroz duzi period obrtaja...znaci da ti sto veci okretni moment bude sto duze :D

Valjda... :D
 
Član
Onda u Gradišku, custom remap, Srđanu sve objasniš, pa ti Srđan sve objasni i "nacrta" mapu i zdravo.;)

http://www.smchiptuning.com/605/vw-golf-v-1.9-tdi-105

Može loK.:D
 
Top