Čuje se zupčasti

Čuje se zupčasti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prije nekoliko sati preuzeo auto od majstora i odma čudan problem... Mijenjao mi dihtung glave, zupčasti remen, semeringe na poluosovinama, semering u mjenjaču i još neke sitnice...

E sad problem je sljedeći: čim malo dodam gas čuje se neko zviždanje / zujanje... mislio sam da se turbina ranije pali al koliko znam to nije zvuk turbine, pomislio čak da mi je ubacio drugu turbinu al u vožnji se ipak osjeti da pali turbinu regularno na 2500 obrataja kao i prije...

Otvorim haubi i kako sam mogao da primijetim taj mi je zvuk dolazio sa zupčastog remena... ili iz tog dijela negdje...

Dali je to zato što je tek zamijenjen pa mu trea malo da se razradi ili da idem odma sutra na reklamaciju???
 
RE: Problem

najvjerovatnije da je zbog zupcastog..imao sam slicno iskustvo,ali je kod mene zupcasti pukao...da li osim zvuka ima i razlike u ponasanju,tj.da li bolje ili slabije vuce??
 
Član
RE: Problem

buraz ja sam mijenjao sve na motoru ima par mjeseci,i dan danas imam taj zvuk, ili je zupcasti ili spaner. Meni je to bilo odma po montiranju zupcastog, ja pitam sta je ovo, kaze ima zeljeza u zupcastom, pa dok se malo razradi, eto to je bilo objasnjenje:lol:
 
Član
RE: Problem

Pa ne znam, auto mi je bio kod majstora 10 dana pa mi sad nekako čudan osjećaj... mislim ipak da malo slabije vuče, da nema onu startnost ko nekad... zupčasti nije pukao, zamijenio sam ga onako preventivno jer se ionako rastavljao motor... zamijenjen je i španer... ne znam dali smijem voziti ovako... još mi samo treba pucanje remana pa da se i ja upucam :D
 
Član
RE: Problem

kod mene je tako hucalo kad sam alternator mjenjao i bio mi pretegnut remen. znaci provjeri za pocetak zategnutost remenova
 
Član
RE: Problem

emirEX_sa je napisao(la):
kod mene je tako hucalo kad sam alternator mjenjao i bio mi pretegnut remen. znaci provjeri za pocetak zategnutost remenova

To sam i ja htjeo reci zupcasti ti je previse zategnut. Odvezi majstoru neka to ispravi inace moze ti stradat od spanera za zupasti pa i da ti zupcasti pukne ili da ti se remenica istrosi ako sa tim nastavis vozit jer sve to trpi velika opterecenja.


Naslov teme ces promjenit tako sto kliknes na naslov i drzis taster misa pritisnut pa ce ti se pokazat mogucnost izmjene naslova. Znaci ne pisat kao naslov "problem" nego npr. " Opel osipa se karoserija :D"
 
Član
Danas sam bio kod istog majstora koji je mijenjao i rekao mi da dođem sutra da vidi da nije previše stegnut... nema šanse da mogu vozit auto sa tim pištanjem...
 
Član
eto vidite sad nesto kontam, mozda je i moj pretegnut, ja sam konto da nije dovoljno stegao, pa se cuje pistanje, a ono obrnuto, morat cu i ja pogledat kako mi je stegao
 
Član
ja sam na stilu skoro mijenjao zupcasti i odmah tako poslije zvuk, pisti, cak i pomalo kao da grebe, ali kod mene je bilo na manjim obrtajima! odem, kad lezaj na remenici kompresora klime! to sredim kad neki dan opet nesto, ovaj put lezaj na remenici alternatora! eto i to zamjenim i evo sad ok :cool:
 
Član
Ovo je riješeno... Majstor malo popustio zupčasti i više ne zviždi :icon_biggrin:

Sad kad sam riješio ovaj problem pojavio se novi :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top