Čudovišni oblak u potjeri za avionom

Čudovišni oblak u potjeri za avionom

Legend
b_101213106.jpg



Na ovoj neobičnoj i nevjerovatnoj fotografiji možete vidjeti putnički avion u bjegu ispred ogromnog olujnog oblaka koju me je bio za repom.

U nekoliko navrata oblak je sustigao i "progutao" avion u nevjerovatnoj potjeri na nebu iznad američke savezne države Montane.

Ovaj momenat je zabilježio Doug Roane, doktor i poluprofesionalni fotograf, koja se slučajno zadesio u blizini prilikom povratka kući sa prvog rođenadana unuka.

Četrdesetšestogodišnji doktor je bježao od oluje kada je ugledao potjeru na nebu.

"Zaustavio sam se pored puta i vidio da se oluja pogoršava. Izašao sam iz vozila da bih napravio nekoliko snimaka", rekao je doktor. On je rekao da se avion iznanada pojavio dok je Roane fotografisao.

"Aerodrom je bio udaljen samo nekoliko kilometara, ali je izgledalo da je avion u stalnoj borbi sa olujom", rekao je doktor. Svjedok neobičnog prizora je rekao da je zaista izgledalo kao da oblak juri avion.

"Oduvijek sam volio snimati fotografije na otvorenom koje će ljudima pružiti doživljaj kao da su na mjestu događaja, ali ne vjerujem da će iko poželjeti da bude u blizini ovoga. Nikada nisam vidio ništa slično", rekao je Doug, prenosi njegove riječi "Daily Mail".
 
Legend
Pa neznam objavljeno je u svim elektr. medijima, pa sad nevjerujem da je ovaj fotograf toliki fejker, ipak je poznat lik, nevjerujem da bi se tako blamiro.
 
Legend
zznam, ali pogledaj
ovo bi mogao biti eventualno tornado, uragan
ali mi po svemu izgleda fake..
prvo avion nisko leti
drugo, kvalitet slike trave/contrasta i kvaliteta slike neba/contrasta mi se cini skroz razlicitom (oni koji se bave fotografijom nek me isprave ako grijesim)

i trece.. ovaj "vjetar" mi bas nekako ofirno izgleda :D
 
Član
Sve je tako savrseno na slici ..Zar nije malo to cudno..I u lijevom gornjem uglu kako vjetar u dodiru sa zemljom..:S ma doradjena slika milion postoo
 

MTR

Član
nije vidilo PS-a na daleko , mi smo navikli na brda i nigdje nemamo ovakvih krajolika i vremenskih nepogoda ovakve razmjere i osim toga ko je od nas bio u Montani ?????????

i da ne zaboravim , velicina za poredjenje :)

Montana : 147,042 sq mi / 381,156 km2
Bosna : 19,767 sq mi / 51,129 km2
 

MTR

Član
dje onaj Trizex da nam pojasni ovo za oblake , mens'cini da visina letenja ovog avijona :D ima s tim veze , nesto statika struja ne znam
 
Član
MTR je napisao(la):
dje onaj Trizex da nam pojasni ovo za oblake , mens'cini da visina letenja ovog avijona :D ima s tim veze , nesto statika struja ne znam



jel me netko trazio:D sta ja znam,meni ovo nekako nije stvarno :D
 
I ja mislim da je fake...ali,to sto avion leti nisko...opravdali su tim da je pista bila daleko svega nekoliko kilometara!:lol:
 
Top