Čudan zvuk motora, Golf 4, 1.9 TDI, 74KW.

Čudan zvuk motora, Golf 4, 1.9 TDI, 74KW.

Član
Primjetio sam da auto ima čudan zvuk nakon žustrije vožnje. Snimio sam video pa ako neko može da pogleda šta bi moglo biti u pitanju:
(Tek sam sad primjetio da sam ovo postavio u pogrešnu rubriku :(, molim administratore da temu prebace u odgovarajuću rubriku - hvala)
 
Očisti taj poklopac, ali ga očisti ono baš pravo, jedva primjetih da je DI ( crveno ) :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Ma ujednačen je zvuk, ma ležaj sigurno ( bio već prikraju pa ga ti sad doveo do kraja totalno )
Skini remen kanalni s alternatora pa upali motor na par sekundi da čuješ da li će taj zvuk da se javlja
Ako da, onda je tamo nešto što zupčasti pogoni
Opet neko stručniji neka piše, od mene toliko i nema na čemu :D
 
Član
Uh sad mi je lakše, koliko bi bila zamjena tog ležaja? Prljav jeste :oops:, mogu li ja wapom da operem motor kad skinem ovu plastiku?
 
Uh sad mi je lakše, koliko bi bila zamjena tog ležaja? Prljav jeste :oops:, mogu li ja wapom da operem motor kad skinem ovu plastiku?
Ma ako bude ležaj alternatora, obično strada onaj prednji, tj ; onaj na strani remenice, ali zamjeniš oba jer niko ti ne garantuje da i onaj drugi neće stradati za dan-dva-mjesec, nije bitno ... A ležajevi kao ležajevi nisu skupi, cca. 15-ak KM oba ( SKF ) + ruke i to je to
Ma neka motora kakav jest, očisti te plastike zbog nekog izgleda, mada će se opet zaprljati, ali opet očisti, pa se opet zaprljaju, pa opet očisti ...:D:D:D:D:D:D
 
Član
neka je remenica pa ti renen zapinje za nesto....ili ti je motor sustao,tj previse si ga pilo pa sad podriguje...;)
 
Top