cudan zvuk kad ugasim auto? +snimka

cudan zvuk kad ugasim auto? +snimka

Član
pozdrav svima! radi se o golfu v 1.9 tdi, počelo je prije par dana, kad ugasim auto čuje se zujanje (iz sklopa kojeg sam označio na slici) i uz to jos cudan zvuk par sekundi kao veš mašina kad staje, ne znam kako bi opisao to :icon_question:
ko zna što je to (ovo označeno na slici), čemu služi i zašto se tako ponaša kad ugasim auto?



 
Član
RE: cudan zvuk kad ugasim auto?

kod mene ima elektricna pumpa za vodu koja nekad odradi malo nakon sto ugasim auto,da se lagano hladi motor,modza to zuji cudno ako je pred kraj.
al kod mene je v6 benzinac,mozda to nema kod tebe,javice se neko ko ima peticu ;)
 
Član
RE: cudan zvuk kad ugasim auto?

snimio sam pa poslušajte...

http://imageshack.us/clip/my-videos/101/ido.mp4/
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
bubibl- je napisao(la):
taj motor je pun vakuma tako da mi se čini da je to jedna vrsta vakum pumpe

poz:cool:

moguce je ali ovo mi nije bas karakteristican zvuk.. u najmanju ruku cudan :icon_question:

baš to, čudno! uglavnom svi mi kažu da ima veze s tim vakumima i tim crijevima što idu iz tog sklopa, najvjerojatnije je ta kutijica otišla ili neko crijevo pušta, ne znam više ni ja sam kako da se utješim :icon_sad:

danas sam ga malo gonio, i poslije kad sam ugasio auto...NIŠTA! reko ko je sad tu lud? probao poslije upalim i ugasim opet se čuje :icon_question:

u ponedjeljak cu ici majstoru da to sve fino raskopa, pregleda, ispita...

pozz i hvala svima na odgovorima
 
Taj sklop sto si zaokruzio ti je Blok Magnetnih Ventila, drugim rijecima "sranje". 7 ventila u sklopu, pa ako jedan ode, moras zamijenit sve, a cijena je bila kad sam ja mijenjo preko 400 KM. Ima veze sa vakuumima, sa jedne strane se ustekaju one cijevcice a sa druge ti je dzek sa zicama. Najbolje je pravac servis i ne cackaj mechku, mozda nije ti to otislo

Sretno, i javi kad nadjes sta je...

pozz,
 
Član
Almir_A3 je napisao(la):
Taj sklop sto si zaokruzio ti je Blok Magnetnih Ventila, drugim rijecima "sranje". 7 ventila u sklopu, pa ako jedan ode, moras zamijenit sve, a cijena je bila kad sam ja mijenjo preko 400 KM. Ima veze sa vakuumima, sa jedne strane se ustekaju one cijevcice a sa druge ti je dzek sa zicama. Najbolje je pravac servis i ne cackaj mechku, mozda nije ti to otislo

Sretno, i javi kad nadjes sta je...

pozz,

jel se i tebi onda isto tako čulo ili ti je neku grešku izbacivalo? mislim auto radi normalno, pali, ide normalno, samo kad ga ugasim se cuje taj zvuk :icon_sad:
ah jbg-a, ako je do toga nema mi druge nego mijenjat. samo jos da pitam jel moze sta da bude ako se budem vozio tako jedno vrijeme prije nego to zamijenim?

pozz i hvala! ;)
 
U mene je nesto zezalo nesto sa EGR ventilom, pa mi sa vremena na vrijeme izbacivo previse crnog dima. Znam da su njega tada skinuli i ocistili i da su zamijenuli blok magnetnih ventila. Koliko se sjecam rekli su mi da neki (jedan od 7 u sklopu) nije radio kako treba i da mi je izbacio gresku na motoru.

Jbg, ne znam sta bi ti reko, ja sam vozio 10-ak dana poslije dijagnosticiranja kvara. Nije bilo dijela na stanju pa su morali narucit. Najbolje ti je otidji na servis pa nek pogledaju i oni bi ti trebali rec u cemu je problem
 
Top