Corvette ZR1 odvozila Nurburgring za 7 min 26

Corvette ZR1 odvozila Nurburgring za 7 min 26

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
9080627.013.Mini6L.jpg


9080627.013.Mini14L.jpg


9080627.013.Mini10L.jpg


Zar je Nissan GT-R vec skinut sa trona? Tako brzo, nakon sto je objavio da je najbrzi produkcijski auto koji je obisao "Green Hell" (nama obicnim smrtnicima poznat kao Nurburgring), GT-R je izgleda izgubio status "top dog" od nove 2009 Corvette ZR1. Prema tvrdnjama Corvette chief engineer Tadge Juechter, ZR1 je jos juce u jutarnjim satima, obisla Ring u vremenu od 7 minuta i 26.4 sekundi. Automobil je sasvim standardni osim komunikacijske opreme i zastitne opreme (prva pomoc). Nema detaljnijeg objasnjenja sta tacno podrazumjeva zastitna oprema, ali u standardnom izdnjau trebalo bi da bude aparat za gasenje. Gume su takodje "fabricka ugradnja", gorivo nije trkace, znaci obicni benzin.
 
Član
Corvetta ima koliko 500+ konja svi djelovi poskidani sa trkacg auta( vjesanje sa auto sto je pobijedilo na le mans, cinimi se da su skinuli i keramicke diskove a sve spojlere i to napravljeno od karbona ijeftine plastike) pa kad je poredis slyline vidis da je laksa negdje oko 200 kg a ima vise snage a brza samo koliko0,00001 sec od nissana. Al nema veze bila je i porazavajuca slika od prije nekoliko godina kad ih pretice subaru impreca i to napravcu dok jesubaru drzo rekord za 2.0 masine. Ljudi pokusavaju da naprave auto koje ce se prodavat u evropi i evo opet nisu uspjeli ovo teskoda ce proc sa nase strane bare. A mozel ponovit jos jednom odvezeni krug il nestane goriva cim predje tih 23 km novi m3 vozio negdje oko7min 30sec i to nekoliko puta icica imo corbe za vratit se kuci.

sory za tekst ali se meni ovo usa smece nesvidja skroz je beze dobar za busice i bakice sa floride da prave malo buke
 
Član
Jedno je ovdje jasno, a to je da su amerikanci ocito napustili njihov stari koncept gradnje sportskih auta - puno snage i jako los ovjes. To je definitivno iza njih, jer gledao sam nekoliko direktnih usporedbi sa drugim autima gdje imaju jednako dobar ovjes, dakle nije ova corveta jedini primjer toga. A da ne govorimo o tehnickim rješenjima corvete... Svaka čast za chevrolet.
 
ač)/%vfF)/%Fv957

madafaka!

skinuli GTR,pas mater,svaka cast,al mi je krivo u pm.amer skinuo japanca sa trona ,ne mrem vjerovati.Ali sto rece drug na pocetku,vetta je laksa oko 200ks i i prilicno snaznija,da ne govorim o cijeni.
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
ač)/%vfF)/%Fv957

madafaka!

skinuli GTR,pas mater,svaka cast,al mi je krivo u pm.amer skinuo japanca sa trona ,ne mrem vjerovati.Ali sto rece drug na pocetku,vetta je laksa oko 200ks i i prilicno snaznija,da ne govorim o cijeni.

:D:D:D
 
Član
sta korveta nema od tog hljeba slazem se da su prestali praviti auta za pravca.
I da su poceli polako "naseljavati" staze koje su ima doskora bile NESHVATLJIVE jer su imale krivine na lijevo a i CAK i na desno
 
Član
al najzalivije sto se sve sklapa negdje u americe za 1$ ali ovjes i naknadno ustimavanje ide u gm centar u evropi (engleska i nurburgring) da vde ljudi valjal sta aliporedit gtr sa ovom kocijom nema sanse ovo je najsnaznija corvetta ikad a a za gtr nema jos ni jednog dijela kojim mozes povecat performanse pasad koliko je dobra sta ce tek bit kad i hoceli izac nesto od nissma rekord nece bit onda 7.26 vec 1.26( nije vanzemaljac da tako odveze)
 
Član
GT-R je impresivan, neovisno od ostalih. Sa gotovo 1800 kg i nekih 480-ak KS postize nevjerovatna vremena, a uz to je koliko cujem i ekstremno jednostavan za voziti. Napravili su strasan stroj, bez daljnjeg. Kada dodje laksa verzija, bit ce garant opet obaranje rekorda. No ne hvale svi GT-Ra za osjecaj u voznji, a to je mozda i bitnije od same brzine. Tu se zna, Ferrari je nedodirljiv, pa onda ide Porsche i ostali. Ova Corvetta ZR1 je garant strah i trepet, prava raketa od auta. Ja sam ovaj mjesec provozao obicnu Corvettu C6, onu najslabiju verziju sa 400 KS i to je nevjerovatno brz auto. Za nase ceste i prebrz, jer nemas gdje iskoristiti tu snagu, al ono bez zajebancije. I pri nekih 100 km/h auto vrti tockove u prazno, strasno...
 

Eko

Član
Ma ja mozes ti boki hehe

a sto se tice Nurburgring-a nema veze ... meni je Skyline opet no.1 .. i jos ne vjerujem u ovo dok ne bude zvanicno i s clipom :p a bas kao sto rece boki , oborice ovo GT-R samo nek ga olaksaju 100 kg :)
 
Član
sema911 je napisao(la):
al najzalivije sto se sve sklapa negdje u americe za 1$ ali ovjes i naknadno ustimavanje ide u gm centar u evropi (engleska i nurburgring) da vde ljudi valjal sta  aliporedit gtr sa ovom kocijom nema sanse ovo je najsnaznija corvetta ikad a a za gtr nema jos ni jednog dijela kojim mozes povecat performanse pasad koliko je dobra sta ce tek bit kad i hoceli izac nesto od nissma rekord nece bit onda 7.26 vec 1.26( nije vanzemaljac da tako odveze)

nije tacno ima bruka after market dijelova za njega pa kad hks samo mjenjanjem mufflera postize preko 500hp a samo jos sto se ceka je da HKS izbaci turbo za njega a ako bude kao i za r34 onda. .. . .
 
ma cim dodje V-spec inacia,corvette ode dole.

addo sto me isfolira,jebi ga ono bi kombinacija lapsus calami-a i lapsus memoria.:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top