Corsa C 1.4 benzin iskustva

Corsa C 1.4 benzin iskustva

Član
1.4 je ona kao sport verzija, 100KS bi trebala bit
Na Corsama C zna zezat ECU, tj procesor, hladan lem bude pa se treba reparirat, doduse nisam siguran je li i na tom motoru tako ali je vjerovatno slicno rijeseno
ecu je na motoru, vibracije, temperature i godine ucine svoje
sto se auta tice, kugla 28KM, stabilizator balans stange 26KM, aksijalni s kapama 35KM za jednu stranu
To sam ja mijenjao
Ulje GM 10w40 5litara je 37KM, filter ulja 15KM, zracni 12KM
Veliki servis za moj motor 1.8, znaci zupcasti, vodena, oni roleri spaneri i mikroremen su oko 360KM sa zamjenom
To sam ja do sad pravio, pretpostavljam da su otprilike iste cijene
Enterijer ok, jedino te sport cesto nemaju gotovo nista opreme, ne znam iz kog razloga
Da ganjam nesto te cijene vrlo vjerovatno bih opet uzeo korsu
Vozao sam Clia 2 i mislim da je korsa malo bolje sklopljena, iako se vidi da su stedili unutra na plastici, vozio sam astru g dugo i puno je astra bolja unutra
polo je skuplji i nije po mom ukusu, eventualno pug 206 je neka fina zamjena za corsu
Moja trosi 7 otvorene i 10-10,5 gradske, ta 1.4 vjerovatno litar manje i to je to
 
Administrator
Hvala na odgovoru.

Interesuje me neki manji gradski auto poput toga ili recimo neki punto i slicno. Ova je 2002. godiste sa 180000 na satu i registrovana bi kostala oko 4000. A ima ponuda i za corsu 2006. godiste ali je troklipas 1.0, za isto para i istom kilometrazom, ali od opreme ima samo klimu. Pretpostavljam da im je potrosnja tu negdje. Mozda da 1.0 trosi manje litar?
Također ako se ne varam bilo koji takav benzinac tesko da ce se spustiti ispod 7-8 litara nebitno o kojem se motoru manje zapremine radilo.
 
Član
Hvala na odgovoru.

Interesuje me neki manji gradski auto poput toga ili recimo neki punto i slicno. Ova je 2002. godiste sa 180000 na satu i registrovana bi kostala oko 4000. A ima ponuda i za corsu 2006. godiste ali je troklipas 1.0, za isto para i istom kilometrazom, ali od opreme ima samo klimu. Pretpostavljam da im je potrosnja tu negdje. Mozda da 1.0 trosi manje litar?
Također ako se ne varam bilo koji takav benzinac tesko da ce se spustiti ispod 7-8 litara nebitno o kojem se motoru manje zapremine radilo.

Svaki od njih ce trosit 8+. Mozes za te pare naci finog p 206, djelovi su jeftiniji nego za corsu bar prema onim sto je edo napisao. Ako te zanima 206 slobodno se obrati ja sam na svom vecinu djelova promjenio :D
 
Član
Auto gledaj da je 1.4 nista ispod i nista 3 klipa ako planiras da ne trosi puno. Model je nebitan. Tu su nijanse upitanju krenes od seata preko skode pola golfa pezoa citroena renoa jedino nemoj A klasu i smarta. Ovo ostalo je sve tu negdje za odrzavanje.
 
Član
Troklipas zaobidji
Kazu da radi kako treba 100000 i onda je vrijeme za drugi motor
Jednostavno fali snage a Corsa je skoro tonu teska s manjim motorom
1.2 16v je koliko sam nasao solidna masina u Corsi, 75KS
1.7 cdti od dizela, nisam cuo za neke mane kao i za 1.3cdti, to je fiatov 1.3 mjet il kako vec ide oznaka, oba su u faceliftu
izbjegavaj 1.7di ili 1.7dti ako slucajno dizel bude opcija
facelift je u korsi bio 2004 godine
 
Član
Svaki od njih ce trosit 8+. Mozes za te pare naci finog p 206, djelovi su jeftiniji nego za corsu bar prema onim sto je edo napisao. Ako te zanima 206 slobodno se obrati ja sam na svom vecinu djelova promjenio :D
Ne znam ima li veze sto je kod mene 1.8 na ovim dijelovima sto sam naveo ili je za sve isto...i trazio sam malo kvalitetnije dijelove, zaboravio sam naglasit
 
Administrator
Slažem se sa vama da je to tu negdje. Neću ni auto da se ne može sipati već auto prvenstveno za grada gdje se ne planira nesto puno prelaziti km. Troklipas je ok recimo za grada ali ako treba nekog prestići bolje ni ne pokušavati sa tom snagom koju ima. Ne bi bježao ni od tog 1.2 jer po meni ima dovoljno KS. Ako imate jos kakvih savjeta slobodno pišite.
 
Član
Paz ovako. Grijesis. Nije 3 klipa auto nejako....ide on i pretiče i sve al mu fali neki onaj moment. Tj nekad zafali. Sto se tice motora 1.2 to vise troši od 1.4
1.2 fabia grad ne spada ispod 8.5 do 10 litara. Tako da razmisli.
 
Administrator
Znam za taj motor u fabiji i njegovu potrosnju. Auto potesko za taj motor zato i trosi toliko. A također 1.4 motori tih generacija VW nisu bas pohvalni sto se tice potrosnje.
 
Top