comp-nece da upali :)

comp-nece da upali :)

Član
Problem je nastao kad sam izvadio stari ram i stavio novi. Comp sam upalio sistem se pocep dizati i odjednom se ugasio. Kontam da nije crkla napojna, nije se osjetio nikakav smrad :), ali lampica na maticnoj ploci svijetli, pa kontam da nije do napojne. pregledao sam sve da se nije istekao koji kabal sa maticne, nista nisam mogao skontati da se istekalo. da li ima lijeka ili ne gine nova napojna????
 
Član
ammel je napisao(la):
Problem je nastao kad sam izvadio stari ram i stavio novi. Comp sam upalio sistem se pocep dizati i odjednom se ugasio. Kontam da nije crkla napojna, nije se osjetio nikakav smrad :), ali lampica na maticnoj ploci svijetli, pa kontam da nije do napojne. pregledao sam sve da se nije istekao koji kabal sa maticne, nista nisam mogao skontati da se istekalo. da li ima lijeka ili ne gine nova napojna????

Probaj staviti opet stari ram..
 
Član
The red indicator LED1 turns on if your system is still powered, at which time memory modules cannot be installed on uninstalled.
Ovo pise u knjizici od maticne.
sacu probati da vratim stari ram.
 
Član
problem je sto nece ni da prepozna ni stari ram, probao sam sve varijante. cudi me da je moglo nesto tek tako da crkne. prokleta crvena lampica i dalje svijetli.
 
Član
Pogresno si okrenuo ram, probaj ga okrenuti na drugu stranu..to je kod mene bilo, nikakvog zvucnog signala, monitor crn a crvena lampica svijetli, i kada sam okrenuo na drugu stranu upalio (3 put) isprve...hehe...
 
zAaKy je napisao(la):
Pogresno si okrenuo ram, probaj ga okrenuti na drugu stranu..to je kod mene bilo, nikakvog zvucnog signala, monitor crn a crvena lampica svijetli, i kada sam okrenuo na drugu stranu upalio (3 put) isprve...hehe...

ti si batko fenomen, uspio si nagurati ram naopako, samo jos da mi je znati kako si uspio to, a da nisi polomio granicnik u slotovima memorije :icon_rolleyes::icon_rolleyes:


drug, tebi se nesto drugo pojebalo, vezano za bios, ili ti je mozda maticna rikavela (kod 80% ploca koje riknu crvena lampica od hard diska gori konstantno i ne gasi se odmah na dugme vec moras drzati nekih 5-6 sec)

Sta mozes pokusati, je ugasiti komp, izvaditi staru memoriju i staviti tu novu, prethodno dobro ocisti slotove na ploci za memoriju od prasine, zatim nadji pored one baterijice na ploci bi trebao biti mali jumper, tj kratkospojnica (obicno plave boje) koja spaja dvije zice od tri, pored toga bi trebalo biti oznaka na ploci CLRCMOS

images
cmos_jumper.jpg


zatim ovaj jumper prebaci tako da spaja druge dvije zice od ovih koje sada spaja, recimo ako je spajao srednji u lijevu prebaci ga da spaja desnu i srednju..

zatim ubaci napajanje i probaj upaliti masinu. nakon paljenja bi trebao dobiti neko pistanje nakon max 10sec, a takodje je moguce da se uopste ne upali, zavisi od ploce do ploce, kada se zacuje pistanje, iskljuci napajanje, vrati prekidac u prvobitni polozaj i pali masinu, ili ako se ne upali, samo prebaci prekidac nazad bez gasenja i upali, ako sve bude ok dobices sliku na monitoru.....

Ako ne bude promjene, izvadi sve memorije iz racunara, nista ne stavljaj, a onda upali racunar, ako pocnes dobijati neko pistanje onda je ploca ok, konta da joj fali memorija.
Ako ne pomogne sa novom memorijom, isti postupak od gore ponovi sa starom memorijom,,,,,

pozzy ;);)
 
Član
probao sam sve varijante, nista ne pisti ni kad izvadim skroz ram.

zen3dom je napisao(la):
drug, tebi se nesto drugo pojebalo, vezano za bios, ili ti je mozda maticna rikavela (kod 80% ploca koje riknu crvena lampica od hard diska gori konstantno i ne gasi se odmah na dugme vec moras drzati nekih 5-6 sec)

lampica gori i kad drzim power dugme 5 sec ona se ugasi, znaci maticna crkla?
cudno mi kako je odjednom crkla, odmah poslije novog rama, moguce je da je ne ispravan taj drugi ram?
 
ne mora znaciti da je crkla ploca 100%, moze biti do napajanja, a moze i da nije nista, znalo mi se desiti da pocupam sve kablove, izvadim procesor iz ploce, sve rastavim, precistim, ponovo sastavi i upalim, i sve super radi,,,,, ali kao sto rekoh, kad pocne tako crvena lampica samo da gori obicno je ploca, ali ne mora biti.....

i ne mora znaciti da je memorija neispravna, mozda si pri ubacivanju nesto zeznuo, kratko spojio pa zeznuo plocu,,,,,
 
Član
testirao sam napojnu na ovaj fazon i nista se ne desava, vjerovatno je ona crkla.
http://slobodni.net/showthread.php?t=6113
 
mozes ti imati napajanje na ploci da vrte ventilatori i da gore lampice ali ako je izgorio 4 zilni izlaz onda nema slike to mi se sto puta desilo na poslu iz cista mira zna izgoriti, to ti je djek znaci kao kocka do procesora 2 zute 2 crne i tu ako nema struje nema slike gori ti lampica od hdd-a crvena ventilatori vrte svi ali nema pobude tj nebaci sliku na monitor tu u vecini slucajeva kondenzatori na napojnoj stradaju.
 
mirza_mali je napisao(la):
mozes ti imati napajanje na ploci da vrte ventilatori i da gore lampice ali ako je izgorio 4 zilni izlaz onda nema slike to mi se sto puta desilo na poslu iz cista mira zna izgoriti, to ti je djek znaci kao kocka do procesora 2 zute 2 crne i tu ako nema slike gori ti lampica od hdd-a crvena ventilatori vrte svi ali nema pobude tj nebaci sliku na monitor tu u vecini slucajeva kondenzatori na napojnoj stradaju.

to je ustvari napajanje procesora kolega ;);) prespoji sa obicnog napajanja za hdd i optike 12V dovedde 2x i mase 2x i farcera, ako je to problemcic, mada je preporuka novo napajanje uzimati....

sto se tice kondenzatora popuno si u pravi, boljka svakog elektronskog uredjaja, jebeni elektrolit......:cool:
 
zen3dom je napisao(la):
mirza_mali je napisao(la):
mozes ti imati napajanje na ploci da vrte ventilatori i da gore lampice ali ako je izgorio 4 zilni izlaz onda nema slike to mi se sto puta desilo na poslu iz cista mira zna izgoriti, to ti je djek znaci kao kocka do procesora 2 zute 2 crne i tu ako nema slike gori ti lampica od hdd-a crvena ventilatori vrte svi ali nema pobude tj nebaci sliku na monitor tu u vecini slucajeva kondenzatori na napojnoj stradaju.

to je ustvari napajanje procesora kolega ;);) prespoji sa obicnog napajanja za hdd i optike 12V dovedde 2x i mase 2x i farcera, ako je to problemcic, mada je preporuka novo napajanje uzimati....

sto se tice kondenzatora popuno si u pravi, boljka svakog elektronskog uredjaja, jebeni elektrolit......:cool:

smrt mi dodju prljave masine nemozes ocima vjerovati sta je navuklo unutra kazu ljudi stalo nesto samo kad covjek pogleda od pregrijavanja sve i jedan se napuhao na ploci letkon u ruke i po 14 kom iz cuga zamjenitit:lol::lol::lol:
 
Top