Clio problem sa racunarom, Upomoc!!!

Clio problem sa racunarom, Upomoc!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako,
u pitanju je Renault Clio 1.9 dTi 2001 god.

auto radi ko zmigavac (radi, ne radi, radi, ne radi), ujutro upali iz prve i ide naj normalnije, sjednem negdje sat vremena, krenem ponovo upalit, ma nema sanse dok se ne upali lampica za grijace, nece ni upalit.

Obisao sam sva tri ovlastena servisa u Sarajevu i dva su ustanovila da je u pitanju interni kvar racunala i u gornjem desnom uglu, valjda u sklopu kvara pise ubrizgavanje dizela a u trecem su me poslali u tri P.M jer je neko cackao prije njih.

Dali su mi tri opcije:
1. Da kupim novi racunar - na stupu je oko 1500 KM "nov" a bez garancije, a kod Bunje od 2000 do 2500 KM al sa godinom garancije
2. Da kupim polovan racunar - na otpadu il gdje vec, pa da ga oni dekodiraju
3. Da nadjem nekog sa dovoljno znanja da moze napravit racunar

Da li iko zna gdje mogu nabavit polovan racunar ili znate nekog ko ga moze popravit ili znate za cetvrtu opciju?

Unaprijed Hvala,
 
zadnje sto ce se na autu pokvariti je elektronika, a u ovlastenim servisima je na prvom mjestu jer naravno poprilicno kosta... npr.. u bosch-u od ukupnog broja vracenih elektronika 95% ih se vrati ispravno...
nadji dobrog dijagnosticara koji ne mudruje puno vec zna svoj posao i nek ti ustanovi kvar.... poozzz
 
I ja sam to pomislio ali oni su 99% sigurni da je racunar, jer dva dana su trazili sta bi moglo bit i na kraju su odlucili da sa drugog dTi-a stave racunar a 1.9 dTi je kazu pravo rijedak kod nas jer nije namjenjen za nase trziste... i kazu da su palili bez problema kada su stavili taj drugi racunar u mog Clia. E sad ne znam ko im je dao da mu rastave auto radi mene...nebitno

nego lik je nakako ispo rega jer me nije lozio da kupim novi kod njih nego mi savjetovao da probam nac polovan i kad sam ga pitao gdje bi mogao potrazit dao mi je nekoliko adresa mada ni oni nisu imali.

pff...fakat ne znam sta da radim...nasao sam ovdje link sa auto-otpadima pa da mozda probam svaki zvat?
 
sumljivo je meni to ja novog audija dovuka a3 iz svedske bio star 3 mjeseca nesto klima zafrkavala i ja u servis ovlasteni kaze nemozes ti biti dje se auto popravlja nakon pola sata dodje majstor kao nosi moj kompresor klime da je zaribao nestalo ulja u njemu i sta cu drugo nego povjerujem koliko kosta kaze 2000 km bez ugradnje oko 2200 bi doslo sve komplet. i jbg sta cu sreca naumpadne mi traziti njihovo ovlastenje odakle tipa toga i rodjak mi kontaktirao svedsko predstavnistvo audija i oni iz svedske o svom trosku posalju kompresor samo ja ugradnju platio 200 km kao eto izaci ce u susret radi kaska i dan danas kontam cili je to bio zaribani kompresor meni donesen na ruke niti sam vidi kad su ga izvadili niti kad su ga stavili ali oto potom.
 
Član
kad je crko promjeni ga i zdravo.
kad to uradis provjeri instalacije, jer ne bi crko da nije imao spoj ili pregrijavanje.
 
Član
imao sam slican problem samo sto je meni za twinga bio 590 KM s rukuma. znaci bile su iste opcije da uzmem na otpadu al na otpadu ti garantuju dok ne izadjes iz njega i kad ga oni dekodiraju koliko ce ti gurat mozda opet crkne pa onda duple pare das il zapalis auto od huje kad ti opet crkne:D. ne znam dobro razmisli al je skupo u pm
 
Član
Male su sanse da se komp pokvari... javi se kolegi na forumu SM chip tuning, moze ti pomoci ;)

...ako budes kupovao polovan komp, samo nek ti se brojevi na kompijuteru tog polovnog budu poklapali i mislim da nece biti potrebe za dekodiranjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top