Climatronic u golfu 3: Moze li se ubaciti ako nije dolazio

Climatronic u golfu 3: Moze li se ubaciti ako nije dolazio

Član
Da li se može ubaciti climatrnic
bild-34463.JPG

ako nije dolazio fabrički, ja u svom golfu imam klimu ali bez climatronica, da li bi se to moglo ubaciti?
 
Član
to je investicija koja kosta,dobro kosta. Ne mozes uglavnom samo zamijenit kontrolnu tablu od klime da bi radilo. Uglavnom ne isplati ti se to radit ja mislim. ako grijesim neka me neko ispravi,onda cu i ja sebi ubacit climatronic ako se isplati;);)
 
Početnik
po mom nekom misljenu..treba ti ccentralna jedinica compjuter,instalacija i taj hajmo rec controler i mozda jos par stvari..jer ti vec imas kompresor i hladnjak i sve to..a to dal se isplati nebi ti znao rec
 
Član
mislim da se definitivno ne isplati, tacno je da ti treba puno stvari,u biti samo ti kompresor i hladnjak ne trebaju,hehe,ostalo sve je potrebno novo stavit
 
Legend
posto vec imas klimu ...... imas ugradjen hladnjak..kompresor....razvodnik (plina) klime iznad suvozacevih nogu tvoj pase....

moze se uraditi ali sta ti treba:

-treba ti taj climatronic panel....uz njega ima jos dodatno kao neki mali el sklop koji pali i gasi elektroniku na kompresoru na kojeg ide glavno napajanj osiguraci itd ....
- u tvojoj inst tabli sve radi preko sajlica,a u climatrnic-a na puhaljkama imaju el motorići za otvaranje i zatvaranje klapni ...sve je elektronika i radi na pritisak dugmeta ,znaci i to
- treba ti senzor temperature u kabini i vanjski senzor radi automatike i tacnosti kad podesis temperaturu koju hoces

mislim da je to to...i jeste da kosta al takav je ćejf....pored toga nadji dobrog elektricara da ti svu instalaciju fino spoji

btw meni treba ovakav sam panel klime (u dobrom stanju)....ako gdje ima sam on ...javi ;)
 
Član
bas kako sam i pretpostavio,previse posla,jeste gotiva,ali ima puno posla.Ja kad sam kupio auto sa manuelnom klimom prvo sto sam htio jeste da ubacim climatronic,ali nisam bio siguran koliko to kosta,kako god se skontam puno vise nego sto ja mogu dati,jbg

superman ako se odlucis da to radis izvjestavaj nas,i sve detaljno pribiljezi:cool::cool:
 
Član
ovo je bilo informativno da vidim kako šta, imam želju da to napravim, ali i ako budem radio necu ubrzo imam toliko toga prečnijeg uraditi na golfu, tek sam počeo ima vremena nekad ce se možda i to napraviti
 
Top