City ex - dostava!!!!

City ex - dostava!!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Od danas vise ne poslujem sa ovom firmom,i ne preporucujem nikome saradnju sa navedenim! Radi se o sljedecem:
Poslao sam pancerice u Sarajevo,kako sam se dogovorio sa kupcem i u otpremnici napisao da je otkupnina 110 KM i da kupac snosi troskove postarine (odbio sam mu 10 KM od cijene) ...medjutim momak je dosao,dali su mu da probao pancerice,rekao da su mu male i odbio da plati postarinu! Sada navedena firma trazi da ja platim postarinu u dva pravca Srebrenik-Sarajevo-Srebrenik....ja ih zovem,kazu,mi necemo da se svadjamo sa kupcima,i da cu ja morati da to rijesim!
Politika firme je da uzme novac,isporuci paket,i ako musteriji ne odgovara (ako smo se ja i on tako dogovorili-sto i jesmo),kupac placa troskove postarine za povrat paketa!To mi je potvrdio i radnik,ali su uradili suprotno! Toliko o ovoj "profesionalnoj" firmi!:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

Hahahah eee kad bi poceo pricati kako se sve posluje bio bi sretan sto si dobio pancerice nazad
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

Ja sam nekoliko puta radio preko city ex poste,i nisam nikad imao problem,jest da je jedino problem sto za Tuzlu dolaze vozaci iz Maglaja ja mislim,jer nemaju poslovnicu u Tuzli,pa se malo vise ceka nego inace..
Znaci slao sam i dobivao sam pakete sve regularno.Ali jebiga nisu svi radnici isti,ima i tu bisera koji krse pravila firme,i tako je u svakoj firmi.
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

_nerko_ je napisao(la):
Ja sam nekoliko puta radio preko city ex poste,i nisam nikad imao problem,jest da je jedino problem sto za Tuzlu dolaze vozaci iz Maglaja ja mislim,jer nemaju poslovnicu u Tuzli,pa se malo vise ceka nego inace..
Znaci slao sam i dobivao sam pakete sve regularno.Ali jebiga nisu svi radnici isti,ima i tu bisera koji krse pravila firme,i tako je u svakoj firmi.

Iz Doboja, vozac zivi u Maglaju ali poslovnica iz Doboja
 
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

Ja mu kazem,nema sanse da platim 20 i nesto KM zbog greske radnika! Kaze,neces ni dobiti pancerice...ako bude tako,tuzit cu ih drustvu za zastitu potrosaca!
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

tak su i meni ekli kad sam slao woofer u Grude da ce dat kupcu da proba al ovaj je platio postarinu i robu oni meni vratili pare sledece sedmice i OK bilo, desava se da nekad nisu korektni al eto kako kome se posreci :icon_rolleyes:

Zo ako je naglaseno da kupac placa njihovo je da traze od njega pare za dostavu a tebi da vrate robu, eventualno da uzmu 5 KM za povrat robe kolko kosta i povrat novca od kupca
 
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

oni tu nista nisu pogrijesili, i oni njega nemogu to natjerat, nemaju osnove, stavi se u poziciju: tebi dodje paket i to u njemu ti se nesvidja i kazes necu da platim postarinu niti hocu to uzet, sta ti mogu uradit? nista, jedino mogu vratit paket posiljaocu i od njeg trazit da plati jer ovaj sto nije preuzeo i nemora da plati niti ga mogu natjerat, a tebe bome mogu jer neces dobit paket nazad dok to ne platis, i to je normalno.

EDIT: tu samo mozes da krivis kupca i nikoga vise.
 
Administrator
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

nista nisu uradili lose i normalno je da traze da platis dostavu posiljke u oba smjera, jer njih ne zanima dogovor izmedju vas dvojice, a s obzirom da druga strana nije preuzela posiljku ti trebas platiti ;)
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

ja sam prije 2 sedmice radio s njima, slao sam neke laptope u orasje, zvao sam ih ujutro u 9, a u 10- 10 i 30 je sofer vec dosao po paket
fino me pitao koja je vrijednost paketa, koliko kupac placa, i da li placa postarinu
onda mi je fino rekao da uzima 9 i nesto km na povrat novca

paket sam poslao u cetvrtak, bio je isporucen u petak, pare dobio u ponedjeljak ujutro
sve regularno bilo
 
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

Vi izgleda ne razumijete politiku firme! Ako je naznaceno da je otkupnina 110 KM,i postarinu da placa kupac,on je duzan uzeti od kupca 110 KM, i postarinu,pa tek onda mu isporuciti paket! U slucaju da mu ne odgovara,KUPAC ponovo placa postarinu za povrat paketa!?!Sta je s vama dragi ljudi! To se neko treba zezati,posalji,proba,vrati i da prodavac placa 2x postarinu! Nema smisla!
 
Administrator
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Vi izgleda ne razumijete politiku firme! Ako je naznaceno da je otkupnina 110 KM,i postarinu da placa kupac,on je duzan uzeti od kupca 110 KM, i postarinu,pa tek onda mu isporuciti paket! U slucaju da mu ne odgovara,KUPAC ponovo placa postarinu za povrat paketa!?!Sta je s vama dragi ljudi! To se neko treba zezati,posalji,proba,vrati i da prodavac placa 2x postarinu! Nema smisla!
jest al onda mu mozes i kamen poslati :lol: normalno da ce pregledati jel u redu prije nego plati, ako nije nece ni platiti
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

Druze pokusaj ti pozvat glavnu poslovnicu city ex-a u Mostaru,i tamo njima objasni problem pa nek se oni obrate radniku ili nek mu odbijaju od plate za njegovu neodgovornost ili nek trazi tog "kupca".ha ya..
 
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

Pancerice je trazio,to je i dobio! Pisalo je koji je broj,taj broj i dobio...a sto se on kasnije predomislio to nije moj problem! Da se razumijemo...
 
Član
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

ArminM je napisao(la):
ja sam prije 2 sedmice radio s njima, slao sam neke laptope u orasje, zvao sam ih ujutro u 9, a u 10- 10 i 30 je sofer vec dosao po paket
fino me pitao koja je vrijednost paketa, koliko kupac placa, i da li placa postarinu
onda mi je fino rekao da uzima 9 i nesto km na povrat novca

paket sam poslao u cetvrtak, bio je isporucen u petak, pare dobio u ponedjeljak ujutro
sve regularno bilo
Nazovi City i pitaj koji se uzima za povrat vrednosne posiljke
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Vi izgleda ne razumijete politiku firme! Ako je naznaceno da je otkupnina 110 KM,i postarinu da placa kupac,on je duzan uzeti od kupca 110 KM, i postarinu,pa tek onda mu isporuciti paket! U slucaju da mu ne odgovara,KUPAC ponovo placa postarinu za povrat paketa!?!Sta je s vama dragi ljudi! To se neko treba zezati,posalji,proba,vrati i da prodavac placa 2x postarinu! Nema smisla!
Po pravilu jeste tako, paket s ene smije otvarati ni provjeravati i nista slicno dok se pare ne uzmu ali to se ne postuje nikako tako da se dopusta da se otvori paket i provjeri stanje!
Jer desavalo se da ljudi plate 1100KM za KROMPIR iPhone
 
Administrator
RE: Bjezite od City ex-a!!!!

TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Pancerice je trazio,to je i dobio! Pisalo je koji je broj,taj broj i dobio...a sto se on kasnije predomislio to nije moj problem! Da se razumijemo...
sve je to ok, al njih vaš dogovor ne zanima, vas dvojica to rjesavajte
tako svi rade pa i BH POSTA
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top