Citroen C5 1.6 HDi - iskustva ?

Citroen C5 1.6 HDi - iskustva ?

Vozdra raja ,

Zanima me je li ko dolazio u dodir sa ovim autom , znaci od 2004-tog godista , onaj redizajn.Kakvo je odrzavanje , kakvo je stanje s kvarovima i dijelovima . Takodjer me zanima hidraulicni ovjes, recimo imaju neke sa 3 moda rada , kakvi su ti modovi i kako se auto ponasa sa njima na nasim putevima. Kakve su cijene hidraulicnog ovjesa ukoliko dodje do kvara , da li imaju neki odredjen rok trajanja ili ne ?

citroen_c5_2.2_hdi_exclusive_2008_01.jpg
 
Član
e ovako djed je imao al 2.2 HDI ide ko metak al njegov je znao i 10 trosit jaca kubikaza. Za dijelove mogu ti rec da su poskupi jer to je isto ko sa pezoom tesko do njih a i skupi. Al ovako sto se tice auta udobnost + motor + ma jede malu djecu :D
 
phantom je napisao(la):
e ovako djed je imao al 2.2 HDI ide ko metak al njegov je znao i 10 trosit jaca kubikaza. Za dijelove mogu ti rec da su poskupi jer to je isto ko sa pezoom tesko do njih a i skupi. Al ovako sto se tice auta udobnost + motor + ma jede malu djecu :D

Meni je najbitnija udobnost , najvise ga zbog toga i uzimam. Ovaj 1.6 kazu da trosi 5 - 6 litara , mada to nije ni neki problem. Ja sam stavio motor reda radi , nije mi on toliko bitan , koliko mi je bitno ostalo.
 
Član
mogu ti sam jos rec dok sam bio u pezo servisu dosla zena sa c5 i zalila se da nesto lupi kad prelazi preko lezeceg policajca il neceg slicnog. Al nije do hidraulike i amortizera :lol: to je sve sto znam ;)
 
Član
Citoren je davao 200.000 km garancije na hidrauliku ovjesa, tj. da se ne mora nikako održavati do tih kilometara...
 
Kenno je napisao(la):
Citoren je davao 200.000 km garancije na hidrauliku ovjesa, tj. da se ne mora nikako održavati do tih kilometara...

Aham , problem je sto je kod nas svaki vec oko 200.000 km presao :D
Jel' im hidraulika standardna oprema ili ?
 
Vec od tog redizajna hidraulika nije standardna oprema, ali sto se tice udobnosti i svega znas i sam zasto uzimas. Kad je C6 pobijedio E klasu sto se tice udobnosti i lezanja na njemackom testu, onda ti nemam sta pricati. Amortizer s kuglom i svime ti je nekih 500 maraka u ovlastenom, ali rijetku su slucajevi da ti to ode pa da iskesiras pare. Taj je motor provjeren ali mi je nekako poslab za tu masu, idealno bi bilo 2.0 ili 2.2 HDi, no uglavnom auto plovi kako god okrenes.
 
technoGeek je napisao(la):
Vec od tog redizajna hidraulika nije standardna oprema, ali sto se tice udobnosti i svega znas i sam zasto uzimas. Kad je C6 pobijedio E klasu sto se tice udobnosti i lezanja na njemackom testu, onda ti nemam sta pricati. Amortizer s kuglom i svime ti je nekih 500 maraka u ovlastenom, ali rijetku su slucajevi da ti to ode pa da iskesiras pare. Taj je motor provjeren ali mi je nekako poslab za tu masu, idealno bi bilo 2.0 ili 2.2 HDi, no uglavnom auto plovi kako god okrenes.

Ma sinoc sam malo guglao i nasao sam da exclusive oprema ima hidrauliku od 2004-te.
Sto se tice motora , to mi je nekako i najmanje bitno , samo cu ganjati da je bez FAP-a. Kazu da 2.0 ima problema sa kvacilom i da je ovaj 2.2 HDi najpouzdaniji motor. Bilo kako bilo planiram uvuci auto , jer koje god do sad sam uvukao nisam se pokajao , ne mogu se porediti auta u bosni i auta vani.
 
Član
Ovaj auto je težak 1424kg, i koliko vidim taj 1.6 koji se stavlja je 110ks, i mislim da mu to uopšte nije loše, kod mene je isti motor u 307 koji je težak 1320kg, i meni sasvim solidno ide, zapravo ja sam prezadovoljan. Još možeš i čip uraditi ako ti bude malo, i imaćeš 136ks.
 
mara- je napisao(la):
Ovaj auto je težak 1424kg, i koliko vidim taj 1.6 koji se stavlja je 110ks, i mislim da mu to uopšte nije loše, kod mene je isti motor u 307 koji je težak 1320kg, i meni sasvim solidno ide, zapravo ja sam prezadovoljan. Još možeš i čip uraditi ako ti bude malo, i imaćeš 136ks.

Kupujem ga radi udobnosti , nije mi uopste bitan motor , bitno je samo da je dizel jer ce se s njim ici na duze relacije. Sto ce tice 1.6 HDi motora , sasvim je dovoljan , ne bi ga stavljali u ovo auto da ne moze ici :)
 
Raja jos jedno pitanje , ukoliko dodje sa fabrickim xenonima , da li ja mogu kupiti ove obicne xenon sijalice ili moram neke fabricke ?
 
Top