Ciscenje tapacirunga

Ciscenje tapacirunga

Koje sredstvo je najbolje za ciscenje tapacirunga krova i vrata... kod mene je jos uvijek fabricki tapacirung krova, neostecen samo pozutio pa bi ga ocistio nekim sredstvom samo neznam koje bi bilo dobro... kod mene nije platno, materijal vise slici eko-kozi pa cime bi bilo najbolje ocistiti... inace bi trebao biti bijel ko snijeg, pa bi ga fino ocistio.. i tapacirunge, klasicno platno...

gledao sam, imaju oni Sonax proizvodi za ciscenje tapacirunga, nesto kao pjena... jel ima jos neko ucinkovito sredstvo...:icon_rolleyes::icon_question:
 
Član
ja sam krovni tapacirung prao sa daxom ( uzeo u konzumu ) skinulo mi je zutilo sa tapacirunga
 
Član
naspricas, sacekas 10ak sec i prebrises krpom. nece ti nista ostetiti, nije nikakva kiselina. provjereno skida sve necistoce. imas ga kupit u konzumu nije vise od 3-4KM

evo kako izgleda, ako ne znas ;)
dax0.jpg
 
Član
Rex isoto ovako sa prskalicom ovom, oko 7km sve pohvale, a sonax pjena onako tu i tamo..iako je skuplja oko 11km nije mi nesto bash bolje iako je ''jaci brend''
 
emir_89 je napisao(la):
naspricas, sacekas 10ak sec i prebrises krpom. nece ti nista ostetiti, nije nikakva kiselina. provjereno skida sve necistoce. imas ga kupit u konzumu nije vise od 3-4KM

evo kako izgleda, ako ne znas ;)
dax0.jpg

hvala ti drug puno.... pogledacu u Interex-u da li ima... nema u nasem gradu Konzuma :D

btw: sad sam malo gledao Dax proizvode i koriste ga u skidanju tvrdokornih mrlja, to mora da je kiselina ili ima i Dax proizvoda namjenjenih za ciscenje namjestaja u ovom slucaju tapacirunga...
 
Član
neznam dal dax ima za namjestaj. ja sam svoj krov izvadio napolje pa onda tek cistio.a ja mislim da nebi trebo nista da osteti materijal:icon_rolleyes:
 
Probao sam danas samo tapacirunge da ocistim Rex proizvodom sto mi je clan Adams predlozio i mogu vam reci da je i vise nego dobar... kad bude malo ljepse vrijeme sa njim cu i tepih ocistiti fino a sjedista necu prije proljeca, na ovom vremenu se nebi osusila za mjesec dana :icon_biggrin: plus ima miris narandze :cool: slicno je Dax-u po pakovanju.. fino se nasprica, saceka par minuta i krpom se fino obrise... tacno se primjeti da mrlje nestanu, ja sam prezadovoljan... tepih ima da bude ko nov :cool:
 
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
druze ako imas onaj usisivac na vodu , kupi DAX i sa njim operi , bude kao novo , govorim iz licnog iskustva :)

Ovo ne pokusavaj ni u snu! Krovni tapacirung ce da se odlijepi u roku 15 dana! Govorim iz iskustva!:cool:
Uzmes krpu i trljaj!;)
 
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Duke_Of_Harlem je napisao(la):
druze ako imas onaj usisivac na vodu , kupi DAX i sa njim operi , bude kao novo , govorim iz licnog iskustva :)

Ovo ne pokusavaj ni u snu! Krovni tapacirung ce da se odlijepi u roku 15 dana! Govorim iz iskustva!:cool:
Uzmes krpu i trljaj!;)

Vjeruj mi da sam trljo danas :D one tapacirunge, i sad su cisti pravo... i tepih ima da bude ko nov.. a krovni tapacirung, vjerujte da neznam od kojeg je materijala,... nije platno.. slicno kao eko-koza... sa Rex-om bi tesko islo, tako da za sada ga necu ni dirati, moracu vidi za krov sta da koristim... preporuka Rex za platno :cool:

adams je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Probao sam danas samo tapacirunge da ocistim Rex proizvodom sto mi je clan Adams predlozio i mogu vam reci da je i vise nego dobar... kad bude malo ljepse vrijeme sa njim cu i tepih ocistiti fino a sjedista necu prije proljeca, na ovom vremenu se nebi osusila za mjesec dana :icon_biggrin: plus ima miris narandze :cool: slicno je Dax-u po pakovanju.. fino se nasprica, saceka par minuta i krpom se fino obrise... tacno se primjeti da mrlje nestanu, ja sam prezadovoljan... tepih ima da bude ko nov :cool:

ahh sta da ti kazem :) ma cisti sve sem obraza :lol::lol:, plastike, tapacirunge, onda ono sjenilo kod retrovizora za sunce..., ma stroj +sto mirishe 2 dana auto makar na narandzu .. :), najbolje se da utrljati i ocistiti sa onom magicnom krpom- mikrofiber krpe, nema dlacica, prvi put sam pokusao sa potkosuljom, napravio belaj :D:D

haha ja sam koristio onu krpu za staklo, koja ne ostavlja tragove dlacica i sl. ono malo plastike sto sam usput na vratima ocistio reklo bi se da je dobro... probao sam i Sonax proizvod, onu pjesnu... nije nesto, fino mirise ali ne cisti kao Rex a jeftini je... sad je u Interex-u na snizenju 3.60 KM samo... jbt za 4 KM ocistis auto boli glava :cool:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Probao sam danas samo tapacirunge da ocistim Rex proizvodom sto mi je clan Adams predlozio i mogu vam reci da je i vise nego dobar... kad bude malo ljepse vrijeme sa njim cu i tepih ocistiti fino a sjedista necu prije proljeca, na ovom vremenu se nebi osusila za mjesec dana :icon_biggrin: plus ima miris narandze :cool: slicno je Dax-u po pakovanju.. fino se nasprica, saceka par minuta i krpom se fino obrise... tacno se primjeti da mrlje nestanu, ja sam prezadovoljan... tepih ima da bude ko nov :cool:

ahh sta da ti kazem :) ma cisti sve sem obraza :lol::lol:, plastike, tapacirunge, onda ono sjenilo kod retrovizora za sunce..., ma stroj +sto mirishe 2 dana auto makar na narandzu .. :), najbolje se da utrljati i ocistiti sa onom magicnom krpom- mikrofiber krpe, nema dlacica, prvi put sam pokusao sa potkosuljom, napravio belaj :D:D
 
Imal neko da je cistio krovni tapacirung sto je presvucen onim plantom fabrickim ? Bojim se da mi se ne odlijepi a trebalo bi ga ocistiti?
 
Top