Ciscenje (pranje) fara iznutra

Ciscenje (pranje) fara iznutra

Pozdrav izvinjavam se ako je slicna tema ili ovaka bila, meni je pomoglo i nadam se da ce i drugima.
Imao sam na Golfu stari far i bio je prljav unutra cuo sam savjet kako oprati i stvarno je pomoglo.
1.Skinuti far, isjeci spuzvu na male komadice (dovoljno male da normalno ulaze kroz utor za sijalicu)
2. Komadice spuzve ubaciti u far odprilike pola fara spuzve da bude (ja sam tako)
3. Nasuti vode i deterdzenta (moze i drugo sredstvo za pranje)
4. To sve zajedno muckati oko 5 minuta je dovoljno
5. istresti iz fara vodu i spuzvu (ako je veliki far lako je spuzvu izvaditi samo okrenete far, ali ja sam radio na malom faru od Golf-a pa je bilo malo teze ali ne pretjerano koristio sam spicasta klijesta i pincetu )
6. Fino isprati far i ostaviti da se susi kada je suh vratiti far i primjeti se razlika
NAPOMENA: Ako je far stari ili na bilo koji nacin unutra ostecen ne bih preporucio jer moze doci do veceg ostecenja, unutarnje sjanilo ne bi trebalo da se oguli ili napuci.
Izvinjavam se ako je ovako nesto bilo trazio sam i nisam mogo na ovom forumu slicno nac pa sam napisao srdacan pozdra
 
Evo prije I poslije prije mi bio mutan far moglo se reci da se ne vidi sjajilo a sad je cisto potpuno samo sto je jako star far pa je okolo unutra zahrdzao ( malI far) sad je odlicno kako je bilo mislio Nov kupit al eto sa ovim necu trebat svejedno cu kockaste farove staviti
 

Prilozi

  • IMG_20150913_164950.JPG
    IMG_20150913_164950.JPG
    357,6 KB · Pregleda: 81
  • IMG_20150913_165059.JPG
    IMG_20150913_165059.JPG
    362,5 KB · Pregleda: 79
Član
Nece ostat muzge, ispres far poslije. Ja sam to radio na Polu 6n2, mozda ima negdje slika u toj mojoj garazi
 
Pozz @kill3r nece ostat muzge ako samo dobro isperes vodom kad izvadis spuzvu ispjeraj sve vodom sipaj samo vodu i muckajkad ne bude nikako sapunike odnosno bude sama voda ostavi da se osusi i to je to
 
Hmm da mi nije zeljezni limeni sta je vec rezervoar probao bi nesto nemam sta izgubit I ovako mi filter uvjek prljav od goriva svejedno moram prati
 
Radio je drug moj na Passat 5+ slicni farovi I kaze samo sto je bio problem ubacio puno spuzve posle tesko izvadit jer ode tamo prema zmigavcu moro dosta vode sipat da svu spuzvu istjera, ja ne bi radio tako jer velik far velika kolicina vode I s Tim rizikujes odma napucenje sjenila. Jedino sigurno da uradis je malo vece komade spuzve I ne puno jesno 5 komada 2x2 cm NPR I malo vise deterdzenta I Dobro muckaj samo saperi sve fino vidi ako nema ostecenja nece bit problem nikakvi ako je mutan far samo probaj kaladontom I maramicom sa vanjske strane meni je to pomoglo a radio iz zezancije nisam vjerovo
 
Član
Ma sa vana bi ih ispoliro kod majstora al niko ne radi iznutra nece da oh otvaraju pogotovo ove bi xenon a kad sam prao motor uslo malo vode i sjenila pozutila jbg!!!
 
Ja bih tako oprao na onda ubacio rize u far da izvuce svu vlagu meni je na Peugeot 206 kristalno stop svjetlo pocrnulo od neceg I nekako je majstor to opro isto je ubacivo spuzvu I neke tecnosti I bilo je cist e sad ako je bas ruzno to u tebe ja bi ovako uradio al opet se malo raspitaj a ako se brines za sjenilo ako nigdje nije ostecen nece nista faru bit jer ipak spuzvanije gruba da osteti
 
Član
Ja bih tako oprao na onda ubacio rize u far da izvuce svu vlagu meni je na Peugeot 206 kristalno stop svjetlo pocrnulo od neceg I nekako je majstor to opro isto je ubacivo spuzvu I neke tecnosti I bilo je cist e sad ako je bas ruzno to u tebe ja bi ovako uradio al opet se malo raspitaj a ako se brines za sjenilo ako nigdje nije ostecen nece nista faru bit jer ipak spuzvanije gruba da osteti
. , ! ?
 
Top