Ciscenje krovnog tapacirunga (neba)

Ciscenje krovnog tapacirunga (neba)

Član
Interesuje me ako se neko bavio ili se bavi dubinskim pranjem vozila kako ocistiti nebo u autu (sta koristi, koje sredstvo,krpe...). Takodje i za kozna sjedista sta je najbolje a da nije skupo, znam da ima maramica, sprejeva ali sta je najisplatnije?
 
Član
Drugar ikas temu gdje je momak vec opisao sta i kako. Nebo nikako vlazno usisivacem...nisi napisao koji je matrijal upitanju. Uglavnom pretrazi malo nemoj da si lijen :)
 
Sjedista mozes MF krpom ili kistom ali ne previse grubim, e sad najjeftinije ti je deterdzent i malo vode dobro ocistis i onda kupis neku kremu za kozu, imas sonax-ov proizvod po vecim marketima
 
Član
Drugar ikas temu gdje je momak vec opisao sta i kako. Nebo nikako vlazno usisivacem...nisi napisao koji je matrijal upitanju. Uglavnom pretrazi malo nemoj da si lijen :)

Trazio sam i nisam nasao nista detaljno. Napisao sam najbolje bi bilo ko to radi vec i iskusan tom poslu mogu i ja nagadjat a materijali su razlciti nije samo za jedno auto.
 
Član
U svakoj prodavnici imas Uno, sredstvo za ciscenje domacinstva. Jako dobar za krova, probao sam vise puta. Naspricas tim sredstvom, i onda uzmes grublju krpu pa istrljas, imaju one krpe tkzv magicne, pretezno narandzaste. Ili ima vileda krpe, jako dobre za to. Ne smijes svacim ni prat krov jer rizikujes da se odlijepi, ali evo ovo sto sam ti rekao je provjerena kombinacija. Ima jos jedno sredstvo, ne znam ko je proizvodjac, uvijek zaboravim, ali ima proizvode za sve, kozu, tapacirunge, gume i slicno.ja ga nalazim kod nas u trznom centru, ako ne mognes ocistit javi pa ti uslikam da vidis o cemu se radi. Ja sam skoro bacio prazne boce, jer ja sebi to uzimam stalno, i za svoje auto, a i kad radim nekome
 
Član
U svakoj prodavnici imas Uno, sredstvo za ciscenje domacinstva. Jako dobar za krova, probao sam vise puta. Naspricas tim sredstvom, i onda uzmes grublju krpu pa istrljas, imaju one krpe tkzv magicne, pretezno narandzaste. Ili ima vileda krpe, jako dobre za to. Ne smijes svacim ni prat krov jer rizikujes da se odlijepi, ali evo ovo sto sam ti rekao je provjerena kombinacija. Ima jos jedno sredstvo, ne znam ko je proizvodjac, uvijek zaboravim, ali ima proizvode za sve, kozu, tapacirunge, gume i slicno.ja ga nalazim kod nas u trznom centru, ako ne mognes ocistit javi pa ti uslikam da vidis o cemu se radi. Ja sam skoro bacio prazne boce, jer ja sebi to uzimam stalno, i za svoje auto, a i kad radim nekome

Hajde molim te mi slikaj to pa postavi. Hvala puno na konkretnom odgovoru to sam i trazio
 
Član
Nema nikakve mudrolije, naspricas na krov neko sredstvo i brišeš mikrofiber krpama, znači nikakvo natapanje niti korištenje usisivača za dubinsko... Što se tiče kože, naspricas sredstvo za čišćenje kože istrljas kistom ili četkom ze kožu i obrišeš mikrofiber krpom, nakon toga naneti neko sredstvo za njegu kože. Sad sve od tebe zavisi kakve ces proizvode koristiti i koliko će ti trebati do rezultata. Što se tiče korištenja proizvoda koji nisu namjenjeni za te stvari uvijek prvo probati na malom dijelu koji se ne vidi toliko, posebno paziti kada se radi na koži.
 
Član
Moj stari je na passatu ocistio arfom kojeg svako ima u kuhinji :D krov je bio umazan uljem neki mehanicar pravio siber i umazao.Iskreno mislio sam da nema sanse da se opere, ali kad je otac par puta presao arfom nije ostalo nigdje nista i krov je sad bijel.Inace presvucen je nekim bijelim hrapavim materijalom materijalom i nije se nigdje odlijepio samo treba vise na suho da se pere. :D
 
Top