ciscenje instrument table i tapacirunga

ciscenje instrument table i tapacirunga

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh ovako, na tabli i konzoli ima nekih dijelova koje nemogu ocistiti nikako kao i na tapacirungu na vratima, pa me interesuje postoji li nacin da se to nekako ocisti?
 
Član
Ako se radi o ostecenjima table tesko da ces ocistiti..Tj ako ej tabla prilikom brusenja,varenja, natopljena sitnim metalcicima nish od toga...Trebas reci o kojem autu se radi, i o kojoj vrsti plastike,koze se radi, kao i boji....
 
Član
Malo sam pretrazivao po internetu i naletio na jedan vrlo zanimljiv post s jednog foruma, a vjerujem da ce i drugima posluziti...

Dakle copy/paste...

Ma kakvi... frend mi ima autopraonu i isto sam ga pitao šta rade kod tog kemijskog...

Uglavnom s nekim sranjima ti našprica auto iznutra i onda isto na ruke skida fleke i sauga tepih...

A to što ti auto smrdi po čikovima, to smrdi SAD!!!

E sad, evo ti natuknica...

Uzmi slijedeće:
- kantu tople čiste vode
- jaku četku (onu za četkanje veša - mama će ti znat o čemu pričam)
- Opal pastu
- Vanish za mrlje
- MyCar sprej (pjena) za čišćenje tkanina
- neki sprej za sjaj plastike
- čisti "grublji" ručnik (obavezno ručnik jer je teško naći krpu koja je toliko gruba da može išta počistit)
- ZELENI MIRISNI BORIĆ (isključivo zeleni)
- Mr. Muscolo za stakla

Prvo dobro usisaj auto... pa onda pobriši prašinu suhom krpom...

Onda Opal pastu zamiješaj u ovu vodu i time iščetkaj podove... nemoj štedit niti pastu niti vodu a niti četku...

Ako nakon prvog četkanja ostanu neke fleke koje Opal pasta nije uspjela skinut, izlij na njih malo Vanisha i učetkaj ga u fleku i ostavi tako 10 minuta da djeluje... i onda opet Opal pastom... i ponavljaj dok ne dobbiješ zadovoljavajuć rezultat...

Siceve nasprejaj sa sprejem MyCar... i nemoj ga štedit...

Bolje je 3 puta tanji sloj našpricat nego jedamput debeli... znači nasprejaš i vidiš kako se pjeni i kako izvlači prljavštinu... nakon 1 minute uzmeš ručnik i obrišeš siceve... pa ponoviš postupak dok ne dobiješ zadovoljavajuć rezultat...

I u slučaju poda i siceva, nakon tretmana sa sredstvom, koristiš ručnik da izvučeš prljavštinu i da makneš ostatke paste ili spreja...

Tapecirung krova - e tu pazi jer se vrlo lako uništi... zapravo, ako nije jako zmazan, bolje ništa ne dirat...

Naravno da način čišćenja ovisi o materijalu tapecirunga...

Ja ću se bazirat na tapecirung sa tkaninom...

Najbolje je probat sa sprejem za siceve... ali sprejaš u puno manjim količinama nego siceve da se ne razmoči jer je većina tapecirunga napravljena od prešane piljevine pa se može dogodit da se razmoči i da dobiješ "plikove" po tapecirungu... pod plikove mislim na izbočine i mjehure zraka koji se stvore kad se piljevina razmoči pa se dio tkanine odljepi od piljevine i dođe zraka... i to onda katastrofalno izgleda i nema povratka...

kad brišeš pjenu ručnikom, NEMOJ JAKO STISKAT... stisni onak s filingom da dobro obrišeš, ali nemoj pretjerivat da se ne uništi...

Također ponoviti dok ne dobiješ rezultat koji ti odgovara...

Taj isti ručnik nakon upotrebe oprat samo pod toplom vodom i dobro iscijedit...

Sa tako iscijeđenim (ali vlažnim) ručnikom dobro obrisat sve plastike u autu... također malo jače stisnut...

ostavit sve da se osuši i onda napravit slijedeće...

Uzet mekanu i suhu krpu koja ne ostavlja mucice... zapravo je najbolje uzet staru pamučnu majicu kratkih rukava jer najčešće dolaze od materijala koji ne ostavlja mucice...

E onda tu staru majicu nasprejat dobro sprejem za sjaj plastike i onda prebrisat plastiku nekoliko puta...

zapamti: SPREJ NANOSIŠ NA KRPU A NE DIREKTNO NA PLASTIKU...

Znači natopiš krpu sprejem i onda brišeš...

Jer ako ćeš nanosit sprej direktno na plastiku, mogu ti ostat bijele mrlje od spreja nakon što se posuši...

A kad nanosiš na krpu, mrlje nemogu ostat...

Stakla...

Našpricaj sva stakla sa Mr. Muscolom i dobro prebriši stakla da sve očistiš

Ostavi da se posuši 10-15 minuta i onda onakvom istom krpom (majicom) kakvom si brisao plastike (ali uzmi novu jer ova je u kurcu od spreja ) izglancaj stakla iznutra...

Glancaj stakla prvo kak ti se sprdne da obrišeš prvi sloj...

Ali onda finalno glancanje neka bude pokretima gore-dolje od jednog kraja šajbe do drugog... tako se osiguravaš da ako ti se i zamagli šajba, da to bude podnošljivo tj. da se jednolično zamagli a ne da izgleda ko da se neko izrigao po njoj... a kad je tako jednolično zamagljena, puno lakše se i odmagli...

Nakon svega, uzmi ZELENI BORIĆ (PINE)...

Zeleni mora biti jer najbolje od svih ubija mirise...

Izvadi ga skroz iz najlona i objesi ga negdje... ljudi inače izvlače dio po dio borića kad prestane mirišat, ali ti izvuci cijeli da ubije mirise cigareta (mada si ih već ubio čišćenjem, ali da budeš siguran)...

I tako ostavi auto da se osuši... malo ostavi otovorene šajbe da se ne kondenzira vlaga u autu i to je to...

Takve stvari je najbolje radit kad je sunčan dan jer se inače auto neće posušit 5 dana...

A kad je sunčano, ostaviš ga na suncu i za 3-4 sata je suh ko barut...

BTW, nebi vjerovali što se sve da skinut ako si daš truda...

Kad je frend kupio auto od jednog ličioca, auto je izgledao kao da su se svinje u njemu valjale...

Auto je smrdio katastrofalno...

Frend, njegova cura, moja žena i ja smo si uzeli jedno popodne, svaki je uzeo jednu četvrtinu auta i udri...

Nakon 3 sata je auto sjajio ko novi...

Taj čovjek je isto vozio neke životinje unutra... ili pse ili mačke... uglavnom, kad smo počeli čistit, tj. kad smo namočili siceve, počelo je smrdit po pišalini...

Tokom čišćenja je svaki od nas bacio 2-3 lavora totalno zmazane vode... kak smo trljali tepihe, iz tepiha se izvlačio MULJ... katastorfa...

Ali auto je nakon tretmana bio čist ko suza... totalno drugačiji auto...

Jedino što nismo uspjeli skinut je neka bijela farba u prtljažniku... kak je čovjek ličioc, valjda je vozio ili farbu ili neko vapno... uglvnom, nema šanse da se to skine... sve ostalo je otišlo... a bilo je tu svakakvih fleki i svega... u nekoliko navrata mi se želudac dignuo i msilio sam da ću se izbljuvat...

Ali vrijedilo je...

;)
 
Član
ja ti mogu rec da u konzumu postoji sredstvo za ciscenje svega zove se dax univerzal on ti je tito probaj pa javi kosta 3 ili 4 km. pozz
 
Član
radio sam ja to na bivsem mercedesu nebo onda ono oko rukohvata podove sve cistio , topla voda cetka ali ne pregruba
i ko novo
 
Član
Zerr je napisao(la):
ja ti mogu rec da u konzumu postoji sredstvo za ciscenje svega zove se dax univerzal on ti je tito probaj pa javi kosta 3 ili 4 km. pozz

Taj Dax Univerzal, jel on bas za auta ili nesto drugo?
 
Član
brate probaj spomenut ces me ja ga koristim za sve cak kad mi se konbinezon umasti naspricas i ubacis u masinu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top