chip Golf III 1.6 benz

chip Golf III 1.6 benz

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz svima, jedno pitanje za one koji znaju.

U pitanju je golf III 1.6 benz 55 kw, tj. 75 konja.

Da li je iko radio chipovanje na ovaj motor i kakva su iskustva, pozitivna/negativna?

Da li raditi optimum na 86 konja, ili power na 90 konja?

Razlika samo 4 konja između optimum i power. Da li bih osim ubrzanja dobio i povećanje maksimalne brzine, sa ovim motorom sam dostizao do 183 kmh, da li bih poslije chipa išao na 190 kmh?
 
Član
a ma nemoj ga cipovati, to je nesigurno mozes da razj*es motor ako hoces 90 konja imas 1,8 benzinjaru stavi taj motor i ovaj prodaj i et .
 
Član
error_xp je napisao(la):
a ma nemoj ga cipovati, to je nesigurno mozes da razj*es motor ako hoces 90 konja imas 1,8 benzinjaru stavi taj motor i ovaj prodaj i et .

Nisam rekao da želim 90 konja, treba mi neko ko je imao iskustva sa sličnim motorom i čipovanjem. ;)
 
Član
ako se uradi kako treba...nema sanse da razj*e motor ili bilo sta drugo
ne siri dezinformacije ;)
 
Član
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
a ma nemoj ga cipovati, to je nesigurno mozes da razj*es motor ako hoces 90 konja imas 1,8 benzinjaru stavi taj motor i ovaj prodaj i et .

Nisam rekao da želim 90 konja, treba mi neko ko je imao iskustva sa sličnim motorom i čipovanjem. ;)

pa koliko bi ti da ima konja ? Sto vise hoces konja sve vice ce ti trositigoriva pa ti izvoli.
 
Član
error_xp je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
a ma nemoj ga cipovati, to je nesigurno mozes da razj*es motor ako hoces 90 konja imas 1,8 benzinjaru stavi taj motor i ovaj prodaj i et .

Nisam rekao da želim 90 konja, treba mi neko ko je imao iskustva sa sličnim motorom i čipovanjem. ;)

pa koliko bi ti da ima konja ? Sto vise hoces konja sve vice ce ti trositigoriva pa ti izvoli.

Nisam ni pitao za gorivo, samo me zanimaju informacije onih koji su imali iskustva sa chipovanjem :icon_smile:
 
Član
error_xp je napisao(la):
ja od kada sam na ovome forumu nisam vidio da je iko cipovo 1,6 benzinjaru od golfa trice .

A gdje si to gledao pa si upratio?

Pridružen: Dec 2009

Koliko vidim mogao si maximalno biti na forumu mjesec i 13 dana ako si se pridružio prvog decembra ;)
 
Član
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
ja od kada sam na ovome forumu nisam vidio da je iko cipovo 1,6 benzinjaru od golfa trice .

A gdje si to gledao pa si upratio?

Pridružen: Dec 2009

Koliko vidim mogao si maximalno biti na forumu mjesec i 13 dana ako si se pridružio prvog decembra ;)

krajem decembra. ali i listao sam teme i trazio . I Nista nisam naso vezano za 1,6 benzinjaru
 
Član
error_xp je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
ja od kada sam na ovome forumu nisam vidio da je iko cipovo 1,6 benzinjaru od golfa trice .

A gdje si to gledao pa si upratio?

Pridružen: Dec 2009

Koliko vidim mogao si maximalno biti na forumu mjesec i 13 dana ako si se pridružio prvog decembra ;)

krajem decembra. ali i listao sam teme i trazio . I Nista nisam naso vezano za 1,6 benzinjaru

I ti baš tražio nešto za 1.6 benzin? A brate dragi ja postavio pitanje oko chip tuninga, ti meni pričaš kako ću uništiti motor... Baš zbog toga tražim nekoga ko zna, i ko je radio nešto na sličnom motoru.

Sad mene zanima da li si ti radio nekada chipovanje na 1.6 benzin pa znaš toliko o tome? :icon_confused:
 
Član
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
ja od kada sam na ovome forumu nisam vidio da je iko cipovo 1,6 benzinjaru od golfa trice .

A gdje si to gledao pa si upratio?

Pridružen: Dec 2009

Koliko vidim mogao si maximalno biti na forumu mjesec i 13 dana ako si se pridružio prvog decembra ;)

krajem decembra. ali i listao sam teme i trazio . I Nista nisam naso vezano za 1,6 benzinjaru

I ti baš tražio nešto za 1.6 benzin? A brate dragi ja postavio pitanje oko chip tuninga, ti meni pričaš kako ću uništiti motor... Baš zbog toga tražim nekoga ko zna, i ko je radio nešto na sličnom motoru.

Sad mene zanima da li si ti radio nekada chipovanje na 1.6 benzin pa znaš toliko o tome? :icon_confused:

ja ti kazem da na forumu nikoga nisam vidio da je cipovo 1,6 benzinjaru. I da ti dam moj savjet: ako imas viska para i koce konjske snage kupi sebi 2,9 ili 2,8 VR6 on ti ima 120KW i ide 230
 
Član
error_xp je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
Jassmin je napisao(la):
error_xp je napisao(la):
ja od kada sam na ovome forumu nisam vidio da je iko cipovo 1,6 benzinjaru od golfa trice .

A gdje si to gledao pa si upratio?

Pridružen: Dec 2009

Koliko vidim mogao si maximalno biti na forumu mjesec i 13 dana ako si se pridružio prvog decembra ;)

krajem decembra. ali i listao sam teme i trazio . I Nista nisam naso vezano za 1,6 benzinjaru

I ti baš tražio nešto za 1.6 benzin? A brate dragi ja postavio pitanje oko chip tuninga, ti meni pričaš kako ću uništiti motor... Baš zbog toga tražim nekoga ko zna, i ko je radio nešto na sličnom motoru.

Sad mene zanima da li si ti radio nekada chipovanje na 1.6 benzin pa znaš toliko o tome? :icon_confused:

ja ti kazem da na forumu nikoga nisam vidio da je cipovo 1,6 benzinjaru. I da ti dam moj savjet: ako imas viska para i koce konjske snage kupi sebi 2,9 ili 2,8 VR6 on ti ima 120KW i ide 230

Hvala na savjetu!
 
Administrator
http://www.smchiptuning.com/567/vw-golf-iii-1-6-75 evo drug ovdje imas sve ;)
http://www.bhtuning.com/sm-chip-tuning-u-8808.html a za sve ostalo mozes pitati srdjana ;)
 
Član
Jassmin je napisao(la):
Pozz svima, jedno pitanje za one koji znaju.

U pitanju je golf III 1.6 benz 55 kw, tj. 75 konja.

Da li je iko radio chipovanje na ovaj motor i kakva su iskustva, pozitivna/negativna?

Da li raditi optimum na 86 konja, ili power na 90 konja?

Razlika samo 4 konja između optimum i power. Da li bih osim ubrzanja dobio i povećanje maksimalne brzine, sa ovim motorom sam dostizao do 183 kmh, da li bih poslije chipa išao na 190 kmh?

ja sam radio nekoliko tih motora i ima razlike prije i poslije remapa i u ubrzanju i u max brzini.
Potrosnja nece biti nista veca jer je to obican NA motor i nemoze znacajno ni da se dobije snage pa sto nemoze ni potrosnja da se promijeni.

SM power nije samo remap i nemozes tek tako da dobijes vrijednost SM powera sam sa remapom,jer moras osim power mape da uradis i izduv i usis da bi dobio snagu deklarisamu SM powerom.

SM optimum je samo klasican chip tuning tj. remap i za njega nije potrebno da ista mjenjas.

Razlika je definitivno vidiljiva samo je pitanje koliko ti ocekujes od svega,ako imas skrome ambicije onde ces biti prezadovoljan ali ako ocekujes neku natprirodnu silu poslije remapa onda te moram razocarati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top