Centralna problem !?

Centralna problem !?

Legend
Pozdrav
Imam centralnu (vakum sistem) na golf 2
Stavio sam prosle godine nekad daljinsko otikljucavanje, pa sam na vozaceva vrata ubacio elektricni motoric, majstor je to cini mi se skopcao da elektricni motoric pokrece ove ostale (vakum)..

Eh sada mi se desava sljedece, kada otkljucavam auto, otkljucaju se samo vozaceva vrata, ostala nista.. ista stvar je i sa zakljucavanjem..

i da.. ne cujem vakum pumpu u gepeku da radi, jel moguce da je otisao osigurac ili.. imal ko neki prijedlog, da ne skidam tapacirung bezveze :D
 

IGY

Član
jel se cuje da sisti zrak negdje, parkiraj negdje gdje nema previse buke pa vidi zakljucaj i otkljucaj, ako se cuje da sisti zrak, onda ti je negdje spalo crijevo... imao sam taj problem, rijesenje vrati crijevo odakle je spalo :)

ili da je crkla vakum pumpa vrlo moguce....
cisto sumnjam da postoji poseban osigurac samo za centralku, mozda se i varam to provjeri gdje su ti osiguraci pa vidi kako pise
 
Legend
kakve sam srece, crkla je pumpa k'o da gledam haha :D

koliko sam primjetio ne cuje se, al sam primjetio da nekad otvri sva vrata, a nekad nece.. pa me zbunilo bas.. predostavljam da je do pumpe..

bil se pumpa aktivirala ako je npr spala poluga u vozacevim vratima koja spaja el i vakum sistem ?
 

IGY

Član
bi, aktivirala bi se i stalno bi pumpala, jer nema vakuma da joj zatvori krug, to se opet kazem meni dogodilo na ibizi, kad sam ukinuo bravu na gepeku, samo cvikno crijevo i nisam zacepio, ja usao u auto kad ono puse u gepeku nesto zuji, sta je reko kontam, kad sjetim se motoric skinuli, i dok nisam stavio prst da nabije vakum nije stala :)
tako da bice da je pumpa


i gle ja je na tvom mjestu ne bi mjenjao, radije bi uzeo one el motorice i stavio njih, jer jedan je 8 km onaj malo bolji, i onda si miran nemas brige oko vakuma i tih pizdarija a jeftinije ces proci
 
Član
imao isti problem a i brave su urađene na isti način kao i kod tebe a ja sam problem riješio zamjenom osigurača cent. brave bio je 10A i kad su ovi minisu zaledi brava i on pregori to mi se desilo 2 puta sad sam stavio 15 A i nemam više taj problem
 
Početnik
ako ti bude vrisnula pumpa,imam ti ja centralnu bravu novu 4 motorica jedan je glavni,znaci novo u kutiji sve za 30 KM
 
Legend
oke, imat cu te u vidu ako bude otisla pumpa.. stim da bih opet uzeo vakum jer ona spojena i na gepek i na poklopac goriva..
 
Legend
otvori i pogledaj da slucajno nije uslo vode pa nece da radi,meni se to cesto desavalo na golfu,guma od stopa nije dobro dihtovala te nakon kise propusti i sva ta voda nakupi se u onoj spuzvi oko pumpe i nije htjela da radi sve dok je ne otvorim i osusim...
 
Legend
pogledat cu i to, danas sam preletio one 10a osigurace, svi rade.. morat cu sutra pregledati sve pa i ovo sto ti kazes
 
Početnik
.nOKe je napisao(la):
oke, imat cu te u vidu ako bude otisla pumpa.. stim da bih opet uzeo vakum jer ona spojena i na gepek i na poklopac goriva..

pa sto se tice ove moje centralne,,mozes jos naknadno uzet dva motorica jedan je 8 KM,,,znaci elektricna centralna te izadje 46 KM sa 6 motorica
 
Top