Centralna brava + daljinsko otkljucavanje (ugradnja- pomoc)

Centralna brava + daljinsko otkljucavanje (ugradnja- pomoc)

Član
Pozdrav svima, drug je kupio Steeli men daljinsko i Yonda centralno pa sad pokusavamo da to nakacimo na njegovo auto. Postavio sam one motorice i provukli zice, sad mi je ostalo spajanje zica, ovo su sheme:

Shema (daljinsko)
qIvCNex.png


Shema ( centralna)
hmxcknP.png


Ovako sam ja spojio centralnu:
7aHyZLY.jpg

znaci ostala mi je smedja i bijela zica, crvena +, a crna je -

ovako sam odvojio daljinsko

PKnab04.jpg

crvena +, crna -, plave na prekidac od 4 zmigavca... eh sad, jel ovaj prvi skup zica (zuta, narandjasta, bijela) se spaja sa BIJELOM od centralne, a drugi skup zica (zuto-crna, narandjasto-crna, bijela-crna) sa SMEDJOM zicom od centralne?


Nadam se da ce neko odvojiti vremena da odgovori, hvala.
 
Član
bijela-zakljucavanje
žuta i žuto crna-na masu
crna-masa
crvena-plus
plava-žmigavci
i fercera ko ludo
 
Član
Inace ne pisem zadnjih dana na ovom forumu iz nekih privatnh razloga al moram se ukljucit jer mozes to zayebat lako :D
Prvo da ti kazem, ne izoliraj instalaciju providnim ljepilom. Ako vec spajas rucno bez kabelskih tuljki, onda bar uzmi kvalitetnu izolir traku i dobro je namotaj na mjestu spoja. prvo to nije dobar izolator, drugo lako spada vrmenom

Za poctak provjeri gdje stoji polozaj dzampera na tom kontrolnom modulu daljinskog zakljucavanja. Mora biti na 0,5 sekundi kod centralne brave sa elektromotorima.
Iz seme centralne brave se vidi da je brava sa negativnim impulsom obzirom da smedja i bijela vode prema masi, ALI :) ne volim da ljude navratim na zlo pa cu ti odmah dati savjet da ipak uzmes unimer i pogledas dali je na motoricima stalni plus (i kada je otkljucano i zakljucano).
Ako jest, onda je definitivno u pitanju brava sa negativnim impulsom koji otkljucava i zakljucava.

Ako je brava sa negativnim impulso onda koristimo semu F2 "-" trigger, zapamti to dobro i onda spajas redoslijedom:
yellow-black i yellow ide na masu (-) a white od daljinskog ide na white od centralnog, white-black od centralnog ide na brown od daljinskog, ako sam dobro upratio na toj semi ozicenja :D


Elem, postoji jos jedan sistem spajanja daljinskog zakljucavanja koji vazi i za negativni i pozitivni impuls, a prikazan je na tvojoj slici kao F4 "+"/"-" trigger, gdje ti uopste nije potreban modul centralne brave

Ajmo ovako, slijedi me:
Izvadii glavni kabelski konektor sa centralne brave
Orange i orange-black spojis zajedno na minus,
Yellow i yellow-black spojis zajedno na plus,
i onda white i white-black spajas na blue i green na motoricima.

5%20500.jpg
Obrati paznju na positire/negatire touch na semi, jer to ti je to

Eto nadam se da sam bio od pomoci prije nego li si sta zayeb'o :D
 
Poslednja izmena:
Član
Hvala obojici na odgovoru, probam pa javim. A nisam ni mislio spajati selotejpom, to sam samo radi pokaza na slici :D
 
Član
Spojio sam kao negative trigger i radi kao sto ste obojica rekli, pretpostavljam da je VW Diego samo zaboravio napisati bijelo-crna na smedju.

Hvala vam, moze lock!
 
Član
Koje auto i posjedujel centralnu
Ako je u pitanju ubacivanje samo daljinskog onda s modulom i rukama to ide oko 50KM
Ako idu motorici i modul daljinskog onda to dvoje kosta oko 60KM dijelovi + 50 ruke ;)
Golf 4 , ne znam da li ima centralnu ali mislim da nema
Sve su svemu to ne izgleda skupo , hvala na odgovoru
 
Top