Caterham Supersport, zimska voznja

Caterham Supersport, zimska voznja

Član
Ja ljepote, lagan autic i jos RWD, voznja ko u igrici, zabavno za gledati, mogu misliti kako je za voziti :icon_biggrin:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wYyPicy7Bhs[/video]
 
Član
Ako bi ista od cestovnih automobila volio provozati u najuzem izboru bi bio Caterham.Veliki karting :icon_biggrin:
 
Član
autic bez grijanja, bez krova , on bez kape sala, skijaskih naocala, dobio je sve moguce prehlade viruse gripe svi krajnici su mu otekli, sinusi zaledili nedo bog da mu ovo nana vidi,.,
al vrijedi svakog virusa, koji je dobio iz dana u dan sve vise mi se svidjaju ove male eng jurilice/mada mrzim sve sa otoka/ al hebali kevu znaju napravit jurilicu koja ti prizi toliko uzitka,., a traje i traje i tako jednostavnaa
svaka mu dalaa :cool:
 
Boki, ja mislio da se ti zalažeš za Audi... , 4wd, turbo, DCT (dsg) i 2 tone .... :D :lol:

Caterham je posljednji iskonski "vozački" stroj, i Lotus i Porsche i bilo tko drugi prodaje staru slavu i hrpu plastike i strujnih seksualnih pomagala u autu :D :icon_smile:
 
Član
Ja obozavam ove lagane aute, tako su brzi u reakcijama, tako zabavni :icon_biggrin:

Ovaj Caterham jos RWD sto mu je prednost ovdje, mozes dosta sigurno voziti a opet se zezati. Moze se nesto slicno i u FWD-u izvesti, ali mnogo je opasnije i za to moras biti malo lud, kao ovaj lik sa VTS-om na snimku ispod. Nije ni cudo da se izvrtio par puta :D

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JIQGvJntVWA[/video]

Porschefan, odmah se sjetim svoje nekadasnje Delte HF 4WD, mogla se slicno kao ovaj Caterham voziti i po suhom asvaltu, ako je malo klizaviji. Samo na izlazu iz krivine potopis gas, zadnji kraj pobjegne, kontru i boris se da ga ispravis. Steta danas se ne prave vise tako lagani auti sa dosta snage i dobrim AWD-om, da ima kakav moderan auto kao Delta, odmah sutra bi ga isao kupiti... :icon_biggrin:
 
Upravo u tome i jest stvar što danas nema laganih i jednostavnih auta. Bez obzira na sva pravila i norme koje postavljaju debili iz fia-e i ostalih zooloških vrtova, može se napraviti auto kao Delta ili Saxo vts ili bilo koji lagani i jednostavni auto ;)
 
Član
Ma ne smeta njima FIA koliko cestovna pravila i ljudi koji su razmazeni i hoce sve u autu, a malo ih zna zapravo sta je prava jurilica i tako nesto izdati, tesko da bi proslo na trzistu. Mozda bi fanovi kupili, al pitanje je bil ih bilo dovoljno. Pa mnogi su se cudili da se Renault namucio sa prodajom R26.R, a tako je dobar auto. Samo 500 primjeraka i opet zapeli. Moze Porsche izdati GT3 RS jer ti su kupci malo napredniji i znaju sta je taj auto zapravo :icon_biggrin: Sto se trka tice, pa danasnji WRC auti su jako lagani, cak i DTM auti imaju tonu, tonu i 50-ak kg i oko 500 KS, a cestovne verzije istih tih DTM auta imaju po 1700 kg u svojim sportskim varijantama, a manje KS.
 
U pravu si što se tiče tržišta, ono u biti određuje kakvi će biti auti. ;)
Ali za entuzijaste ima dovoljno starijih pila, uvijek to govorim :icon_smile:
 

MTR

Član
VR6Boki je napisao(la):
Ma ne smeta njima FIA koliko cestovna pravila i ljudi koji su razmazeni i hoce sve u autu, a malo ih zna zapravo sta je prava jurilica i tako nesto izdati, tesko da bi proslo na trzistu. Mozda bi fanovi kupili, al pitanje je bil ih bilo dovoljno. Pa mnogi su se cudili da se Renault namucio sa prodajom R26.R, a tako je dobar auto. Samo 500 primjeraka i opet zapeli. Moze Porsche izdati GT3 RS jer ti su kupci malo napredniji i znaju sta je taj auto zapravo :icon_biggrin: Sto se trka tice, pa danasnji WRC auti su jako lagani, cak i DTM auti imaju tonu, tonu i 50-ak kg i oko 500 KS, a cestovne verzije istih tih DTM auta imaju po 1700 kg u svojim sportskim varijantama, a manje KS.

Prototype 190Evo Judd 3.5l V8
Build on purpose for international hill climb championship and time attack racing, overall weight 825kg! 3-times german hillclimb-champion and 1 swiss title.

http://www.racingcars24.com/index.php?site=ad_detail&adtitle=18830
 
Član
Govorim o oficielnom DTM sampionatu danas, za brdske trke tu je jos drugaciji pravilnik, zavisno od klase :icon_biggrin: Htio sam samo napraviti usporedbu pravih sportskih (trkacih) auta sa ovim koji su na trzistu, jer vecina ove dodatne tezine je luksuz.
 
Član
Imao sam priliku vozati m3 e30 sa original motorom i m3 e92 ( e36 i e46 takodjer iskusao ali dajem usporedbu stari vs novi)
M3 kocka je zabavnija za voziti i vozacki auto u pravom smislu te rijeci doe92 moze i moja baba vozit jer to auto ima brdo luksuza uredjaja elektronike i peezdarija da mi to nikako napeto nije. Sjednem u kocku sa 200ks i proseres se kad izgubis kontrolu a sjednes u e9x sa 300+ks i to je jako brz auto ali jednostavno nema onog feelinga da ti je glava u kesi non stop :D
 
Kad pogledaš npr. Mercedes CLK63 Black, to je OLAKŠANA, "hardcore" verzija, ali ipak ima 1800 kg - šta je tu olakšano :D

Scaner: to većina ne razumije, užitak i zabava u vožnji nije pisana u KS i vratima debelim 30 cm :icon_smile: ;)
 
Top