Caterham Superlight R500, Top Gear

Caterham Superlight R500, Top Gear

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Top Gearov track test ovog autica i fenomenalna Stigova voznja.

Inace rijec je od jednom od najbrzih automobila na svijetu...

Link: http://www.youtube.com/watch?v=NQfEO-gIqSg
 
ooooouuu jeaaaa,maj drim kar!

ALi ovaj novi igrac Caparo T1 osramotio je ne samo r500 nego bilo koje drugo auto,na Bedfordskom autodromu je napravio 10 sekundi bolje vrijeme od r500.

No svejedno,ako izuzmemo caparo r500 je i dalje najbrzi od svih ostalih:ariel atoma,lotus-2-eleven i najnovijeg X-Bow.

Uh opaki su to autici i od svih navedenih najdrazi mi je caterham.
 
Član
Ja bi najprije Ariel Atoma, sekunda po krugu mi nista ne znaci, a kazu da Atom ima najbrutalnija ubrzanja, ipak je to Hondina masina + kompresor. KTM je po svim testovima koje sam citao i gledao razocarao, prelagan mjenjac, necujan motor, upravljac nije najbolji. Uglavnom pravili su nesto, a kao da ni sami nisu znali sta zele, pa su tu svega iskombinirali.
 
erol_brcak je napisao(la):
ooooouuu jeaaaa,maj drim kar!

ALi ovaj novi igrac Caparo T1 osramotio je ne samo r500 nego bilo koje drugo auto,na Bedfordskom autodromu je napravio 10 sekundi bolje vrijeme od r500.

No svejedno,ako izuzmemo caparo r500 je i dalje najbrzi od svih ostalih:ariel atoma,lotus-2-eleven i najnovijeg X-Bow.

Uh opaki su to autici i od svih navedenih najdrazi mi je caterham.

samo kad se sjetim da se je Caparo 3 puta pokvario na snimanju.. i da ne spominjem kako je nemoguce Caparom preci preko i najmanjeg lezeceg policajca a cjena je prica za sebe, onda zakljucujem da je R500 trenutno najbolja zvjerka u svom cjenovnom rangu. samo je bitno da se navikne zivjeti sa takvim automobilom u svakodnevnici sto je pomalo teska misija.
 
freekvw1983 je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
ooooouuu jeaaaa,maj drim kar!

ALi ovaj novi igrac Caparo T1 osramotio je ne samo r500 nego bilo koje drugo auto,na Bedfordskom autodromu je napravio 10 sekundi bolje vrijeme od r500.

No svejedno,ako izuzmemo caparo r500 je i dalje najbrzi od svih ostalih:ariel atoma,lotus-2-eleven i najnovijeg X-Bow.

Uh opaki su to autici i od svih navedenih najdrazi mi je caterham.

samo kad se sjetim da se je Caparo 3 puta pokvario na snimanju.. i da ne spominjem kako je nemoguce Caparom preci preko i najmanjeg lezeceg policajca a cjena je prica za sebe, onda zakljucujem da je R500 trenutno najbolja zvjerka u svom cjenovnom rangu. samo je bitno da se navikne zivjeti sa takvim automobilom u svakodnevnici sto je pomalo teska misija.

Vjerujem,ali to se garant radilo o nezavrsenoj inacici,citao sam da je sef Capara bio preuzbudjen svojim novim proizvodom te ga je takvog nedovrsenog davao novinarim na testiranje.Ovi su cak i optuzili Caparo da jako podupravlja,no kasnije se se skontalo da su ovi uzbudjeni nevjerovatnim ubrzanjima kasno kocili u krivini,a potom ubrzavali tokom citavog zavoja sto je za posljedicu imalo podupravljanje.
No ja samo navodim kako Caparo trenutno hebe mamicu svima,eeeeee 10 sekundi bolje vrijeme od najbrzeg i to na relativno kratkoj stazi.
No da,i ja bi uvijek prije izabrao caterham-a,a ovo za svakodnevnicu,paaa medju ovom ekipom on je jos i najprakticniji;vjetrobran (iliti sofersajba),krov,gepek (ako se tako moze nazvati).

I bez obzira na sve,r500 se i dalje smatra najopakijom vozilicom,a i cijenom od 92 000km je primamljiv (pored capara koji je preko 500 000 km).

A za KTM,pa da,nije ni preveliko cudo sto je razocarao,ipak se radi o firmi koja pravi motocikle.:)
I da odmah iza caterhama stupa ariel definitivno,koje auto jbt,nevjerovatno je da je ono cudo moguce registrirati,haaah!:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top