Član

Još nisu predstavili ni prvi zajednički proizvod laganog sportskog dvoseda a već najavljuju širenje postojeće saradnje. Ipak, prvo zajednički projekat dve kompanije se bliži kraju i ulazi u završnu fazu. Iako vešto skrivenih informacija od očiju javnosti, maskirani prototipi su primećeni tokom testiranja na Nurburgring trkačkoj stazi maskirani u formi Lotus Exige S modela.
No, očigledna je velika želja Tony Fernandesa, vlasnika Caterhama, da maloserijskog proizvođača iz Britanije lansira u svet mainstream kompanija. To nastoji upravo širenjem saradnje sa Renaultom u oblasti kreiranja malog gradskog automobila i većeg crossovera.
Iako su ta dva projekta nekoliko godina daleko od realizacije, uzimajući iskustvo Renaulta u te dve oblasti (putem Nissan partnera) i filozofije lagane konstrukcije koju Caterham gaji, nikako ne možemo očekivati neki konvencionlani proizvod iz tog miksa.