Carlsson: prvi tjuning novog Mercedes-Benz CLS

Carlsson: prvi tjuning novog Mercedes-Benz CLS

Član
20101225030812_photo_0.jpg


Novi Mercedes-Benz CLS u prodajnim salonima će se pojaviti tek početkom 2011. godine, a Carlsson već ima jasnu predstavu kako se njegov izgled može unaprediti...


Izgled nove generacije modela Mercedes-Benz CLS by Carlsson predstavljen je samo pomoću komjuterske simulacije, a možemo primetiti da su za osnovu iskorišćene oficijelne Mercedesove fotografije.

20101225030812_photo_2.jpg


Na skicama možemo videti izmenjen prednji deo automobila, konkretno donji deo branika sa integrisanim spojlerom, tu su i "škrge" iza prednjih branika, nastavci pragova i difuzor u zadnjem braniku. Decentne promene zaokružuju atraktivne felne CR1. Za bolje vozne osobine postaraće se sportsko oslanjanje C-Tronic, koje može menjati visinu vozila u zavisnosti od uslova na putu (do 30 mm).

20101225030812_photo_3.jpg


Povećanje snage realizovano je samo na verzijama CLS 350 CGI i CLS 350 CDI. Benzinski agregat sa direktnim ubrizgavanjem goriva u cilindar pojačan je na 333 konjske snage i 410 Nm, što je ubrzanje iz mesta do 100 km/h poboljšalo sa 6,1 na 5,9 sekundi. Turbodizel V6, nakon zahvata u Carlssonu, ima snagu od 320 KS i "medveđi" obrtni moment od 780 Nm, što obezbeđuje sprint iz mesta do "stotke" za samo 5,9 sekundi.

20101225030812_photo_4.jpg


Za enterijer su pripremljene sportske pedale od brušenog aluminijuma, sportski volan i veća upotreba Alcantare i kože.
 
Početnik
meni ovi stopovi ne stimaju nikako,,,kad bi bili bijele boje onda mi guzica od ovog mercedesa licila na nekog pezoa
 
Član
A lipo lipo baš su se potrudili kao i Brabus te Lorinser tuning,
iskreno mene zanima nasljednik Brabus Rocket-a V12 Biturbo :123:

mislim da je dpower već pisao o ovom projektu;)
 
Top