Carine/Trosarine - kupovina vozila itd ...

Carine/Trosarine - kupovina vozila itd ...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Jedna mozda suhoparna tema, ali ipak je postam, pa da vidimo sta se desi.

Obzirom da sam poprilicno informaisan kada je rijec o uvozu i kupovini vozila, te o svim preprekama koje ocekuju one koji se odluce na ovaj potez, zanima me vas stav o ovome, a ujedno cu pokusati dati i odgovore na sva pitanja vezano za isto.

Neki od komentara koje sam ja cuo nakon zvanicnog ukidanja carine 01.01.2009 godine, i snizenja cijena na vozila iz EU.


* "Vidis koliko su spale cijene auta, to je radi ove krize. Bolje da mi sacekamo jos malo, sigurno ce jos ovoliko spasti cijene"

* "Moram ja malo jos razmisliti, HAHAHAH, da vidim ovo sto se desava ova situvacija u Ameriki, da vidim ko ce prvi propast"

* "Davatel kredite vi za kola. Kod nas u Njemackoj, a ja sam ti sine radio 30 godina u Njemackoj, kod nas daju te kredite, pa ja ti dam pola para, a pola ti dodjem na nekoliko mjeseci recimo dvije godine da placam koliko to dodje"

* "Dobra vam ova servisna akcija, al bice to jos jeftinije, jelde sacete vi davat servise na rate da se placaju"

* "Sad smo bili dole u Toyoti i KIJI, oni daju kola ako kupis jedna dobijes jos jedan, imal to u vas? Sacekacemo mi zeno do proljeca, davace oni jos dva auta uz jedno kupljeno"

Itd....

Dalje.. ..

* Jel ti ova cjena sa svim i PDV i Carina ? ... Aha, a nema carine, pa dobro.
A sta su troaarine, ma ja... ma vidicemo na proljece.

...............................................................................................

Eh i tako svaki dan...
Medjutim da nije sve tako crno postoje i oni koju su voljni da saslusaju.
Situacija je takva da drzava planira uvesti trosarine pocetkom Mart mjeseca. Niko nezna detalje o tome, medjutim nezvanicne informacije su da ce iznos trosarine biti identican iznosu carine, ali raspodjeljen na vise segmenata.

Takodje pravila prilikom kreditiranja su se promjenila tako da danas dobiti finansijsku podrsku ravno je nuli. Bez jednog ziranta netreba ni pokusavati.

Druga opcija je leasing 30% ucesca i licna karta
Treca opcija je da radite na budjetu...

Neznam koliko Vas uopste na ovom vremenu planira kupovati ili mjenjati kola, ali eto svako iskustvo je dobro, pa da cujem misljenja pitanja ili nove informacije...
 
Član
ja planiram negdje pocetkom ljeta mjenjati auto ne da vidim sta ce se desiti i koliko ce pojeftiniti-poskupiti, al toliko raja o tome price pa cu i ja onda vidjeti sta ce se desiti mada to niko na svijetu ja mislim ne zna:icon_smile:
 
Legend
arminnn je napisao(la):
ja planiram negdje pocetkom ljeta mjenjati auto ne da vidim sta ce se desiti i koliko ce pojeftiniti-poskupiti, al toliko raja o tome price pa cu i ja onda vidjeti sta ce se desiti mada to niko na svijetu ja mislim ne zna:icon_smile:

Na auto od 30.000 KM usteda ti je 4.800,00 KM ;) oduzmi saberi pa vidi gdje si ;)

Sta planiras kupovati, do koliko para, novo polovno, koji brand.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top