Carina i registracija skutera???

Carina i registracija skutera???

Član
Interesuje me da li je neko od ekipe sa foruma prosao cijeli ciklus oko uvoza i registracije skutera?
Kad bih kupio skuter na talijanskim ili njemackim tablama (papirima) sta je potrebno raditi i koji su troskovi do nasih tablica?

Hvala
 
Član
evo iz prve ruke kako je mene islo.. kupio znaci u sarajevu gileru runner na stranim (svicarskim tablama).. isao na carinu spediterima i svi mi govorili da nemogu nista, da skuter moram slat nazad u svicarsku pa ga opet ovamo pa na granici rijesit ulaz u drzavu i papire sve do carnei poreza.. medjutim ovaj jedan komsija me posavjetuje da to probam nekako na drugi nacin i znaci uradim sljedece, od amidje kucni prijatelj radio u gradisci kao granicni policajac i njemu dam papire od skutera da mi to gore preko veze uradi, ulaz u drzavu i da mi sve papire sredi, morao sam mu dati 100eura da mi sve to odradi i tamo potplati te sto rade oko toga, koji kontrolisu taj ulaz u drzavu za carinu i ostalo.. napomenuo me je da nadjem neku prikolicu ili kombi u kojem bi ovdje kod nas dovezao skuter na carinu taj dan kad mi on posalje te sve papire i znaci to mora bit razlika nekih 5-6 sati odkako to on gore sve odradi jer na carini se mora sve poklapat, datum vrijeme i ostalo kako mi je on rekao..nasao sam kombi naravno i MORAO sam mu i poslati broj tablica od tog kombija i ime i prezime tog sofera posto je i to morao navodit u tim papirima.. poslao mi to sve i ja skuter natovarim u kombi i direkt na carinu (udaljena mi 2km od kuce).. dole to sve uredno proslo uvukao skuter u njihovo neko skladiste na procjenu.. dole dao na kafu 50KM ali mi opet veliku procjenu opucali i sa carinom,porezom i spediterskom uslugom dole izaslo me 1300KM + trajna registracija 180KM.. doduse skuter je bio gilera runner ona nova linija 2006g.p i presla je bila tad samo 1000km, doduse bila je stara 4god ali sta je tu je.. puno para, znoja i ostalog a bolje mi je bilo da sam uzeo gileru na nasim tablama manje bi me izaslo bar 500KM i to mi je vjeruj skola bila.. mislim da sam ti sve detaljno napisao.. malo je duzi tekst ali eto nadam se da sam ti par nesto pomogao..
 
Član
kako god samo nemojte radit kao ovaj jedan biser iz moje carsije:lol:

citajte detaljno
http://www.pik.ba/artikal/3956408/yamaha-125-ccm/#detaljno
 
Član
@frenkie u mene drug dovezao yamahu neos 98god i uspio je carinit i registrovat.. znaci mogu i stariji skuteri, eto bar do 98-god to je sigurno;)
 
Član
Frenkie-3B je napisao(la):
@ elmir jeli to regularno islo ili podmazivanje ?

ovo je regularno posto je skuter bio prijavljen kad je ulazio u BIH.. znaci kad ga dovozis moras prijaviti na granici i dobiti neki papir, nemoze mi na um past koji papir ali uglavnom to.. a ako nema toga i ovdje ima samo stranu saobracajnu(odjavljenu) bez ikakvih drugih papira mora ovako kao sto sam i ja, isti princip ;);)
 
Član
2008. godine smo uvezli Apriliu '99 godište,skuter platili 250 eura,a carinu 200 eura hahaha.Isto će te izaći kao da si i kod nas kupio,ali eto radi kako hoćeš ;)
 
Član
Ja sam odustao od uvoza ;). Sad idem u potragu skutera do 50ccm ovdje kod nas, al sa velikim točkovima
 
Član
Interesuje me da li je neko od ekipe sa foruma prosao cijeli ciklus oko uvoza i registracije skutera do 50cc
Kad bih kupio skuter od 50 cc sa svicarskim tablicama (papirima) sta je potrebno raditi i koji su troskovi do BIH tablica?Ako ima neko da se razimuje oko toga neka se javi.
Hvala unaprijed
 
Član
Interesuje me da li je neko od ekipe sa foruma prosao cijeli ciklus oko uvoza i registracije skutera do 50cc
Kad bih kupio skuter od 50 cc sa svicarskim tablicama (papirima) sta je potrebno raditi i koji su troskovi do BIH tablica?Ako ima neko da se razimuje oko toga neka se javi.
Hvala unaprijed
Prijatelj iz Holandije uvezao Piaggio i na kraju ga izašao skuplje nego da ga je ovdje kupio na BH papirima, naplatili mu i puno carine, trošak puta, tamo-ovamo na kraju ga izašlo skuplje, plus gubitak vremena.
 
Član
@MehemLED ne,ne motor je iz RS,ali on ima Svajcarske papire.Pa me interesuje koliko bi me izašlo da ga prebacim na naše papire i da ga registrujem
 
Član
@k1co._ To ti i kažem, baš puno carine naplatili, čini mi se oko 800KM, plus je dao nešto za štelu da carina ispadne niža. Oderali na carini životom, carinili po kilometraži na satu a on već jednom obrnuo sat sa 99999km. Nisu mu prihvatili papirologiju u kojoj je pisala stvarna kilometraža, bio poštarski motor pa je prešao preko 100 hiljada km. Piaggio je mašina, tolike kilometre i opet radi kao sat, vozi bez ikakvih problema.
 
Top