Button upozorio da bi McLaren mogao zaostajati na prvim utrkama

Button upozorio da bi McLaren mogao zaostajati na prvim utrkama

Član
McLarenov MP4-26 vrlo je nepouzdan, a upravo je kilometraža kritično važna za razvoj novog bolida, upozorio je Jenson Button.

button_barcelona_test_blur.jpg


Kilometraža je kritična za razvoj novog bolida

U intervjuu kojeg je dao talijanskom magazinu Autosprint, Jenson Button izjavio je kako nije siguran da će McLaren već do Australije uspjeti osloboditi puni potencijal novog MP4-26.

McLaren u dosadašnjem tijeku predsezonskih testiranja nije uspio odvoziti kilometražu kojom se mogu pohvaliti suparnici.

"Definitivno nismo vozili onoliko koliko sam očekivao, a kada je u pitanju razvoj novog bolida onda je kilometraža esencijalna," objasnio je Button. "Ovaj bolid ima puno potencijala, ali ako budemo kasnili s razvoje moguće je da ćemo na prvih nekoliko utrka prvenstva zaostajati."

Jasna slika o stanju na gridu tek na prvoj utrci

Button kaže da će puno toga ovisiti o ishodu posljednjeg testa koji se u Barceloni vozi sljedećeg tjedna. Većina momčadi tamo bi trebala doći s trkaćim specifikacijama svojih bolida.

"To će biti vrlo važan test, ali mislim da će svejedno biti jako teško dobiti točnu predodžbu o tome kako izgleda poredak. Čuo sam da je Red Bull šest desetinki brži od Ferrarija, ali čuo sam i da je Ferrari u uvjetima utrke za cijelu sekundu brži od svih ostalih. Mislim da ćemo za pravu sliku trebati čekati prvu utrku," zaključio je.
 
Top