Bugatti 16C Galibier dobio zeleno svetlo za proizvodnju?

Bugatti 16C Galibier dobio zeleno svetlo za proizvodnju?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bugatti%2016C%20galibier.jpg


Bugatti 16C Galibier dobio zeleno svetlo za proizvodnju?


Neposredno pre početka ovogodišnjeg Salona automobila u Frankfurtu, Bugatti automobiles S.A.S. je, u čast svoje 100-godišnjice, probranoj grupi klijenata i novinara predstavio koncept superluksuznog modela 16C Galibier sa četiri vrata.

Kako stvari sada stoje, mada to još nije zvanično potvrđeno, 16C Galibier je navodno već dobio zeleno svetlo za serijsku proizvodnju, a prema ranijim vestima, to bi moglo da se desi 2012. godine.

Kako bilo, 16C Galibier Concept pokreće 8,0 litarski motor sa 16 cilindara (u paru sa osmostepenim automatikom), čija snaga nije zvanično saopštena, ali nezvanično se pominje da 16C Galibier raspolaže sa oko 800 konja, za razliku od Veyrona koji ima 1001KS.

Što se cene tiče, ako se 16C Galibier zaista na kraju pojavi u prodaji, ona će iznositi oko 900.000 funti (987.000 evra).
 
Član
majko mila, da je provozat ovo, definitivno najluksuzniji najmocniji i opasniji auto na svijetu
 
Član
meni se ne svidja prednji kraj ni najmanje...izgleda kao napuhani Veyron...:icon_evil:
 
Član
tibor987 je napisao(la):
a ruzna dizajna majko mila, koda je kineska kopija :icon_eek:

Ti si baš zaozbiljno shvatio kad su se šalili u raji da je jedini original auto škoda.


Ovo je auto premoćno, počeo sam garažu pravit da se završi prije već bude u prodaji...

;)
 
I meni je vala izgledom bezveze,pljujte me koliko hocete,ali meni,znaci MENI,mom ukusu nije privlacan.


2009-bugatti-16-c-galibier-concept-side-1280x960.jpg


Fura se na Panameru sa ovim cudnim karoserijskim tipom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top