Budući AMG Mercedesi će koristiti hibridnu tehnologiju

Budući AMG Mercedesi će koristiti hibridnu tehnologiju

Član
1295356004_mercedes-benz-81210101125562951600x1060.jpg


Hibridna tehnologija je sve prisutnija kod automobila, i njeno dalje širenje više nije upitno. Tako je i AMG nedavno objavio da će budući AMG Mercedesi da koriste hibridnu tehnologiju.

Suprotno onome što bi mogli da očekujemo, iz AMG-a je saopšteno da hibridna tehnologija u budućim modelima neće biti korišćena u svrhu povećanja performansi, već pre svega radi smanjenja potrošnje goriva - to pojednostavljeno znači da će i AMG Mercedesi biti opremljeni "stop-start" tehnologijom i nekom vrstom KERS sistema.

1295356004_mercedes-benz-81210101125578421600x1060.jpg


Eksperimantisano je u AMG-u i sa baterijama, i sa još mnogim sistemima hibridnih tehnologija, ali su izgleda rešili da se "okrenu" onome što je možda najjednostavnije za primenu u ovom trenutku, i što će (barem je takva pretpostavka) najmanje da našteti imidžu AMG Mercedes automobila kao automobila sa "beskompromisno visokim performansama". Shvatamo želju da AMG Mercedesi budu "štedljiviji" sa gorivom, ali se postavlja pitanje - nije li pojam "štedljivi superautomobil" sam po sebi kontradiktoran?

1295356004_mercedes-benz-81210101125589201600x1060.jpg
 
6.2 V8, 6.0 V12, 5.5 V8, 500-600ks, 2 tone mase, 100-200 000 € i govore o potrošnji kao nekoj važnoj karakteristici.
Ovo sa hibridima u AMG-u i svim skupim, rastrošnim i snažnim autima je blamaža i preseravanje, jer bitno je ugraditi ono što je trenutno in.
Da je sada aktualno ugrađivanje pedala i lanca umjesto motora, naravno, i AMG bi predstavio SL black pedala edition.
 
edo_benz je napisao(la):
za par godina nece bit trkaca ni na vidiku mescini

to ce biti ko danas sto je slucaj sa golfovima GTI tvornicki bio a ubacili najobicniji 1.6 d motor od 40kw :D i sad mu je cijena astronomska :icon_mad:
 
Član
joj bože jest lijep... samo mi zadnje stopke nisu baš al oprostit cu mu... za ostatak necu komentarisat...
 
OggyBoy je napisao(la):
Sviđalo se to nama ili ne, ovo nam je budućnost i bolje se polako privikavati na to.;)

Zašto se privikavati, uvijek će biti godina proizvodnje 2008, sa V12 Biturbo i bez baterija (osim akumulatora, naravno) :D
 
Član
Porschefan je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Sviđalo se to nama ili ne, ovo nam je budućnost i bolje se polako privikavati na to.;)

Zašto se privikavati, uvijek će biti godina proizvodnje 2008, sa V12 Biturbo i bez baterija (osim akumulatora, naravno) :D

Ne znam, meni su hibridi skroz OK. Rado bih vozao nekog Japanera hibrida.:icon_smile:
 
Vidi ovo, pitanje je koliko su ustvari pouzdani ti pre pre komplicirani sustavi sa brdom elektronike. O tome se uopće ne priča nego se samo serviraju na tržište.
Trenutno su preskupi i ne donose obećanu uštedu, a vozit hibrida izvan garantnog roka je samoubojstvo.
 
Pfan : covjece , ta tehnologija se jos usavrsava , mislis da ce stvarno biti losa ? ili preskupi ?

Jel Prius preskup ?

Ide se lagano , ne vjerujem da ce odmah AMG ubaciti hibride , ali i ako ubace sigurno su usavrsili tu tehnologiju. Pa nije to investicija od par maraka , stotine miliona je u pitanju. Igraju oni na sigurno , vjeruj mi :)
 
Top