Brzi auti, izdrzljivost

Brzi auti, izdrzljivost

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo slucajno naletih na ovo, Best Motoring napravio trkicu izdrzljivosti od 20-ak minuta, sa nekim poznatim autima tipa M3 CSL, Honda S2000, Mitsu Evo VIII i sl. Nije lose za pogledati, gotovo nijedan atmosferski motor nije uspio voziti citavu trku punim gasom, svi su morali saltati na nizim obrtajima, kako nebi pregrijali masinu, jer je temp ulja rasla i do 140 C. Turbaci su mnogo bolje prosli, dosta poucan video...

Dio 1
http://www.youtube.com/watch?v=IP77xaEX10A

Dio 2
http://www.youtube.com/watch?v=eo9_Lfd26uw

Dio 3
http://www.youtube.com/watch?v=SibBN62MJHs

Dio 4
http://www.youtube.com/watch?v=YsJhSbQo30Q

Samo mi je zao sto nisu na kraju izmjerili kolicinu ulja u motorima, da vidimo koliko su ovi visokoturazni atmosferci potrosili ulja za tih 20-ak minuta pod punim gasom. Sve ostalo su mjerili, bilo je i problema sa kocnicama kod nekih, prevelikog trosenja guma :)
 
Član
Super test,koji pokazuje da koliko kod neka auta bila brza neznaci puno ako ih stavis na stazu,bitno je za sta je auto pripremano!
Ali cinjenica je da se EVO ponasao jako dobro,jako stabilne temperature!
Takodjer se mora uzeti u obzir da je bilo i jako toplo vani!

Steta sto nisu uzeli nekog dizela jos,da gledamo kako kljuca u 5om krugu :)
 
Član
Dobri klipovi, hvala. Bas je zanimljivo vidjeti kako ih termicki problemi "onesposobljavaju" :D Hehe, komentar vozaca NSX mi je najjaci, "nikad nisam prije vozio nsx ovako sporo, kao porodicni sedan :p "
 
Član
Da bas test je za dobiti proljev. .. pa normalno da su sva EU auta pokazali kao zadnji krs dok je istok uvjerljivo bolji i izdrzljiviji "made in china".. Nije mi jasan naziv threada jer se ovdje utrkuju a ne koriste neku kruznu stazu gdje mozes drzat konstantan gas i brzinu pa da se mjeri temperatura ulja ili sta vec hoce da izmjere.. tu je 5-6 razlicitih auta i vozaca i ne vidim nikakvu poveznicu sa izdrzljivoscu auta kao takvog..
Vecina civilnih auta sportskog duha ima hladjenje ulja i tu nestaje problem pregrijavanja tog istog, koliko ga potrosi to je druga prica. Svaki motor je prica za sebe a u visokim okretajima ako motor ne trosi ulje onda mu nesto nije bas da valja.. jednostavno uloga ulja je takva da se MORA trositi, ako nekom ne popije ni kap od izmjene do izmjene neka gleda naci motor koji je ispravan i taj baci u smece..


u ovom testu su subjektivni da mi je muka, a sto se tice istoka i tehnologije gadi mi se naprosto.. kako ovi plagijati NOKIA mobitela tako i sva plagijatska autoindustrija..
 
Član
Mislim da nisi bas skontao poentu,
cilj je da svi pokusaju voziti punim gasom tj utrkivati se sa hajmo reci civilnim autima,a da ih ipak ne sprze nego da vide kolika je granica izdrzljivosti takvih auta!
Nisu rekli da ce voziti kao NASCAR i drzati pun gas na maksimalnoj brzini,vec voze kruznu stazu sto je brze moguce!
Sva auta ovde imaju hladnjake ulja ali problem je sto zbog prevelikih G sila u krivinama ulje i voda bjeze na jednu stranu i onda se druga strana malo vise zagrije sto naknadno poveca temperaturu ulja i vode.
 
Član
OK moze biti da sam fulao

Ali opet ne mogu se oteti dojmu da ostave iza sva EU auta dok jel ovi drugi prase cestom, u biti nisam ni gledao do kraja ali pretpostavljam da je tako jer je internet pun takvih stvari tako da me ne cudi
 
Član
Ma griju se svi, za nsx kazu da je poznato da ima problem s time, da se i prije grijala, za m3 su rekli da obicni nije imao nikakvih problema s punim gasom (valjda prije testirali) pa misle da ima veze s povecanim hp outputom na CSL-u.
 
Član
m50b25 je napisao(la):
OK moze biti da sam fulao

Ali opet ne mogu se oteti dojmu da ostave iza sva EU auta dok jel ovi drugi prase cestom, u biti nisam ni gledao do kraja ali pretpostavljam da je tako jer je internet pun takvih stvari tako da me ne cudi

Možda se ti ne možeš oteti dojmu al tako ti je... BMW nema šanse protiv tih japanaca... čak ni CSL... možeš misliti kako bi ostali europljani prošli... :icon_rolleyes:
 
Član
ma ima puno takvih testova sa više auta odjednom, njima valjda to neka fora..
gledo sam sa mk5 r32 sličan test, protiv japanskih "R-ova", par krugova prvi/drugi pa ga onda svi prestignu, kao valjda potrošile mu se baterije, trebo stavit duracell lol
 
Član
Rade oni cesto te trke da se vidi ko je brzi, al ne rade ove duge trke po 20 minuta, nego obicno 4-5 krugova i to je to. Ova trka je malo drugacije napravljena, a rezultati su meni svakako zanimljivi. m50b25 ti odmah to shvatio kao napad na BMW. Mislim da je test skroz dobar i realan, svidio se tebi il ne. A mislim da je ovaj test daleko realniji od voznje u ovalu, pa nismo u americi... :icon_rolleyes:
 
Član
m50b25 je napisao(la):
Da bas test je za dobiti proljev. .. pa normalno da su sva EU auta pokazali kao zadnji krs dok je istok uvjerljivo bolji i izdrzljiviji "made in china".. Nije mi jasan naziv threada jer se ovdje utrkuju a ne koriste neku kruznu stazu gdje mozes drzat konstantan gas i brzinu pa da se mjeri temperatura ulja ili sta vec hoce da izmjere.. tu je 5-6 razlicitih auta i vozaca i ne vidim nikakvu poveznicu sa izdrzljivoscu auta kao takvog..
Vecina civilnih auta sportskog duha ima hladjenje ulja i tu nestaje problem pregrijavanja tog istog, koliko ga potrosi to je druga prica. Svaki motor je prica za sebe a u visokim okretajima ako motor ne trosi ulje onda mu nesto nije bas da valja.. jednostavno uloga ulja je takva da se MORA trositi, ako nekom ne popije ni kap od izmjene do izmjene neka gleda naci motor koji je ispravan i taj baci u smece..


u ovom testu su subjektivni da mi je muka, a sto se tice istoka i tehnologije gadi mi se naprosto.. kako ovi plagijati NOKIA mobitela tako i sva plagijatska autoindustrija..

Mislis "made in japan"?:icon_smile:
 
Član
nije humano sta ljudi cine autima:D
fkt,nisam nikad vidio ovakav test,zanimljivi rezultati,a japanci vladaju,evo i impreza:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top