Brusenje cinka

Brusenje cinka

Član
Pozdrav.
Imam jedno pitanje koje i nema bas neke veze sa auto tuningom ali posto nisam odgovor uspio naci na google, hocu da pokusam ovdje :D
Cime najlakse skinuti sloj cinka sa bojler-rezervoara? Skidao sam naslage korozije sa celicnom rotacionom cetkom ali mi korozija i ne predstavlja bas neki problem. Problem mi je cink a njega slabo skida..

2hzlqnl.jpg

dakle rasjecen stari rezervoar, treba nutrasnji dio obrusiti. Ako neko ima iskustva s ovim bio bih zahvalan na odgovoru.
 
Član
To sam i mislio pitati sutra, al ajde da vidim i ovdje da li ima neko iskustva s tim.

Poceo sam rostilj da pravim, slicno ovom http://i45.tinypic.com/bi5tdw.jpg s tim da bih ja jos umjesto resetke nekada postavljao i pleh, ali da nebi zatrovao i sbe i druge moram skinuti taj sloj cinka. Skinut cu ga vec nekako sad kada sam poceo da radim pa makar ga smirglao 5 dana, samo eto tazim laksi nacin...
U svakom slucaju hvala na odgovoru.
 
Član
Ovo je nakon izlaganja solnom kiselinom.
1zyxb4k.jpg

Nema vise onog sjaja, tako da mi djeluje da je ipak nesto cinka skinulo. Jos cu malo danas da obrusim neke dijelove i nastavljam raditii resetku.
Hvala na odgovorima.
 
Legend
naj bolje ide utapanjem u kiselinu , kad su manji dijelovi prakticno je , u tvom slucaju i nije .... steta , al probaj jos koliko pomogne sad ti nije problem ovo malo i obrusiti
 
Top