Brisaci prednji ne rade?

Brisaci prednji ne rade?

Član
U psoljednje vrijeme primjetio sam da prednji brisaci se muce i tako prije par dana od jednom u pola brisanja zastadose i nakon ponovnog plaljenja stali su na sredinu šajbe, ugasim auto upalim spuste si i tako par dana nekad hoce nekad ne ( i kada rade jedva na silu) i tako do veceras kada su skroz stali ugl zadnji brisac radi bez problema , i prilikom mijenjanja brzina na rucici za brisace cuje se kako prekidac radi, konkrentno me zanima sta bi moglo da bude da li je motor prednjih brisaca otisao ili?? malo po googlu listao vezano za to i citam da je to za Clia boljka i da li mi odgovara taj motoric ne vezano za motor tj da li je sa benzinca ili dCi.a .. na renault.ba forumu sam citao da su popravili prednje brisace i da je na kraju izasao racun 105 km s tim da uopste motor nije zamjenjen sto je preskupo .dok drugi momak kaze da je masa (zica) pala i da mu je elektricar uzeo 15 km. sad sta mi je ciniti , bilo kakav sajvet dobrodosao ? Hvala
 
Član
pa najbolje ti je skinut motor i spojit ga direktno na 12 V vidi kako ce radit, onda ga raspakuj pa vidi unutra kakav je rotor i cetkice :icon_smile:
 
Član
Tako ce nekako i biti sutra cim ustanem jer mi je malo hinto u Srijedu idem na dalji put tako da ne bih da me u po frke pocnu zezati .. ugl nasao sam na jednom forumu iste al potpuno site simptome za brisace Clia2 evo tekst kao neki mali DIY . ugl sutra javim rezultate kako je to sve na kraju ispalo ;)

"Danas sam konacno resio , koliko vidim, cest problem kod renaulta - kada brisaci cas rade, cas ne. Pa evo da podelim sa vama, mozda nekome pomogne.
Simptomi su gore navedeni, znaci prednji brisaci ne rade nekoliko sati/dana, pa prorade i tako u nedogled, a ima varijanta kada neka od brzina, najcesce 2. najbrza, radi sporije nego sta bi trebalo. uzrok je isti - problem sa masom. Naravno, pretpostavka je da je ispravno sve do samog motora, znaci osigurac, rele "cakce", postoji struja u konektoru za brisac itd.
U tom slucaju dovedite zicom minus direktno sa akumulatora na metalni deo kucista motora brisaca (ili na kljesta brisaca). Ako tada brisaci prorade, odnosno ako ubrzaju do zadovoljavajuce vrednosti (zavisno od problema), onda je to dokaz da imate problem sa masom na motoru.
Skinete motor, otvorite plasticni poklopac koji se drzi sa tri strane nekim plasticnim bravicama (zao mi sto nisam slikao, malo mi se smrzle ruke ) i sa njegove unutrasnje strane su kontakti na koje dolazi konektor/dzek. Dalje kontakti vode struju unutar motora nekim bakarnim/mesinganim trakama koje su delimicno utisnute u plastiku. Tu lezi zec. Jedna od traka, naravno ona od minusa/mase, je bila napukla toliko, da se rastavila na 2 dela i jedino je vlaga ili neka prljavstina ponekad davala kontakt. Zbog toga je bilo ono radi-ne radi i uzasno spora najbrza brzina. To sam zalemio jacom lemilicom i fercera bolje nego ikada.
Navodno su ti kontakti tanki i slabi da bi vrsili ujedno i ulogu osiguraca, odnosno da usled preopterecenja zbog zaledjenosti motora ili metlica brisaca, ne capne motor, nego kontakt. Toliko, pozz."
 
Član
Taj sa renault.ba sam ja, meni je problem rijesio elektricar mislim da se zove senci, nalazi se na alipasinu pored dzamije kralj fahd. Problem je bio sto je masa spala i za 15km sam rijesio problem. Prvi majstor mi je rekao da je motor riknuo i da je novi otprilike 200km ne sjecam se posto je bilo davno. Moj savjet je da odes prvo do elektricara pa da ostalo gledas, javi sta je bilo.
 
Član
Pa to bi trebalo biti to kao kod tebe , znaci masa gubi kontakt kad je vlazno ima kontakt a ovako cim se auto zagrije prestanu raditi.. ugl javljam sutra kada to zavrsim aa znam za Senica ali to nije neki veliki belaj uraditi jer skoro sve pa sam radim iz neke ljubavi prema tome i zeljom da naucim neke stvari ,najlakse je platiti , sve u svemu molim boga da nije motor prednjih birsaca :icon_biggrin:
 
Član
Jutros sve rasrafano i sto ej najbitnije popravljeno, Skinut motor brisaca koji uopste nije reagovao akda sam ga prikopcao na 12 v , sto je znak bio da il je crkao ili negdje gubi kontakt, ugl nakon rastavljanja motora ispostavilo se da je masa bila losa i da je ona plocica je jedna napukal uslijed nekog spoja ona dodje kao osigurac tako da sam to sve zaletovao kako treba i sada birsaci rade kao da je iz fabrike. sto se mene tice moze Lock teme ;)
 
Top