Branici-lakiranje

Branici-lakiranje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav drugovi...Jel zna neko da li se mogu branici za golfa 3 lakirati u boju istu kao sto je boja auta...Naime,branici(ili na nas nacin receno,karambolke) bili su prije lakirani ali dosta lose pa se vecina laka ogulila i spala a ostatak sam ocistio i opjeskario i kasnije ih prefarbao samo u mat crnu..Vecina "majstora" koje sam pitao su mi rekli da je to nemoguce i da ce svaka farba poslije 3-4 mjeseca otpasti...ima li nade za mog golfaca da bude iz jedne boje sve..;);););).pozdrav svima
 
Član
semmir je napisao(la):
Pozdrav drugovi...Jel zna neko da li se mogu branici za golfa 3 lakirati u boju istu kao sto je boja auta...Naime,branici(ili na nas nacin receno,karambolke) bili su prije lakirani ali dosta lose pa se vecina laka ogulila i spala a ostatak sam ocistio i opjeskario i kasnije ih prefarbao samo u mat crnu..Vecina "majstora" koje sam pitao su mi rekli da je to nemoguce i da ce svaka farba poslije 3-4 mjeseca otpasti...ima li nade za mog golfaca da bude iz jedne boje sve..;);););).pozdrav svima

ja sam sebi to radio na trici i moze se uraditi prvo kupi mozes u spreju plastik prajmer i tim predi par puta tankim slojem zatim uzmi sprickit i sa njim predi zatim uzmi smirgl fini i sa vodom presmiglaj polako pa fino je operi i provjeri jel ti ostala kakva neravnina ako jest ponovi radnju dok nedobijes da je glatka ko ogledalo zazim je predi svojom bojom dva tri puta sacekaj da se osusi i ako je metalik onda je zatim predi bezbojnim lakom
 
Član
Naravno da mogu,a tom majstoru koji ti je rekao da ne može nemoj više nikad otići ccc..
Ili stvarno ne zna uraditi ili mu je mrsko,kako god zaobilazi ga ubuduće :cool:
 
Član
Schumi je napisao(la):
Naravno da mogu,a tom majstoru koji ti je rekao da ne može nemoj više nikad otići ccc..
Ili stvarno ne zna uraditi ili mu je mrsko,kako god zaobilazi ga ubuduće :cool:

ma ne zna uraditi,seljak ba.Kad sam kupio auto obje karambolke su bile lakirane,samo je na prednjoj bio nesto blazi udar pa je lak malo prsno..to mi smetalo i hajd reko da je ponove majstor prelakira nek izgleda kako treba..al jest vraga,on je prelakiro i posle 2 mjeseca vecina otpala...izgleda da covjek nije cuo za zastitu plastic prajmer....drugovi puno vam hvala.cim malo otopli smirgl i kompresor u ruke pa udri po poslu...pozdrav svima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top