Brabus GLK V12 najbrži SUV na svijetu

Brabus GLK V12 najbrži SUV na svijetu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
Brabus je na stazi Nardo testirao SUV Brabus GLK V12 zasnovan na mercedes-Benzu GL-klase koji je postigao maksimalnu brzinu 322,3 km/h i ponio titulu najbržeg legalnog cestovnog SUV vozila na svijetu.

Na brzinskom testiranju na stazi Nardo u Italiji koje je odzano u organizaciji najboljih svjetskih tunera, Auto Bilda i Continental AG-a, Brabus GLK V12 postigao je brzinu 322,3 km/h, čime je ponio titulu najbržeg legalnog cestovnog SUV vozila na svijetu. Specijalno rafinirani SUV za pogon koristi twin-turbo motor s 12 cilindara koji daje 750 KS (552 kW), a vozilo će službeno biti predstavljeno salonu automobila u Dubaiju i prodavat će se po cijeni 397.000 eura.

Snažni motor u Brabusu GLK V12 koristi Aralovo Synthetic motorno ulje i osim što isporučuje 750 KS pri 5.500 o/min, daje maksimalno 1.350 Nm okretnog momenta pri 2.100 o/min koji je elektronski limitiran na 1.100 Nm. Enormna snaga se prenosi na stražnje kotače pomoću poboljšanog automatskog mjenjača s pet stupnjeva prijenosa i Brabusovog LSD diferencijala. Vozilo od 0 do 100 km/h sprinta za sam 4,2 sekunde, što je brže nego kod mnogih sportskih automobila.

1a10f54b95f554a8355006a936bfc850.jpg
 
Član
Ovo mi je najdrazi SUV koji sam vozio, jedini problem je sto se malo nisko sjedi u njemu :icon_biggrin:
 
ovo je jedan od rijetkih terenaca al pravih terenaca , nije sminkeraj , cak je meni malo i ruzan , al kazu ovi sto su ga vozili da je van asvalta extra ;)

A ima li kakvih rekorda da ih Brabus nije postavio :D
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
ovo je jedan od rijetkih terenaca al pravih terenaca , nije sminkeraj , cak je meni malo i ruzan , al kazu ovi sto su ga vozili da je van asvalta extra ;)

A ima li kakvih rekorda da ih Brabus nije postavio :D

a da ih nije G-power oborio hah
 
jeste , samo sto je GL dva put tezi pa ne moze ko ovaj ;)

i da , malo je slabiji , ima oko 500KS i ide 255km/h i za 6sec 0-100 :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top