Bosch Motronic PROBLEM BMW E30

Bosch Motronic PROBLEM BMW E30

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovako imam vec duze vrijeme problem sa Bosch Motronic-om na svome autu..u pitanju je bmw e30 325i 86god. oznaka Bosch Motronic-a je 0 261 200 081
prvi puta kada je rikno, jedan majstor mi je to nekako popravio, i naravno to nije bilo dugog vijeka, mozda 15 dana max..onda sam kupio drugi koji nije popravljan, naravno polovan, i on isto nije bio dugo, mozda mjesec dana..niko od majstora mi nije znao sta je uzrok tome, evo pre dva dana mi je opet rikno, neznam vise sta da radim, to je tesko naci, a i kada nadjem nece biti dugog vijeka:icon_sad: ako neko ima mozda Bosch Motronic 0 261 200 081..neka se javi na br tel +38765264022..

ako je neko imao mozda slican prb..dobro bi mi doslo da se malo informisem, jer ovi nasi majstori su nula bodova..neznam vise sta da radim:icon_cry:

hvala unarpijed svima za bilo kakvu informaciju ili pomoc
 
Član
daj si pogledaj dobro mase na motoru i ocisti ih sve. pogledaj i zice od masa da nisu gdje puknute jer mozda negdje gubi masu pa procesor zgori tako je kolega na gti-u skidao getribu pa zaboravio jednu masu zasarafiti i procesor zgorio kada je isao na probu samo poceo trokirati...
 
kec je napisao(la):
daj si pogledaj dobro mase na motoru i ocisti ih sve. pogledaj i zice od masa da nisu gdje puknute jer mozda negdje gubi masu pa procesor zgori tako je kolega na gti-u skidao getribu pa zaboravio jednu masu zasarafiti i procesor zgorio kada je isao na probu samo poceo trokirati...

hocu provjericu to, mada sam konto kompletnu instalaciju od kompijutera da zamjenim...i jos nesto da dodam sto mi se desilo, drugi puta kada je otiso, desilo se na brzini od 180kmh, mozda malo i brze nisam tacno siguran, a sada kada je otisao, bio sam na auto putu moj kulega je slucajno snimao, na snimci se vidi tacno 190kmh peta brzina na 5000rpm..na toj brzini se jednostavno ugasio, obrtomjer samo spade na 0..nije mi bilo jasno odma sta se desi, drug mi kaze mozda je blokada, al nije :S
 
Član
prvo drugar sto moras provjeriti jer regler,tj. koliko ti je napon na punjenju akumulatora,ako je preveliki napon eto ti razloga zasto na velikom opterecenju i na 5000 rpm izgori.

Ja ti mogu popraviti taj ECU ako hoces posalji ga meni.

Moze biti milion razloga,uglavnom moras prekontrolisati sve napone i mase na instlaciji.
 
Član
kako je kec naveo nedje imas felu na instalaciji
a za vise info idi na www.bmwclubserbia.com logiraj se na forum i postavi temu ima tamo nekoliko majstora sta bmw servise imaju dobit ces tocan odgovor
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
prvo drugar sto moras provjeriti jer regler,tj. koliko ti je napon na punjenju akumulatora,ako je preveliki napon eto ti razloga zasto na velikom opterecenju i na 5000 rpm izgori.

Ja ti mogu popraviti taj ECU ako hoces posalji ga meni.

Moze biti milion razloga,uglavnom moras prekontrolisati sve napone i mase na instlaciji.

ovako sto se tice toga na 5000rpm..1.2.3.sam tjero ladno preko 5000prm..na 6500 sam prebacivo, bez ikakvih teskoca i problema..a to cu svakako da provjerim...a kako bi mi mogli stupit u kontakt..imas li br mob..da mi das pa da se dogovorimo oko popravke ovog bosch motronica...
odakle si ti??

bmwscaner je napisao(la):
kako je kec naveo nedje imas felu na instalaciji
a za vise info idi na www.bmwclubserbia.com logiraj se na forum i postavi temu ima tamo nekoliko majstora sta bmw servise imaju dobit ces tocan odgovor

a na taj forum sam ranije postavljao taj problem..jos kad mi se prvi puta pokvario..neki su mi rekli da provjerim dali voda ne ulazi u onu kasetu, to sigurno nije, jer je suh..provjeravo sam..i td..uglavnom nista nisam izvukao od njih da bi rijesio ovaj prob :S u svakom slucajnu veliko hvala
 
Član
pa nije isto preko 5000 rpm u 1. 2. 3. i u zadnjoj brzini gdje motor puno vise vremena provodi na tim obrtajima i ako alternator previse puni to je dovoljno da izgori ECU.

Kad ga zavrtis 1. 2. 3. on vjerovatno i tada prepunjava ali to traje samo kratko jer ti brzo preleti obrtaje i saltas vecu brzinu gdje napon opet pada zbog manjeg broja obrtaja motra a samim tim i manje brzine na alternatoru,ali u 5. brzini ili 4. nebitno,motor nemoze tako brzo da preleti te visoke obrtaje i alternator tada "fila" sve dok nesto neizgori a ECU je prilicno osjetljiv i lako srada na visokom ili niskom naponu.

Ja sam iz gradiske,imas na www.smchiptuning.com sve detalje.
 
KRVOLOK je napisao(la):
pa nije isto preko 5000 rpm u 1. 2. 3. i u zadnjoj brzini gdje motor puno vise vremena provodi na tim obrtajima i ako alternator previse puni to je dovoljno da izgori ECU.

Kad ga zavrtis 1. 2. 3. on vjerovatno i tada prepunjava ali to traje samo kratko jer ti brzo preleti obrtaje i saltas vecu brzinu gdje napon opet pada zbog manjeg broja obrtaja motra a samim tim i manje brzine na alternatoru,ali u 5. brzini ili 4. nebitno,motor nemoze tako brzo da preleti te visoke obrtaje i alternator tada "fila" sve dok nesto neizgori a ECU je prilicno osjetljiv i lako srada na visokom ili niskom naponu.

Ja sam iz gradiske,imas na www.smchiptuning.com sve detalje.

aha...u pravu si ti, mada mi je to jos neko rekoa da provjerim punjene akumulatora..i ovaj elektricar mi je provjeravao..14v je izmjerio..kaze da je uradu..e sada mi nismo pod punim gasom mjerili..zato cu provjeriti i to..al prvo dok nadjem drugi, il dok ovaj popravim..mada me brine kako li ce to biti ako ovaj popravim, da nece biti kakov trokiranja ili gasenja..hajde javim ti jos ako ne nadjem drugi..da se dogovorimo da mi ti ovaj popravis...hvala ti na svemu, veliki pozdrav
 
Član
Ma BMW je pravo ludo auto,uvijek neke sitnice i gluposti se desavaju koje uvijek vade zivce i treba se dobro nahebat dok se popravi..Jos kod nas u Sa vala nema niko da radi BMW da valja,kod svih sam majstora bio i uglavnom svi gledaju da uzmu lopatom a rezultat slab..Jedino ovlasten servis,ako ikad opet budem imao BMW to ce biti nov
 
Član
kod mene je Jetronik slaba tačka na kocki pustilo vodu i ja sam našao drugi u Laktašima neznam tačno ali oko 60KM uzeo drugi dobro ovaj Jetronik je i jeftiniji
 
Član
Schumi je napisao(la):
Ma BMW je pravo ludo auto,uvijek neke sitnice i gluposti se desavaju koje uvijek vade zivce i treba se dobro nahebat dok se popravi..Jos kod nas u Sa vala nema niko da radi BMW da valja,kod svih sam majstora bio i uglavnom svi gledaju da uzmu lopatom a rezultat slab..Jedino ovlasten servis,ako ikad opet budem imao BMW to ce biti nov

Zato ima kod nas u Capljini dvojica momaka, koji jednostavno znaju sve sto se tice BMW-a, raja im dolazi cak iz Hr...extra rade, pa eto bude potrebe, znate gdje ima :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top