Bosanac među 100 najboljih DJ-eva na svijetu

Bosanac među 100 najboljih DJ-eva na svijetu

Početnik
Arnej Šećerkadić je producent trancea, progressive trancea i progressive housea i jedna od zvijezda u usponu na nebu elektronske muzike. Njegove numere i remikse često izvode najveći DJ-evi svijeta.
Arnej Šećerkadić
Rođen je 1980. godine u Vogošći kod Sarajeva, ali je odrastao u Torontu. Radi pod pseudonimom Arnej & 8 Wonders
DJ/producent Armin van Buuren ga je 2008. proglasio novim producentom godine, a njegove numere "Strangers We've Become" i "The Return" našle su se na Van Buurenovoj kompilaciji "A State of Trance 2008".
Prošle godine Arnej je na listi 100 najboljih svjetskih DJ-eva zauzeo 87. mjesto. Najpoznatije stvari su mu "Rendezvous", "The Ones That Get Away", "The Return" i "They Always Come Back".
Za DJ Mag je izjavio da mu je najbolji nastup u prošlog godini bio onaj u Damasku, u Siriji, gdje je bio prvi trance DJ koji je tu imao priliku predstaviti svoju muziku.

<iframe title="YouTube video player" width="480" height="390" src="http://www.youtube.com/embed/FOH6UHY_ELk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Arnej je predobar pjesme su mu savrsene , ko prati Trance/Prog scenu zna za njega odavno :D malo i on izlazi iz undergrounda , lagana komercilizacija pocinje , Arnej FTW. ;)
 
dobar je arnej, sto jest jest. njegova sreca u zivotu je sto ga armin gura citav zivot :)
ali drago mi je sto nas covjek ;)

PS i napredovat ce on jos ;) ovo je pocetak njegov tek
 
Član
FallenAngel je napisao(la):
Arnej je predobar pjesme su mu savrsene , ko prati Trance/Prog scenu zna za njega odavno :D malo i on izlazi iz undergrounda , lagana komercilizacija pocinje , Arnej FTW. ;)

Ko prati trance scenu ali koju druze??? Bez uvrede andrej je samo jos jedna komeracijala u moru njih. Nista licno.. A ja sam mrtvi trenser vec dugoooo dugoooo napomena poslusaj. "Nature Of The Mind" to je pravi trance... psy naravno
 
Psy trance def. odudara od svih ostalih vrsta trance-a i ne moze se porediti sa ovim sto radi ovaj nas Bosanac , i da , rijetko ko uspije uci u Top 100 a da nije komercijala , zato kapa dole jos jednom ;):cool:
 
Član
Vernes_AMG je napisao(la):
Psy trance def. odudara od svih ostalih vrsta trance-a i ne moze se porediti sa ovim sto radi ovaj nas Bosanac , i da , rijetko ko uspije uci u Top 100 a da nije komercijala , zato kapa dole jos jednom ;):cool:

Prica ti je nidze veze ba kakava kapa ima Dj-WEDRAN moj drug koji je bolji 1000000000 puta sta ima kapa dole ma nemas ti pojma sta je TRANCE uopste komercijala FUJJJJ
 
madmono je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Psy trance def. odudara od svih ostalih vrsta trance-a i ne moze se porediti sa ovim sto radi ovaj nas Bosanac , i da , rijetko ko uspije uci u Top 100 a da nije komercijala , zato kapa dole jos jednom ;):cool:

Prica ti je nidze veze ba kakava kapa ima Dj-WEDRAN moj drug koji je bolji 1000000000 puta sta ima kapa dole ma nemas ti pojma sta je TRANCE uopste komercijala FUJJJJ

Ne mozes porediti psy trance i komercijalni trance , psihodelija skoro da izlazi iz svih pravila trance muzike , slusao sam predugo to i znam sta pricam. Komercijalni trance se pravi na max. 135bpm a psy ide na peko 140 , to ti je ogromna razlika u brzini i da , ja slusam minimal i techno i vec sam rekao da mi sad ovaj trance , ni bilo koji drugi , nikako ne odgovara. Ja ti kazem da je trebalo doci do tog nivoa da te Armin support-a kroz karijeru i zbog toga mu svaka cast i ne mjesec kruske i jabuke jer psy trance nema nikakve veze sa ovim sto covjek zbog kojeg je otvorena tema radi ;)
 
madmono je napisao(la):
Vernes_AMG je napisao(la):
Psy trance def. odudara od svih ostalih vrsta trance-a i ne moze se porediti sa ovim sto radi ovaj nas Bosanac , i da , rijetko ko uspije uci u Top 100 a da nije komercijala , zato kapa dole jos jednom ;):cool:

Prica ti je nidze veze ba kakava kapa ima Dj-WEDRAN moj drug koji je bolji 1000000000 puta sta ima kapa dole ma nemas ti pojma sta je TRANCE uopste komercijala FUJJJJ

wedran na sonici ovog ljeta :cool: :cool: :cool:
 
kad sam odlucio da naucim mixati , Wedran mi je bio mentor , evo jedna moja stvar kojoj je i on dao prolaznu ocjenu :p

http://soundcloud.com/wernes/wernes-1200-micrograms
 
Top