Boš pumpa - dali je isto

Boš pumpa - dali je isto

Član
Auto mi ponekad teže upali kad je vruć motor pa sam bio u Visokom kod bošiste... Kvar je na glavi boš pumpe... Mogu voziti i ovako ali ja bi radije da riješim taj problem... Reče mi da im je to mana jer su te glave napravljene od nekog "mehkog" materijala... Zamjena te glave je 150KM ali mi je odma napomenuo da će mi se promijeniti i rad motora s promjenom tog dijela... reče mi onaj momak "odma da ti kažem, nećeš imati ovakav rad motora (mislio je na to da će bit malo grublji)"...

Mene sad zanima dali je taj hepek koji je kod mene na Golfu 2 GTD-u 59 kw isti kao na boš pumpi od obučnog dizela ili bar kao kod td-a 51 kw...

Evo kod mene pumpe... taj dio koji pravi problem zabilježen je:





Na običnom td-u koliko sam mogao da vidim jedina je razlika u onom amortizeru...
 
Član
Probaj samo zakrenuti pumpu, to se i meni desavalo, promijeni ugao pumpe i auto dobije grublji zvuk (klepece vise)
E sad mozda je tebi bas otisao taj dio a mozda i nije vec oce da uzme kesa...
 
Član
smajke je napisao(la):
Probaj samo zakrenuti pumpu, to se i meni desavalo, promijeni ugao pumpe i auto dobije grublji zvuk (klepece vise)
E sad mozda je tebi bas otisao taj dio a mozda i nije vec oce da uzme kesa...

Potpis, majstori su danas kad nema posla i kad je kriza na sve spremni, a ja sam svjedok na 3 auta gdje su trebale rikati od 300 do 1000€ a kvarovi su bili 10€ :icon_twisted:

Sto se tice boshpumpe nista ne barkaj :D samo stavi sebi jednosmjerni ventil (nepovratni) na cijev goriva odmah prije filtera i da ima uvijek nabijen pritisak i to je to :D to ti izgubi pritisak i malo duze vergla dok navuce gorivo u pumpu jer se gorivo vrati u filter...
 
Član
ma kod mene je 99% taj dio jer prije par dana idem iz vogošće i taman kad se hoće na k. glavu stade auto... pokušao upaliti al neće nema šanse... izvadim flašu vode, pospem po boš pumpi, okrenem ključ i odma sastavi... isto to za vodu danas mi reče i onaj bošista u visokom... čim sam mu rekao da vruć ponekad teže pali odma reče to je to :D

ma zamijenio bi ja to, nije mi žao dat 150KM al ne želim grub rad motora... radije bi onda dao još stoju i uzeo drugu pumpu ili skinuo ovuglavu sa neke druge pumpe :icon_twisted:

samo stavi sebi jednosmjerni ventil (nepovratni)na cijev goriva odmah prije filtera i da ima uvijek nabijen pritisak i to je to

ima taj ventil al ne pomaže... jednostavno na tim boš pumpama to je velika mana... kod mene prijatelj za 2 godine marke nije uložio u džetu al je morao zamijeniti taj hepek...
 
Član
problem ti je u hidro glavi te pumpe a to ti je jeftino da ti uradi jer sam ja prošle godine to radio u tuzli i koštalo me 300km sa reglažom pumpe i posle tog nisam više imao problema sa paljenjem kad je topal a i meni se dešavalo da stane u vožnji i jednostavno neprima gas.
 
Top