boja auta

boja auta

Član
znam da moze ali ne govorimo u ovoj temi o takvim bojama :)
Ja upravo o tome pričam jer radim sa tim svaki dan. Ista nijansa "fabričke" boje može imati u sebi razlike da utiče na cijenu iste i do više od 3x, čak i više u nekim slučajevima.
Plava metalik perla boja neka košta, recimo, 10KM za 100ml, ja za svoj auto platio 30KM, a ide to još mnogo više za fabričke boje.
 
Član
Auto lakovi, da ti katalog, izbaeres boju na suncu sebi, i kazes daj mi ovu i cekas kasnije hoce li te srce strefiti za cijenu :D

Ja sam tako izabrao sebi boju, uzeo crvene sve i stao na sunce i birao i kad sam izabrao, rekao eh daj mi tu, znaci cijena me ne zanima jer lakiram auto a ne ogradu, sad da li cu platiti 2kg boje 90km ili 195km ne bitno jer ne lakiram svaki petak auto :D mene je Mazda velocity red izasla prije dvije godine kad sam lakirao, samo baza 195km za 2kg boje, pa gdje je predlak pa bezbojni lak... Jednom se lakira tako da ne treba bas gledati da li ces ustediti 50-100km a kasnije sam sebe grizti za guzicu kad god ugledas auto :D

Ako si nasao tu plavu boju i code od nje, odes u auto lakirnicu ili boje i lakovi za auta i kazes de mi nadji ovu boju po code na karticama i pogledas da li ti se svidja na kartici, ako svidja vidis koliko je kila i onda skupis pare i uzmes je...
 
Član
meni anjljepsa plava je deep blue pearl od golfa 4 r32 isto od opela opc plava
sto se saobracajne tice nemas problema, smao neka je plavo :D
stokove obavezno uradi
 
Top