BMX - OBORIO Guinness world record! 100m na zadnjem točku

BMX - OBORIO Guinness world record! 100m na zadnjem točku

Član
Pozdrav svima ;)

Kao sto u naslovu piše, danas sam oborio Svjetski rekord na zadnjem točku sa BMXom na 100 metara :icon_smile:
Rekord je postavljen 2010 godine, Austen Nunes iz Amerike ga je postavio, 14.05 sekundi je držao ;)

Ja sam danas odvozio 11.1 sekundi ( prosjecna brzina oko 34 km/h ), nekoliko puta pokusavao ;) Prvo je bilo 11.8, 11.5 ( sa izdušenom zadnjom gumom ) pa 11.1 ( napuhao ) ;)

Sutra je snimanje, možda čak i niže sutra, snimamo sa 4 kamere, pošto treba biti uvjerljiv video da ne bude na kraju kao neka montaža tamo, vamo. Označili smo 100 metara, svako 10m napisali pipsom, sve označeno, samo sutra vožnja ;) :icon_smile:

LP ;)
 
Sa srecom . Mene sad zanima kako to ide tacno. Zar ne treba neki sudija da bude tu ili? I koja je nagrada za obaranje rekorda?
 
Član
E jbg. da sam znao ranije tj. kao klinac sam bio prepoznatljiv po brzoj voznji na zadnjem,a nikad mi nije palo na pamet da izmjerim vreme a znao sam po citav dan goniti uglavnom ja sam najvecu sa monticem brzinu postigo 38km/h tj. drugar isao pored mene.A bome sam i jednom letio na ledja pri toj brzini i dan danas ima oziljke...
Tebi svaka cast i sretno pa da oboris taj rekord zvanicno...:cool::cool:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Sa srecom . Mene sad zanima kako to ide tacno. Zar ne treba neki sudija da bude tu ili? I koja je nagrada za obaranje rekorda?

Hvala druze ;) Ide, prvo prijavis se na njihovu stranicu, procitas sve upute kako, sta gdje. Napise se znaci, ko izvodi, sta izvodi, da li postavlja ili obara rekord, datum, odakle je .. Sudija? ako mislis na komisiju njihovu, ne treba to. Samo trebas uraditi uvjerljiv video, i ta certifikacija ce trajati 4-6 sedmica kad im posaljem, onda ce meni javiti na email za to vrijeme jesam li primljen ili ne, ili npr. sugestija ( npr. ako hoce da nesto ubacim u video, sekunde, tamo, vamo sta ja znam ) vidit cemo sve, glavno je da sam oborio, znam da mogu ;) Ako ne uspije ovako, posto mi rodjak pise za bljesak.info, sa njima se dogovoriti i u Mostaru u sjevernom sve uraditi ;) Nagrada, pare se ne dobijaju nikakve. Dobio bi kad bi me upisali certifikat kao član, pomogli bi mi kao za sponzore neke, tako pise i ono kao bilo bi po mnogim televizijama, radio, stranice..
LP ;)

Benny_BMW je napisao(la):
Little Dragon je napisao(la):
Sa srecom . Mene sad zanima kako to ide tacno. Zar ne treba neki sudija da bude tu ili? I koja je nagrada za obaranje rekorda?

Parree brateee pareee....neka je sa srecom ;)

Pare nisu druze ;) Certifikat, sponzori ako ih dobijem ( mozda od njih jedino pare, ako nastupao negdje i sl. ) haha. Hvala druze :D Pozdrav ;)

saleee je napisao(la):
E jbg. da sam znao ranije tj. kao klinac sam bio prepoznatljiv po brzoj voznji na zadnjem,a nikad mi nije palo na pamet da izmjerim vreme a znao sam po citav dan goniti uglavnom ja sam najvecu sa monticem brzinu postigo 38km/h tj. drugar isao pored mene.A bome sam i jednom letio na ledja pri toj brzini i dan danas ima oziljke...
Tebi svaka cast i sretno pa da oboris taj rekord zvanicno...:cool::cool:

Ma ovo od kad znam za sebe, gonjam haha ;) I ja sam non stop, na zadnjem pogotovo sada u zadnje vrijeme, al bas vazda ;) To si postigao na zadnjem ili onako pedalajuci? Ovo je u mene na zadnjem bilo, opasno je pravo al jebga, velika je to brzina za zadnji tocak na biciklu ;) Hvala kralju jos jednom, aBd ako ovo ne uspije ovako ( ovaj video ) napisao sam dole kako cu, uglavnom znam da sam ga oborio i znam da mogu, a za snimanje cemo lako ;)

LP i cujemo se ;)
 
Član
Da na zadnjem sam 38km/h al sa montijem nisam sa BMX nikad mjerio,a i to je bilo prije 6-7 god. a tad sam i trco na 100m 11:22 :D...;)
 
Član
saleee je napisao(la):
Da na zadnjem sam 38km/h al sa montijem nisam sa BMX nikad mjerio,a i to je bilo prije 6-7 god. a tad sam i trco na 100m 11:22 :D...;)

Auu dobar, dobar bravo :D Ja sam vise za BMX, od malena ga vozim hahaha ;) Jao jao, trebalo je i tu kondicije :cool:
 
Član
Ma cekaj da snimis to, pa ak ti priznaju onda si ga oborio. I ne vozis iz zaleta nego iz stajanja...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Ma cekaj da snimis to, pa ak ti priznaju onda si ga oborio. I ne vozis iz zaleta nego iz stajanja...

Ma svjedeno, danas snimamo. Iz zaleta se vozi, nema sanse da on dobije toliku brzinu kad bi sa nule posao, da za 14 sekundi predje tih 100 metara ;)
 
Član
A da nije malo cudno da si brzi cak 3 sekunde od rekorda? Izgleda da je boki u pravu, da je iz mesta.
 
Član
Evo sta sam ja nasao na netu, meni po ovom teksu zvuci kao da krece iz mjesta...

“I think I can get it down to 13 seconds,” Nunes said as Mayor Willie Weatherford got in position to sound the horn at the starting line while two timers – Dave Watts and Manteca High coach Jack Miller – were waiting at the finishing line with track timers. The first try was a bust as he couldn’t sustain the wheelie for more than a few yards. The second time he was clocked at 14.05 from the time he started until his back wheel crossed the finish line.

Probat cu ja kasnije koliko mi treba da predjem 100 metara bez zaleta na 2 tocka, cisto da steknem utisak jel to izvodivo...
 
Član
dellas je napisao(la):
A da nije malo cudno da si brzi cak 3 sekunde od rekorda? Izgleda da je boki u pravu, da je iz mesta.

A da nije malo čudno da iz mjesta razvije brzinu od 30 + km/h, na zadnjem točku još? Mozda misle iz zaleta pa se onda sirena pali, mogu probati. Al to je ne izvedivo da za 14 sekundi, na zadnjem tocku razvije toliku brzinu i da predje to. Pokusaj na 2, punim pa vidi, a ne jos na zadnjem. Ne znam :icon_rolleyes:


VR6Boki je napisao(la):
Evo sta sam ja nasao na netu, meni po ovom teksu zvuci kao da krece iz mjesta...

“I think I can get it down to 13 seconds,” Nunes said as Mayor Willie Weatherford got in position to sound the horn at the starting line while two timers – Dave Watts and Manteca High coach Jack Miller – were waiting at the finishing line with track timers. The first try was a bust as he couldn’t sustain the wheelie for more than a few yards. The second time he was clocked at 14.05 from the time he started until his back wheel crossed the finish line.

Probat cu ja kasnije koliko mi treba da predjem 100 metara bez zaleta na 2 tocka, cisto da steknem utisak jel to izvodivo...
Citao sam i ja to, da ne pisem ponovo procitaj sta sam napisao dellasu, to je fakticki nemoguce izvesti, da na 100 metara iz mjesta razvije 30 + kmh na ZADNJEM TOCKU jos, ne znam druze. :icon_confused:
 
Top